Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Niedziela, 15 września 2019 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
Sklep dla diabetyków
OneTouch Reveal
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Relacja z Seminarium Innowacje w diabetologii w Katowicach
źródło: opracowanie własne, dodano: 24 października 2018 r.

Seminarium Innowacje w diabetologii w KatowicachW dniu 22 października w Katowicach w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyło się Seminarium pt. "Innowacje w diabetologii". Organizatorem wydarzenia byli KARDIO-MED Silesia oraz Śląskie Centrum Chorób Serca z Zabrza. Portal mojacukrzyca.org sprawował patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Seminarium zostało otwarte przez Pana Michała Gramatyka, wicemarszałka Województwa Śląskiego, przez prof. dr n. med. Krzysztofa Strojka, konsultanta krajowego w dziedzinie diabetologii oraz Pana Adama Konka, prezesa Kardio-Med Silesia.

Podczas pierwszej sesji prof. Krzysztof Strojek omówił aktualną sytuację epidemiologiczną cukrzycy w Polsce. Przedstawił prognozy, zagrożenia, szanse i wyzwania, jakie czekają przed współczesną diabetologią. Wicemarszałek Województwa Śląskiego mówił o walce z cukrzycą, jako zadaniu nie tylko dla lekarzy. Przedstawił zintegrowane działania Urzędu Marszałkowskiego i środowiska medycznego dla społeczności lokalnej. Zaprezentowany został regionalny program przeciwdziałania nadwadze, otyłości i cukrzycy w województwie śląskim na lata 2017-2020. Doktor Ireneusz Szymczyk mówił o roli lekarza rodzinnego we wczesnej diagnostyce i skutecznym leczeniu cukrzycy. Bardzo interesujący wykład wygłosił dr hab. n. med. Michał Wszoła, który zaprezentował metodę drukowania 3D narządów. Mówiło o realizowanym przez Fundację Badań i Rozwoju Nauki projekcie bionicznej trzustki. Podczas sesji firmowej Novo Nordisk prof. Krzysztof Strojek przedstawił wyniki raportu "Cukrzyca: gdzie jesteśmy, dokąd mierzamy?".

Sesję trzecią poświęcono innowacjom w diagnostyce i leczeniu cukrzycy. Profesor Strojek opowiedział o nowych technologiach w diagnostyce i leczeniu cukrzycy typu 2. Znakomity duet Teresa Benbenek-Klupa i prof. Tomasz Klupa w rzeczowej prezentacji opowiedzieli o nowych technologiach w dozowaniu insuliny i monitorowaniu glikemii. Następnie w sesji firmowej Abbott Diabetes Care Polsa prof. Tomasz Klupa opowiedział o nowych technologiach w monitorowaniu glikemii w odniesieniu do telemedycyny. Mówił o FreeStyle Libre oraz aplikacji LibreLink, LibreLinkUp oraz oprogramowaniu LibreView.

Sesja firmowa Astra Zeneca poświęcona była badaniu DECLARE. Omówiona została populacja włączona do badania oraz przedstawiony został projekt, jak również punkty końcowe. Prezentację wygłosiła dr n. med. Aleksandra Szymborka-Kajanek.

Kolejna sesja to temat digital diabetology, czyli o cyfrowej transformacji w diabetologii, nowych technologiach jako narzędzie wsparcia w zarządzaniu cukrzycą. Dariusz Dzielak z Departamentu Analiz i Strategii NFZ przedstawił aplikację Sweet Pregna. Prof. dr hab. n. med. Beata Średniawa mówiła o nowoczesnym rozwiązaniu dla poprawy zdrowia i jakości życia mieszkańców - Miasto Zdrowia. Szymon Dziedzic opowiadał o edukacji diabetologicznej prowadzonej z wykorzystaniem telemedycyny i e-zdrowia na przykładzie pacjentów uczestniczących w programie Diabdis. Za zakończenie tej sesji wystąpił Przemysław Majewski, który zaprezentował osobistego asystenta diabetyka - DiabetesLab&Suguard i zastosowanie sztucznej inteligencji i zaawansowanych algorytmów w zarządzaniu cukrzycą typu 1.

Za zakończenie Seminarium odbyły się dwie sesje firmowe. Waldemar Monczakowski z Ascensia Diabetes Care opowiadał o cukrzycy pod mobilną kontrolą - aplikacji Contour Diabetes, a lek. med. Grażyna Popenda prezentowała system Eversense XL.

Portal mojacukrzyca.org sprawował patronat medialny nad tym wydarzeniem. Poniżej zobacz galerię zdjęć z Seminarium.

Galeria zdjęćJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~schiro mar18  IP: 31.11.131.xxx(2018-10-30 00:45:47)
Witam słodziaków!Byłam na tym seminarium.Ciekawe tematy,warto było poświęcić czas,ale na temat i-portów ani sylaby...Jedyne rozczarowanie-poza tym w porządku i jeśli coś takiego będzie organizowane w okolicy-będę.Nagłośnienie mogłoby być ciut lepsze,ale to już szczegóły techniczne.Trzymajmy się!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Relacja z Seminarium Innowacje w diabetologii w Katowicach
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Newsletter
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 13 września 2019 r.

Zadaj pytanie on-line