Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

I'MMEASURABLE: projekt młodzieży z cukrzycą typu 1

źródło: Grupa I'MMEASURABLE, dodano: 17 października 2018 r.

W kwietniu tego rogu w Łopusznej odbyły się pierwsze terenowe warsztaty dla młodzieży pt. Jak sobie radzić z cukrzycą podczas wysiłku fizycznego. W dniach 5-7.10.2018 odbył się drugi etap tego przedsięwzięcia, tym razem w Szczawnicy. Na przestrzeni 6 miesięcy jakie upłynęły między spotkaniami uczestnicy mieli okazję skonfrontować zdobyte w czasie pierwszych warsztatów doświadczenia podczas wakacyjnych aktywności.

Okazało się, że opracowane wskazówki są bardzo trafne i przydatne nie tylko w trakcie wycieczek górskich. Październikowe spotkanie zaowocowało zdobyciem szczytu Przehyba (Prehyba, Przechyba), 1173 n.p.m. w zachodniej części Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Ale nie był to jedyny cel tego spotkania. Grupa zdobywała kolejne doświadczenia w radzeniu sobie z cukrzycą, każdy podejmował samodzielne decyzje, które można było przedyskutować z innymi uczestnikami oraz koordynatorem spotkania, edukatorem ds. diabetologii Teresą Benbenek-Klupa, pracownikiem Ascensia Diabetes Care, także osobą chorą na cukrzycę.

Doskonała współpraca grupy podczas pierwszego spotkania i wspólne wnioski zaowocowały pierwszą publikacją w magazynie dla zespołów terapeutycznych Contoury Diabetologii wydawanym przez Ascensia Diabetes Care, który w tym miesiącu trafi do specjalistów.


(kliknij, aby powiększyć)

Podczas licznych rozmów młodzież doszła do wniosku, że chce dzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przekonaniami związanymi z podejściem do choroby i leczenia, tworząc grupę pod sprytną nazwą I'MMEASURABLE. Jak argumentuje młodzież - nazwę, należy postrzegać jako grę słów i interpretować na dwa sposoby. Pierwszy "Immeasurable" czyli niemierzalni, gotowi na wszystko, nieograniczeni, drugi "I'm measurable" oznacza, że mierzymy cukier i inne parametry związane z leczeniem, ale nie jest to bariera w realizacji marzeń. Twórcami i uczestnikami projektu jest młodzież powyżej 16 roku życia z całej Polski.

Każdy uczestnik wie, że dobrze leczona cukrzyca, bez wpisywania zwłaszcza młodych w schematy, którym ciężko się podporządkować, pozwala mówić, że choroba nie stawia ograniczeń. Takie są przekonania młodzieży. Wśród uczestników są osoby, które cały czas dążą do poprawy wyników leczenia nie tracąc radości życia i nie robiąc z cukrzycy celu życia. Najbardziej cieszy mnie to, że widać ogromny postęp w dążeniu do poprawy - mówi Teresa Benbenek-Klupa.


(kliknij, aby powiększyć)

Uczestnicy to osoby o różnym stopniu wytrenowania i wyrównania cukrzycy. Niektórzy radzą sobie z chorobą świetnie mimo wielu lat leczenia, inni gorzej, ale takie warsztaty to właśnie doskonała okazja do wymiany dobrych doświadczeń, nawiązania nowych znajomości i dążenia do dobrze rozumianej "perfekcji" w leczeniu, dzięki zmianie sposobu myślenia.

Zachęcam gorąco do obejrzenia filmu - dokumentacji działań i głosu młodzieży. A nawiązując do mierzalnej części cukrzycy to: przeszliśmy 20 km górami, w średnim tempie 2,5 km/h, spaliliśmy 4011 kcal, zrobiliśmy 29 795 kroków, w grupie najwyższa HbA1c 8,7% najniższa 5,4%. Zdarzały się pojedyncze glikemie w zakresie 55 - 70 mg/dl i hiperglikemie, ale udało nam się ładnie wyprowadzić każdą sytuację nie powodując dużych wahań glikemii. Jestem przekonana, że projekt młodzieży I'MMEASURABLE, którego partnerem jest Ascensia Diabetes Care jest pomysłem rozwojowym i w kolejnym roku odbędą się nowe warsztaty dla młodzieży powyżej 16 roku życia - podsumowuje Teresa Benbenek-Klupa.


(kliknij, aby powiększyć)


Grupę I'MMEASURABLE wspiera Ascensia Diabetes Care
Ascensia Diabetes Care

Film I'MMEASURABLEJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: I'MMEASURABLE: projekt młodzieży z cukrzycą typu 1
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 13 sierpnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line