Strona główna

ADC/FSLL/APP/BAN/08/2018

Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Niedziela, 19 maja 2019 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
Sklep dla diabetyków
OneTouch Reveal
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Artykuły

Erytrytol - jeden z najzdrowszych zamienników cukru
dodano: 7 maja 2018 r.

Cukrzyca wymusza radykalną zmianę diety, co wcale nie oznacza, że należy odstawić do lamusa słodki smak cukru. Surowo niedozwolony cukier można, bowiem zastąpić naturalnymi zamiennikami. Zdrową słodycz nadają substancje słodzące naturalnego pochodzenia, np. erytrytol.

Czym jest Erytrytol?

Erytrytol - jeden z najzdrowszych zamienników cukruPrawie bezkaloryczny Erytrytol (jedynie 0,2 kcal na 100 g) stanowi idealną alternatywę dla cukru. Naturalny słodzik niemalże jednakowo słodki niczym sacharoza, powstaje na drodze fermentacji kukurydzy uprawianej naturalnie przy użyciu drożdży. Najzdrowszy zamiennik cukru to poliol, czyli alkohol polihydroksylowy (cukrowy) pochodzący z tej samej rodziny substancji słodzących, co ksylitol, mannitol i sorbitol - związków, które charakteryzują się niską wartością energetyczną tudzież nie podnoszą poziomu glukozy we krwi.

Czy Erytrytol jest bezpieczny dla zdrowia?

Erytrytol (inaczej erytrol) to słodzik naturalny, wykazujący właściwości prozdrowotne. Bez obaw o swoje zdrowie mogą po niego sięgać diabetycy, jako że wyróżnia się zerowym indeksem glikemicznym, tym samym nie wpływa na poziom glukozy i insuliny we krwi.

Poprzez hamowanie procesu fermentacji niektórych cukrów przez drobnoustroje w jamie ustnej, np. Streptococcus odpowiedzialnych za ubytki, pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów, nie przyczyniając się do rozwoju próchnicy i psucia zębów. Erytrytol rekomendowany jest dla osób odchudzających się ze względu na zsynchronizowanie braku kalorii i słodkiego smaku.

Erytrytol nie zawiera enzymów odpowiedzialnych za jego rozpad w organizmie, dlatego w przeciwieństwie do cukru i innych słodzików organizm ludzki nie metabolizuje go, tylko wydala w niezmienionej postaci razem z moczem. Erytrytol spełnia funkcję antyoksydacyjną. Łącząc się z wolnymi rodnikami, chroni organizm przed ich obciążającym działaniem.

Erytrytol - zdecydowanie tak, ale czego nie poleca się diabetykom?

Diabetycy muszą pamiętać, by spożywane przez nich potrawy miały niski indeks glikemiczny. Dlatego z menu cukrzyka powinno wykreślić się kilka substancji słodzących powszechnie uznawanych za zdrowe, które w rzeczywistości wyróżniają się wysokim indeksem glikemicznym, np. miód (IG 60), syrop klonowy (IG 65), cukier trzcinowy (IG 87), czy syrop z agawy (IG do 90).

Substancja słodząca erytrytol, idealna dla osób na diecie redukcyjnej czy cukrzycowej, o niskim indeksie zarówno glikemicznym, jak i insulinowym, dostępna do nabycia tylko w najlepszych aptekach internetowych

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XX Zjazd PTD w Lublinie
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Erytrytol - jeden z najzdrowszych zamienników cukru
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2019 r.

Zadaj pytanie on-line