Strona główna

ADC/FSLL/APP/BAN/08/2018

Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Niedziela, 19 maja 2019 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
Sklep dla diabetyków
OneTouch Reveal
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Artykuły

Warsztaty z młodzieżą z cukrzycą i Ascensia Diabetes Care
źródło: informacja prasowa, dodano: 4 maja 2018 r.

Ascensia Diabetes CareKilka miesięcy temu, grupa młodzieży Sobie sami, działająca u boku Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Gliwicach, zainspirowana projektem 5000 metrów nad poziomem cukru, zwróciła się do firmy Ascensia Diabetes Care z prośbą o zorganizowanie spotkania o wymiarze praktycznym związanego z aktywnością ruchową.

W dniach od 20 do 22.04.2018 w Łopusznej odbyły się pierwsze terenowe warsztaty pt. Jak sobie radzić z cukrzycą podczas wysiłku fizycznego. Spotkanie miało dwa cele. Pierwszy - zdobycie szczytu Turbacz 1310 m. n. p. m. położonego w Gorcach, a drugi to zapanowanie nad cukrzycą tak, aby bezpiecznie pokonać trasę. Uczestnicy warsztatów prezentowali średni stopień wytrenowania i wyrównania cukrzycy, natomiast zapał do współpracy i chęć do zdobywania praktycznej wiedzy była fantastyczna - mówi Teresa Benbenek-Klupa koordynator projektu z ramienia Ascensia Diabetes Care.

Doskonała współpraca grupy, interaktywne podejście do zmieniających się okoliczności podczas zdobywania szczytu spowodowały, że udało się wypracować praktyczny schemat sterowania insuliną i spożycia węglowodanów. Zdobywając szczyt Turbacza wszyscy osiągnęli idealne wartości glikemii. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę, nauczyć się nowych zachowań, zmodyfikować dotychczasowe przyzwyczajenia. Podczas wielu rozmów związanych z omawianiem kwestii dotyczących cukrzycy wielokrotnie z ust młodzieży wybrzmiało, że sposób edukacji powinien mieć praktyczny i atrakcyjny wymiar - takie właśnie były te warsztaty.

Niezapomnianym wrażeniom sprzyjała przepiękna pogoda i atmosfera, jaką tworzyła młodzież. Nad bezpieczeństwem związanym z przebywaniem w górach czuwał Wojciech Wiltos, podróżnik, zdobywca nagrody Kolosy 2000 i kierownik projektu 5000 metrów nad poziomem cukru.

Młodzież ma się czym pochwalić, oto osiągnięcia: pokonali 18 km górami, w średnim tempie 2,4 km/h, spalili 3836 kcal, uniknęli hipoglikemii a najwyższe glikemie podczas całodziennej wycieczki nie przekroczyły 240 mg/dl. Dokonali analizy danych z glukometrów i pomp insulinowych. HbA1c najniższa wartość 5,9% - najwyższa 9,3%.

Czas trwania cukrzycy najkrótszy 5 lat - najdłuższy 15 lat. Koordynator 39 lat trwania cukrzycy. Uczestnicy wyjechali z niesamowitymi wrażeniami, pomysłami na dobre leczenie, trudno było się rozstać... dlatego jesienią planujemy kolejny etap wypraw edukacyjnych z cukrzycą.

To nie cukrzyca jest problemem tylko sposób jaki o niej myślisz - warsztaty przyczyniły się do pogodnego podejścia do leczenia.

Galeria zdjęćJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XX Zjazd PTD w Lublinie
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Warsztaty z młodzieżą z cukrzycą i Ascensia Diabetes Care
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2019 r.

Zadaj pytanie on-line