Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki już po raz piąty

źródło: oprac. własne, dodano: 13 marca 2018 r.

W dniach 2 i 3 marca 2018 roku w Katowicach odbyła się doroczna Ogólnopolska Konferencja "Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki". Była to już jej piąta, jubileuszowa edycja. Pełna sala uczestników i dwa dni inspirujących wykładów to domena katowickiej konferencji. Organizatorem było Forum Media Polska, a portal mojacukrzyca.org sprawował patronat medialny.

Kierownikiem Naukowym Konferencji, jak co roku, został prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek. Konferencja odbyła się pod naukowym patronatem III Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych, Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki już po raz piąty

Wśród wykładowców znalazło się wielu znamienitych lekarzy i profesorów, m.in. prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek, prof. dr hab. n. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska, prof. dr hab. n. med. Bogusław Okopień, prof. dr hab. n. med. Janusz Gumprecht, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong, prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak, prof. dr hab. n. med. Tomasz Klupa, prof. dr hab. n. med. Irina Kowalska oraz prof. dr hab. n. med. Zbigniew Kalarus.

Poruszonych zostało wiele interesujących i inspirujących tematów. Pierwszego dnia konferencji debatowano o cukrzycy typu 1 u dorosłych, cukrzycy ciążowej, interakcjach lekowych w cukrzycy, nadciśnieniu w cukrzycy, systemach ciągłego monitoringu glikemii, leczeniu wspomagającym insulinoterapię w cukrzycy typu 1. Omawiano przypadki kliniczne, a także działanie leków: empagliflozyny, metoforminy, DPP-4 oraz SGLT-2.

Drugi dzień konferencji poświęcono m.in. hipoglikemii, aktualnym zasadom prowadzenia chorych na cukrzycę ze stabilną dusznicą bolesną, gastroparezie, insulinom w cukrzycy typu 2, terapii przeciwzakrzepowej oraz forum przypadków klinicznych.

Ponieważ była to już piąta, jubileuszowa konferencja w Katowicach nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, który został własnoręcznie rozkrojony przez profesora Strojka.

Konferencja była doskonałą okazją dla lekarzy do zaktualizowania swojej wiedzy diabetologicznej, aby jeszcze lepiej, w swoich przychodniach i oddziałach szpitalnianych, leczyć osoby z cukrzycą. Portal mojacukrzyca.org po raz kolejny sprawował patronat medialny nad konferencją.

Galeria zdjęćJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki już po raz piąty
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line