Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
Newsletter
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
O cukrzycy

Jak i gdzie założyć subkonto do zbierania pieniędzy na leczenie?

źródło: opracowanie własne, dodano: 6 lutego 2018 r.

Wielokrotnie otrzymujemy pytania o fundacje i towarzystwa, które umożliwiają zbieranie środków i darowizn przeznaczonych na leczenie i rehabilitację związaną z cukrzycą. Prezentujemy wybrane, sprawdzone i polecane przez innych chorych organizacje, które umożliwiają takie zbiórki i zakładają subkonta dla swoich podopiecznych.

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą

Podopieczni Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą mają możliwość zakładania indywidualnych subkont, umożliwiających gromadzenie środków pozyskanych w ramach: 1% podatku, indywidualnych darowizn, zbiórek publicznych oraz zbiórek internetowych. Środki zebrane na koncie pozwalają na sfinansowanie wydatków związanych z kosztami diagnostyki, leczenia i rehabilitacji osoby chorej na cukrzycę typ 1. Subkonto może zostać założone dla osoby w każdym wieku, chorującej na cukrzycę typ 1, mieszkającej na terenie Polski lub zagranicą, po dopełnieniu niezbędnych formalności.

Fundacja w pierwszym roku rozliczeniowym przekazuje 70% wpłat pochodzących z 1% na rzecz Podopiecznego, a 30% wpłat zostaje przekazanych na działalność Fundacji. W drugim roku Podopieczny otrzymuje 80% wpłat, a od trzeciego roku rozliczeniowego 90% wpłat. Pełne zdefiniowanie współpracy z Fundacją określone jest w Porozumienie dotyczącym prowadzenia subkonta dla Podopiecznego Fundacji.

Tutaj znajdziesz szczegółówe informacje (kliknij tutaj)

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
ul. Szpitalna 5/16
00-031 WarszawaTowarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

Członkowie Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą mają przywilej gromadzenia darowizn na leczenie i rehabilitację na imiennych subkontach. Darowizny te można przekazywać w każdym momencie na ogólnie przyjętych zasadach, niezależnie od innych odpisów i ulg podatkowych. Dotyczy to wszystkich darowizn poza 1 procentem podatku.

Nie dotyczy to wpłat z 1 procenta podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego. Takie wpłaty są przeznaczane na działalność organizacji, czyli dla wszystkich. Towarzystwo informuje, że w przypadku ogólnej formy darowizny, nie z 1 procenta, darczyńca może do wysokości limitu określonego w ustawie odpisać kwotę darowizny o dochodu. Osoby chcące skorzystać z takiej możliwości gromadzenia środków proszone są o kontakt z Biurem Towarzystwa oraz o wypełnienie i przesłanie wniosku o utworzenie i prowadzenie subkonta.

Tutaj znajdziesz szczegółówe informacje (kliknij tutaj)

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą
ul. Młyńska 17
44-100 GliwiceFundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"

Subkonto w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO" umożliwia zbieranie darowizn oraz 1% podatku. Aby założyć subkonto należy przesłać wniosek o założenie subkonta wraz z opisem choroby. Powinna ona zawierać oryginalny podpis kandydata, rodzica lub prawnego opiekuna kandydata oraz dokładny adres zwrotny, a także orzeczenie o niepełnosprawności - kserokopia za zgodność z oryginałem i oświadczenie. W przypadku, gdy kandydat jest pełnoletni, a subkonto zakładają rodzice wymagany jest dokument potwierdzający ich prawo do reprezentowania dziecka.

Tutaj znajdziesz szczegółówe informacje (kliknij tutaj)

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"
Stawnica 33A
77-400 ZłotówFundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" umożliwia założenie subkonta w celu gromadzenia pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Środki mogą pochodzi z indywidualnych wpłat darowizn, zbiórek publicznych oraz wpłaty 1% podatku. Aby założyć subkonto należy przesłać oryginały następujących dokumentów: podanie z prośbą o założenie subkonta, zaświadczenie lekarskie, orzeczenie o niepełnosprawności (jeżeli jest), zaświadczenie o dochodach oraz zdjęcie. Całość wpływów na subkoncie podopiecznego pozostaje do jego dyspozycji. Fundacja nie pobiera żadnej prowizji za prowadzenie subkonta i obsługę księgową prowadzonego rachunku.

Tutaj znajdziesz szczegółówe informacje (kliknij tutaj)

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5
01-685 WarszawaFundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

Subkonto umożliwia przekazanie wpłat (darowizn, smsów charytatywnych i 1% podatku w ramach corocznego zeznania podatkowego od osób fizycznych i firm) dla wybranej osoby, z grona Podopiecznych Fundacji AVALON. To wygodna, prosta i szybka pomoc dla osób niepełnosprawnych i chorych. Jako podopieczny naszej Fundacji możesz sam zdecydować, na jaki cel chcesz wykorzystać otrzymaną pomoc. Subkonto to sposób na proste i bezproblemowe zbieranie pieniędzy na leczenie, transport i swoje własne potrzeby!

Tutaj znajdziesz szczegółówe informacje (kliknij tutaj)

Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
ul. Domaniewska 50A
02-672 Warszawa

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - O cukrzycy: Jak i gdzie założyć subkonto do zbierania pieniędzy na leczenie?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Polecamy
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 stycznia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line