Strona główna

ADC/FSLL/APP/BAN/08/2018

Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Wtorek, 19 marca 2019 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
Sklep dla diabetyków
OneTouch Reveal
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Artykuły

Nowoczesne preparaty odżywcze dla chorych i seniorów
artykuł promocyjny, dodano: 5 października 2017 r.

Co robiły nasze babcie, gdy byliśmy chorzy? Oczywiście rosół. Miał on opinię "krzepiącego" i tak jest właściwie do dziś. Problem tylko w tym, że nierzadko osoba chora nie ma apetytu i jeść nie chce, choć oczywiście powinna i nawet o tym wie. "Nie, daj spokój, nic nie przełknę", mówi często ktoś chory i nawet trudno mu się dziwić.

W ten sposób jednak dochodzi do osłabienia organizmu, który ma w rezultacie mniej sił, by walczyć z chorobą. Jeśli leży w szpitalu, zapewne poleży dłużej. Jeśli już z niego został wypisany - przedłuży się jego rekonwalescencja. Ale na nic powtarzanie mu "musisz jeść, żeby wrócić do pełni sił", jeśli apetyty nie ma i koniec.

Babcia kogoś takiego musiałaby więc prawdopodobnie wynieść talerz z niezjedzonym rosołem i bardzo się zmartwić. Dziś byłoby jej łatwiej, ponieważ miałaby do dyspozycji preparaty odżywcze do odżywiania w chorobie. Są to po prostu napoje zawierające wszystko, czego potrzeba organizmowi, na dodatek we właściwych proporcjach, pełne białka, tłuszczu, węglowodanów, minerałów i witamin. Stosunkowo niewielka objętość płynu, którą chory może bez trudu wypić, zastępuje pełnowartościowy posiłek albo jest jego uzupełnieniem. Napoje takie produkowane są w różnych smakach, toteż nietrudno będzie wybrać dla naszego podopiecznego preparat, który będzie mu smakował.

Istnieją też specjalne preparaty odżywcze dla osób starszych, które z różnych powodów nie są w stanie odżywiać się prawidłowo. W najlepszej sytuacji są ci spośród nich, którym po prostu brakuje siły na robienie zakupów i przyrządzanie posiłków. Gorzej, gdy seniorka lub senior ma poważne problemy z gryzieniem i połykaniem. Zdarza się, że reaguje negatywnie na wysiłki opiekuna, który stara się go nakarmić. Bardzo łatwo w takiej sytuacji o groźne dla zdrowia niedożywienie, a receptą mogą być wysokoenergetyczne preparaty odżywcze, które wystarczy wypić. Wiele z nich można kupić w internecie, na przykład pod adresem https://eapteka.pl/uklad-pokarmowy/preparaty-odzywcze-1.

Również osoby chorujące na nowotwory mogą potrzebować dodatkowej porcji żywieniowej w postaci smacznego napoju, którego spożywanie poprawia samopoczucie, a zarazem wspiera walkę z chorobą. To samo dotyczy osób po przebytych operacjach: szpitalne jedzenie rzadko bywa obfite i smaczne, a noszenie do szpitala "obiadków" jest dość kłopotliwe. Pomocne są preparaty odżywcze dla chorych: łatwo zapewnić pacjentowi wystarczającą ilość białka i pozostałych składników, częstując go napojem w jego ulubionym smaku.

W sprzedaży dostępne są także preparaty na przytycie, pozwalające osobom wychudzonym szybciej powrócić do normalnej masy ciała.

Nowoczesne preparaty odżywcze dla chorych i seniorów


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XX Zjazd PTD w Lublinie
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Nowoczesne preparaty odżywcze dla chorych i seniorów
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 18 marca 2019 r.

Zadaj pytanie on-line