Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Czwartek, 17 października 2019 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
Sklep dla diabetyków
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Zapraszamy na II Śląsko-Zagłębiowskie Dni Diabetologiczne
źródło: Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, dodano: 3 sierpnia 2017

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej

Zapraszamy Państwa do udziału w II Śląsko-Zagłębiowskich Dniach Diabetologicznych, które odbędą się w dniach 17-18 listopada br. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Śląsko-Zagłębiowskie Dni Diabetologiczne to cykliczne, otwarte i bezpłatne wydarzenie o charakterze edukacyjnym. Przebiegać będzie pod hasłem: "Kompleksowe, nowoczesne leczenie cukrzycy".

Wydarzenie adresowane jest zarówno do wszystkich mieszkańców regionu, jak i do lekarzy rodzinnych, diabetologów, chirurgów oraz innych specjalistów zainteresowanych tematem cukrzycy. Dwudniowa konferencja poświęcona będzie zagadnieniom profilaktyki tej choroby oraz najnowocześniejszym metodom jej leczenia.

W strukturach Szpitala funkcjonuje jeden z nielicznych w regionie, nowoczesny Oddział Diabetologii, który od lat zwraca uwagę na ten ważny dla społeczeństwa problem. Kładziemy nacisk nie tylko na kompleksową diagnostykę i leczenie cukrzycy, ale także na edukację Pacjentów w temacie walki z chorobą nazywaną "cichym zabójcą". Co 5 sekund obserwuje się na świecie nowe zachorowanie na cukrzycę. To dlatego tak ważna jest profilaktyka i poszerzanie wiedzy Pacjentów w tym zakresie. Ubiegłoroczną edycję Śląsko-Zagłębiowskich Dni Diabetologicznych zaszczyciło obecnością ponad dwustu uczestników, co tylko potwierdza, jak ważna i słuszna jest to inicjatywa.

W programie pierwszego dnia konferencji - skierowanego do mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic - znajdą się prelekcje na temat diety, profilaktyki, unikania powikłań cukrzycy, propagowania zdrowego stylu życia jako metody zapobiegania progresji choroby.

Zapraszamy na II Śląsko-Zagłębiowskie Dni Diabetologiczne

Dzień drugi dedykowany będzie wszystkim lekarzom zainteresowanym tematem cukrzycy. Wykłady poświęcone będą nowym lekom w cukrzycy, nowoczesnym metodom monitorowania pacjenta chorego na cukrzycę - telemedycyna w diabetologii, wysiłkowi fizycznemu pacjentów z cukrzycą, jak bezpiecznie leczyć pacjenta z cukrzycą obciążonego chorobami nerek, stopa cukrzycowa - standardy postępowania, insulinooporność jako (nie)istotny problem kliniczny oraz inne aspekty pacjentów z cukrzycą.

Zapraszamy na II Śląsko-Zagłębiowskie Dni Diabetologiczne

Wartościowy i bogaty merytorycznie program wydarzenia zapewni Komitet Organizacyjny, a udział w konferencji potwierdzili specjaliści będący światowymi autorytetami w dziedzinie diabetologii, m.in.: Konsultant Krajowy w dziedzinie diabetologii - prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie diabetologii - prof. dr n. med. Przemysława Jarosz-Chobot, a także inni specjaliści diabetologii.

Ufamy, iż to ważne wydarzenie, łączące w sposób kompleksowy odpowiedzi na potrzeby zarówno diabetyków i ich rodzin, jak i lekarzy, spotka się z Państwa zainteresowaniem. Portal mojacukrzyca.org sprawuje nad wydarzeniem patronat medialny.

Więcej informacji na www.zco-dg.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Zapraszamy na II Śląsko-Zagłębiowskie Dni Diabetologiczne
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Igły Insupen
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 16 października 2019 r.

Zadaj pytanie on-line