Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Ponad 350 krakowian wykołowało cukrzycę!
źródło: Fundacja Medicover, dodano: 13 czerwca 2017 r.

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!

Ponad 350 krakowian sprawdziło stan swojego zdrowia i wspólnie z Fundacją Medicover wykołowało cukrzycę w Niebieskim Miasteczku, które w niedzielę, 11 czerwca stanęło na Placu Wielkiej Armii Napoleona, nieopodal Zamku Królewskiego na Wawelu. Każdy chętny mógł bezpłatnie skontrolować m. in. poziom cukru we krwi, zasięgnąć porady specjalistów i dowiedzieć się, jak dbać o swoje zdrowie. Niebieskie Miasteczko powstało w Krakowie już po raz drugi. W tym roku krakowianie znów przywitali w nim także uczestników V edycji "Rajdu Rowerowego Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2".

Odwiedzający Niebieskie Miasteczko mieli możliwość sprawdzenia poziomu cukru we krwi, ciśnienia, cholesterolu (przy wskazaniu lekarza) oraz masy i składu ciała (procentową zawartość wody oraz tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie specjalną wagą do bioimpendancji). Dodatkowo istniała możliwość skorzystania z porad specjalistów: dietetyka, farmaceuty, stomatologa i dermatologa.

- W ciągu najbliższych dwudziestu lat, liczba osób z cukrzycą na świecie możne wzrosnąć o kolejne 230 milionów. To niezwykle alarmujące dane. Możemy i musimy z tym walczyć między innymi poprzez propagowanie aktywności fizycznej i regularnych badań przesiewowych - skomentował Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover - Każdego roku Fundacja Medicover bada coraz większą liczbę osób w Niebieskich Miasteczkach, chcąc podnosić jakość życia polskiego społeczeństwa.

Cukrzyca, jako pierwsza wśród chorób niezakaźnych, została określona mianem epidemii XXI wieku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Według Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego obecnie liczba osób chorych na cukrzycę w Polsce wynosi ponad 3 mln, z czego kilkaset tysięcy nie wie, że jest chora i nie podejmuje leczenia. Na świecie ponad 415 mln ludzie cierpi na cukrzycę, co sześć sekund ktoś umiera z powodu powikłań z nią związanych. Ponad 160 milionów przypadków można uniknąć - poprzez zmianę stylu życia na zdrowszy.

Kraków już po raz drugi zaistniał na mapie trasy charytatywnego "Rajdu Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2", którego celem jest podnoszenie świadomości znaczenia zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej w walce ze zwiększającą się epidemią chorób cywilizacyjnych. Wolontariusze Fundacji Medicover po raz piąty pokonują trasę z południa na północ Polski, o dystansie ponad 1000 km. Rajd rozpoczął się 11 czerwca w Zakopanem, meta podróży planowana jest 18 czerwca w Gdyni. Do Rajdu, który ma już rangę wydarzenia międzynarodowego, w Poznaniu dołączy druga grupa rowerzystów, startująca 13 czerwca z Berlina. Na trasie rajdu powstają Niebieskie Miasteczka, gdzie każdy odwiedzający może bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia, zasięgnąć porady specjalistów i dowiedzieć się, jak zapobiec chorobom cywilizacyjnym. Po Krakowie kolejnym miastem, gdzie powstanie Niebieskie Miasteczko jest Wrocław.
Kliknij na zdjęcia, aby powiększyć

Zapraszamy do śledzenia i kibicowania uczestnikom Rajdu na fanpage od Tatr po Bałtyk!

Link do relacji wideo z Rajdu Rowerowego 2015: Vimeo PoZdro!

Partnerzy akcji: Accu-Chek, Centrum Medyczne Damiana, Healthy Workplaces for All Ages, Medicover Apteka, Medicover, Medi Partner, Medicover Stomatologia, Miasto Kraków, Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, Polska Federacja Edukacji w Diabetologii, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, PR1ME Fitness & Wellness, Rehasport Clinic, Roche, SklepRowerowy.pl, Synevo, Schwinn Cycling.

Patronaty: Prezydent Miasta Poznań Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Wrocławia Joanna Nyczak, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Patronaty medialne: Radio Merkury Poznań, TVP3 Poznań, mojacukrzyca.org, krakow.pl.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Ponad 350 krakowian wykołowało cukrzycę!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 12 lipca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line