Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!
źródło: Fundacja Medicover, dodano: 9 czerwca 2017 r.

Wykołujemy cukrzycę zdrowym stylem życia! - to hasło charytatywnego Rajdu Rowerowego Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 Fundacji Medicover, którego celem jest podnoszenie świadomości zdrowego stylu życia i znaczenia aktywności fizycznej w walce z epidemią XXI wieku - cukrzycą typu 2. Rowerzyści po raz piąty przemierzą Polskę z południa na północ i pokonają trasę ponad 1000 km. Start Rajdu już 11 czerwca w Zakopanem, meta 18 czerwca w Gdyni.

Inicjatywa zyskała już rangę międzynarodowego wydarzenia - w tym roku do ekipy wolontariuszy z Polski dołączy druga grupa startująca z Berlina. Na trasie powstaną Niebieskie Miasteczka, gdzie każdy odwiedzający będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia.

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!

Jest to już piąta, jubileuszowa edycja Rajdu Rowerowego organizowanego przez Fundację Medicover. Ta międzynarodowa inicjatywa Grupy Medicover ma na celu edukowanie społeczeństwa i budowanie świadomości znaczenia profilaktyki i zagrożeń związanych z epidemią XXI wieku - cukrzycą typu 2. Cukrzyca, jako pierwsza wśród chorób niezakaźnych została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za epidemię. Coraz większa liczba osób jest w stanie przedcukrzycowym. W 2000 roku 1,13 mln Polaków cierpiało na cukrzycę - obecnie ta liczba wynosi ponad 3 mln, z czego kilkaset tysięcy nie wie, że jest chora i nie podejmuje leczenia (wg PTD). 90 proc. przypadków cukrzycy to właśnie cukrzyca typu 2, której można uniknąć m.in. poprzez aktywność fizyczną. W Rajdzie udział bierze udział 37 wolontariuszy Fundacji Medicover - przedstawicieli spółek Grupy Medicover z różnych krajów.

W tym roku pierwsza grupa wyruszy z Zakopanego (11.06) i odwiedzi po drodze Kraków (11.06) oraz Wrocław (14.06). Drugi team rozpocznie przygodę w Berlinie i zatrzyma się w Zielonej Górze (14.06). Obydwie drużyny spotkają się w Poznaniu (15.06) i przez Bydgoszcz (16.06) pojadą w kierunku Gdyni, gdzie będzie miał miejsce Wielki Finał akcji (18.06).

W każdym z miast, które odwiedzą uczestnicy Rajdu, Fundacja Medicover utworzy Niebieskie Miasteczka. Każdy odwiedzający będzie mógł w nich bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia, poziom cukru i zasięgnąć porady różnych specjalistów. W zależności od miasta, do dyspozycji zainteresowanych będą dietetycy, fizjoterapeuci, stomatolodzy i dermatolodzy.

- Niezwykle cieszy mnie fakt, że nasz Rajd z roku na rok przyciąga coraz więcej osób - skomentował Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover. - Od początku działalności naszych Niebieskich Miasteczek udało się nam przebadać ponad 5 tysięcy osób. Staramy się budować świadomość znaczenia zdrowego stylu życia wśród społeczeństwa poprzez takie akcje, które promują aktywność fizyczną i regularną diagnostykę - najskuteczniejsze metody chroniące nie tylko starszych przed cukrzycą typu 2. Serdecznie zapraszamy do Niebieskich Miasteczek na badania i do kibicowania naszym rowerzystom, którzy dedykują swój przejazd walce z epidemią cukrzycy typu 2! Dla odwiedzających przygotowaliśmy wyjątkowe upominki - niebieskie opaski odblaskowe symbolizujące solidarność z chorymi na cukrzycę.

W Rajdzie swój udział zadeklarowały również trzykrotne mistrzynie świata oraz złote medalistki paraolimpijskie z Rio 2016 w kolarstwie tandemowym - Iwona Podkościelna oraz Aleksandra Tecław, wychowanki Lubelskiego Kolarskiego Klubu Tandemowego HETMAN. Dołączą do Rajdu 15 czerwca w Poznaniu i towarzyszyć wolontariuszom aż do Gdyni. Na trasie Rajdu będą zachęcać mieszkańców do wzięcia udziału w badaniach.

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!

- Cieszy mnie fakt, że poprzez promowanie aktywności fizycznej możemy wspólnie pobudzać świadomość wśród ludzi na temat tego, czym jest dbałość o własne zdrowie oraz istotę profilaktyki, by to zdrowie zachować. Niezmiernie ważnym jest, aby każdy z nas poprzez aktywność fizyczną i umysłową, mógł realizować siebie. Życzę wszystkim wspaniałej zabawy w duchu zdrowej rywalizacji! - powiedziała Iwona Podkościelna.

- Jesteśmy zaszczycone mogąc wziąć udział w "Rajdzie Rowerowym Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2". Jako sportowcy, szczególnie stawiamy na profilaktykę, której w codziennym życiu u większości osób niestety brakuje. Zawsze propagujemy zdrowy styl życia, zachęcamy do badań i świadomości na temat własnego stanu zdrowia. Nadmiar obowiązków i brak czasu negatywnie wpływają na nasze zdrowie, dlatego szczególnie zachęcamy do profilaktyki i regularnego wykonywania badań. Sport to zdrowie! - powiedziała Aleksandra Tecław.

Rajd jest rozwinięciem największej inicjatywy Fundacji Medicover - Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! Wyniki badań prowadzonych w ramach tego programu są bardzo niepokojące - ponad 20 proc. przebadanych Przez PoZdro! nastolatków ma nadwagę lub otyłość, a prawie 70 proc. - dostateczną, słabą i bardzo słabą wydolność fizyczną. Oznacza to, że mają problemy z wejściem na 4. piętro. Ci młodzi ludzie, bez natychmiastowej interwencji, są na prostej drodze do chorób cywilizacyjnych - chorób serca, nadciśnienia, miażdżycy.

Szczegółowy harmonogram Rajdu Rowerowego "Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2"

Niebieskie Miasteczka (czynne 10:00-15:00):
 • Kraków - 11.06, Plac Wielkiej Armii Napoleona

 • Berlin - 13.06 - start niemieckiej grupy

 • Wrocław - 14.06, Plac Solny

 • Zielona Góra - 14.06, Rynek

 • Poznań - 15.06, Malta - połączenie drużyny polskiej i niemieckiej, dołączenie kolarskiego tandemu złotych medalistek z Rio

 • Bydgoszcz - 16.06, Wyspa Młyńska

 • Gdynia - 17.06, Plac Grunwaldzki (czynne 10:00-14:00); 18.06, Skwer Kościuszki
Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!

Zobacz relację z poprzedniej edycji Rajdu na kanale Vimeo PoZdro!

Przebieg wydarzenia można śledzić na https://www.facebook.com/ROWEREMPRZEZPOLSKE/

Partnerzy akcji: Accu-Chek, Centrum Medyczne Damiana, Healthy Workplaces for All Ages, Medicover Apteka, Medicover, Medi Partner, Medicover Stomatologia, Miasto Kraków, Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, Polska Federacja Edukacji w Diabetologii, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, PR1ME Fitness & Wellness, Rehasport Clinic, Roche, SklepRowerowy.pl, Synevo, Schwinn Cycling.

Patronaty: Prezydent Miasta Poznań Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Wrocławia Joanna Nyczak, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Patronaty medialne: Radio Merkury Poznań, TVP3 Poznań, mojacukrzyca.org, krakow.pl.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~julita krzanowska  IP: 31.183.252.xxx(2017-06-14 20:18:17)
czy nie jest to za duży wysiłek dla cukrzyków i nie powoduje to drastycznego spadku cukru


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 12 lipca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line