Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Sobota, 23 czerwca 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Trwa XVIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
źródło: informacja własna, dodano: 19 maja 2017 r.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne

Stolica Wielkopolski już po raz trzeci gości lekarzy i pielęgniarki z całego kraju zainteresowanych opieką nad osobami z cukrzycą. Najważniejsze wydarzenie naukowe w kalendarzu polskiej diabetologii - XVIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który rozpocząć się w czwartek 18 maja, jest nie tylko okazją do przedyskutowania kluczowych problemów współczesnej diabetologii, ale także niezapomnianym wydarzeniem integrującym środowisko diabetologiczne. Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny nad Zjazdem.

Najważniejsze wydarzenie naukowe w kalendarzu polskiej diabetologii pierwszy raz w Poznaniu miało miejsce w 1993 roku, kolejne w 2009 roku. Warto być na Zjeździe Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Poznaniu i przekonać się, że CUKRZYCA WARTA JEST POZNANIA.

- Cukrzyca stanowi nie tylko zagrożenie zdrowotne i społeczne, lecz także ekonomiczne. Masowość i szkodliwość tej choroby jest wyzwaniem nie tylko dla Polski, ale dla całego świata. Jeśli nie będą wdrażane systemowe rozwiązania eliminujące to zjawisko, to ludzkość przegra walkę z cukrzycą. Niestety cukrzyca w Polsce nie jest priorytetem w zakresie działań opieki zdrowotnej i traktowana jest wręcz marginalnie. Jako środowisko diabetologiczne bardzo nad tym ubolewamy i mamy nadzieję, że to się wkrótce zmieni. - mówi prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz z komitetu organizacyjnego Zjazdu.

Jeszcze przed Zjazdem odbyła się konferencja prasowa poświęcona cukrzycy. W dyskusji na temat obecnej sytuacji cukrzyków oraz dostępnych możliwości terapeutycznych dyskutowali m.in. konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii prof. Krzysztof Strojek oraz prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego prof. Maciej Małecki.


W pierwszym dniu Zjazdu odbyła się uroczyste otwarcie. Przywitano przybyłych gości i dziękowano sponsorom. Prof. Maciej Małecki i Prof. Krzysztof Strojek otrzymali Złote Krzyże Zasługi przyznawane przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę. Odbyły się dwa wykłady inauguracyjne. Dr hab. Magdalena Szopa z Krakowa mówiła o nowych kierunkach badań nad charakterystyką kliniczną pacjentów z MODY. Prof. dr hab. Edward Franek przedstawił wykład pt. Cukrzyca. Harmonia postępu. Wieczorem na uczestników Zjazdu czekała niespodzianka. Wystąpił zespół Audiofeels.

XVIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

Galeria zdjęć dostępna na Facebooku (kliknij tutaj).

Propagowanie aktywności fizycznej jest integralnym elementem leczenia cukrzycy, dlatego w piątek, 19 maja, odbędzie się bieg pod nazwą "Cukrzyca warta Poznania". Bieg rozpocznie się 19 maja o godz. 13.25 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wezmą w nim udział lekarze diabetolodzy i pielęgniarki.

W piątek wieczorem odbędzie się Koncert Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Podczas koncertu wystąpi znana gwiazda polskiej sceny muzycznej Sylwia Grzeszczak.

Lekarzom i pielęgniarkom życzymy udanych obrad! Dzięki temu, że specjaliści zdobywają wiedzę na temat leczenia cukrzycy, później w gabinetach pacjent może otrzymać najlepszą z dostępnych terapii.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Trwa XVIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 21 czerwca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line