Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Czwartek, 21 czerwca 2018 r. diabetyk24.pl
Eversense XL

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Reaktywacja stowarzyszenia diabetyków w Nowej Rudzie
źródło: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Nowej Rudzie, dodano: 9 lutego 2017 r.

Polskie Stowarzyszenie DiabetykówDiabetyku, jeśli masz czas i ochotę poznać tajniki życia z cukrzycą wstąp do Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Nowej Rudzie. Spotykamy się co miesiąc w Miejskiej Bibliotece Publicznej Nowa Ruda. Filia Słupiec w godzinach 15.00-16.30. Najbliższe spotkanie już 10 marca.

W dniu 13 stycznia 2017 roku diabetycy z Nowej Rudy wraz z edukatorem diabetologicznym społecznym Justyną Michalską postanowili na nowo reaktywować Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Nowej Rudzie. Pomysł narodził się, gdy od 2 lat dzięki uprzejmości Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotykaliśmy się co miesiąc na warsztatach cukrzycowych i pogłębialiśmy wiedzę na temat cukrzycy typu 2.

Dzięki zaangażowaniu 13 osób powstało nasze koło. Będziemy nadal prowadzić warsztaty cukrzycowe pod okiem Pani Edukator, która stała się również Prezesem Koła Diabetyków oraz będziemy czynnie brać udział w różnych ogólnopolskich akcjach promujących cukrzycę. Takie Koła są bardzo ważne, ponieważ wspierają osoby, które będąc diabetykami chcą spędzać ze sobą czas, wymieniać się informacjami na temat życia z cukrzycą, chcą korzystać z pomocy specjalistów, uczestniczyć w ogólnopolskich akcjach na rzecz diabetyków.

Należeć może każdy kto tylko chce i potrzebuje pomocy z zakresu życia z cukrzycą. Dzięki nam może poczuć się, jak w rodzinie, która wesprze go, gdy cukrzyca nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Jeśli ktoś chce wstąpić w nasze szeregi serdecznie zapraszamy.

Kolejne spotkanie odbyło się w piątek, 3 lutego o godz. 15.00. Tematem spotkania była dieta w cukrzycy typu 2 i jej stosowanie przedstawione przez edukatora Justynę Michalską. Pytań jest bardzo dużo, co do stosowania diety. Po przeanalizowaniu tematu, Pani Prezes Justyna Michalska otwarła zebranie PSD w Nowej Rudzie. Do koła dołączyły 4 osoby, dzięki czemu Koło liczy już 18 członków.

Prowadzimy rozmowy o wyjeździe na Konferencję Diabetologiczną do Złotoryi; konsultację z Dietetykiem i Podologiem. Każdy otrzymuje legitymację członkowską i słodki upominek, gdyż Prezes Koła tego dnia obchodziła urodziny. Ku zaskoczeniu Przewodniczącej Koła, członkowie składają życzenia urodzinowe i bukiet pięknych kwiatów. Śmiech nas nigdy nie opuszcza, rozmowy trwają i trwają, a fotograf krąży wkoło nas i fotografuje. Następne spotkanie zostaje ustalone na dzień 10 marca 2017 roku.

Kontakt: Justyna Michalska, tel. 510094968

Reaktywacja stowarzyszenia diabetyków w Nowej Rudzie


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Reaktywacja stowarzyszenia diabetyków w Nowej Rudzie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 20 czerwca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line