Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Pogadajmy o cukrzycy - OGLĄDAJ NA ŻYWO od godz. 20.00!

Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Zagrożona refundacja insuliny Lantus. PTD zabiera głos

źródło: Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, dodano: 15 czerwca 2016 r.

PTDPolskie Towarzystwo Diabetologiczne oraz konsultant krajowy z diabetologii prof. Krzysztof Strojek otrzymali prośbę o zajęcie stanowiska w kwestii opinii Komisji Ekonomicznej Ministerstwa Zdrowia rekomendującej nieprzedłużenie refundacji insuliny Lantus dla pacjentów z cukrzycą typu 1. Polskie Towarzystwo Diabetologiczne wystosowało opinię w tej sprawie. Czy refundacja insuliny Lantus jest zagrożona?

Nie jest naszym zadaniem wspieranie jakiejkolwiek firmy farmaceutycznej w ich sporach z Ministerstwem Zdrowia oraz podległymi mu agendami. Czujemy się jednak zobowiązani do zajęcia stanowiska, kiedy w wyniku braku porozumienia między dwoma stronami takiego sporu ucierpieć może dobro polskiego pacjenta z cukrzycą. - czytamy w liście PTD.

Lantus

Następnie Polskie Towarzystwo Diabetologiczne wyjaśnia: Nie znamy szczegółów negocjacji, w tym finansowych, między Komisją Ekonomiczną z firmą Sanofi-Aventis. Nie jest naszą rolą wchodzenie w ten obszar omawianej kwestii. Uważamy jednak za celowe wskazanie, że - w naszym rozumieniu - utrzymanie referencyjnego preparatu glarginy (Lantus) nie spowoduje jakichkolwiek dodatkowych obciążeń finansowych dla budżetu państwa, zaś dla chorego skutkować będzie jedynie różnicą cenową wynoszącą kilka-kilkanaście złotych w stosunku do insuliny biosymilarnej.

Obecnia decyzja refundacyjna dotycząca Lantusa jest ważna do 30 czerwca 2016 roku. Nowa lista leków refundowanych ma obowiązywać od 1 lipca 2016 roku. Będziemy śledzić rozwój sprawy. Pełna treść listu dostępna jest tutaj (PDF).

Zagrożona refundacja insuliny Lantus. PTD zabiera głos


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Zagrożona refundacja insuliny Lantus. PTD zabiera głos
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 3 lipca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line