Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Niedziela, 27 maja 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Artykuły

Duński patent RetinaLyze może uratować wzrok polskich pacjentów
źródło: Lucky Monday PR&Events, dodano: 25 marca 2016 r.

W dniu 23 marca br. w urokliwych wnętrzach restauracji "Dwie Trzecie" w Warszawie, odbyło się spotkanie pod hasłem "Profilaktyka ślepoty oraz utraty wzroku z powodu cukrzycy", którego organizatorem była duńska firma RetinaLyze. Celem było zwrócenie uwagi na wykonywanie badań przesiewowych, służących ochronie przed utratą wzroku, szczególnie u osób chorujących na cukrzycę. A także przedstawienie sposobów współpracy polsko - duńskiej w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Gościem Honorowym spotkania był Steen Hommel, Ambasador Królestwa Danii.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia redaktor naczelnej magazynu Hipoalergiczni, Żanety Geltz, która wprowadziła wszystkich obecnych w temat, prezentując duńskie standardy profilaktyki zdrowotnej. Zwróciła szczególną uwagę, na to, że przy wykorzystaniu duńskich patentów możemy ratować życie polskich pacjentów nieświadomych zagrożenia, jakim jest utrata wzroku. O współpracy polsko-duńskiej pod hasłem "Smart Living", której głównym zadaniem jest przenoszenie na grunt Polski dobrych praktyk, dotyczących ochrony zdrowia i środowiska, które już funkcjonują w Danii, opowiedział gość Honorowy Steen Hommel, Ambasador Królestwa Danii.

Steen Hommel, Ambasador Królestwa Danii
Steen Hommel, Ambasador Królestwa Danii

Podczas konferencji wystąpił Robert Birch, przedstawiciel marki RetinaLyze który zaprezentował opatentowane, duńskie oprogramowanie tej marki, służące do wykonywania badań przesiewowych, w kierunku retinopatii cukrzycowej (DR) i zwyrodnień plamki żółtej związanych z wiekiem (AMD), wykrywające zmiany i schorzenia oczu w czasie rzeczywistym w ciągu 30 sekund! Przedstawił fenomen badań i wykrywalność DR i AMD, które mają miejsce w Danii. Potwierdził, że badania wykonane za pomocą oprogramowania mogą uratować również wielu Polaków przed utratą wzroku.

Robert Birch - właściciel duńskiego patentu
Robert Birch - właściciel duńskiego patentu

Na świecie jest około 40 mln osób niewidomych, a 80% z nich można było pomóc i zapobiec chorobie. Prognozuje się, że liczba zdiagnozowanych diabetyków i osób pre-diabetycznych podwoi się w ciągu najbliższych 10 lat z 600 mln rocznie (2015) aż do 1,2 mld rocznie (2025). Wszystkie osoby chorujące na cukrzycę powinny być badane pod kątem retinopatii cukrzycowej przynajmniej raz w roku. Do tej pory nie było takiej możliwości ze względu na długie kolejki do lekarzy okulistów. Teraz, dzięki oprogramowaniu RetinaLyze, optometryści mogą wykonywać badania przesiewowe i otrzymywać wyniki w przeciągu niecałej minuty! Oprogramowanie zostało wdrożone w ponad 10 krajach na świecie, w salonach optycznych, firmach ubezpieczeniowych, w prywatnych i publicznych szpitalach.

Obecnie wykonujemy 30 000 badań przesiewowych każdego miesiąca. Spośród tej liczby, około 100-200 klientów kierowanych jest do okulisty, ze względu na odkryte zmiany. W większości przypadków pacjenci dowiadują się o problemie, kiedy jest już za późno, aby zapobiec nieodwracalnym zmianom. Nasze oprogramowanie pozwala zdiagnozować i uratować 95% przypadków utraty wzroku i rozwijającej się ślepoty u osób chorych na cukrzycę. Na pewno warto. Z pewnością w Polsce jest podobny odsetek klientów salonów optycznych, którzy nie podejrzewają, że będą mogli skorzystać z badań przesiewowych RetinaLyze
- powiedział Robert Birch, CEO RetinaLyze.

Żaneta Geltz i Steen Hommel
Żaneta Geltz i Steen Hommel

W programie konferencji nie zabrakło atrakcji w postaci śniadania z duńską nutą. Jak również miejsca na dyskusje i rozmowy biznesowe. Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn Hipoalergiczni.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
XIX Zjazd Naukowy PTD

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~wi   IP: 94.254.234.xxx(2016-11-14 14:41:07)
wspaniala sprawa oby te badania byly w polsce bezplatne


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Duński patent RetinaLyze może uratować wzrok polskich pacjentów
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
mojacukrzyca.TV
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 24 maja 2018 r.

Zadaj pytanie on-line