Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Pogadajmy o cukrzycy - OGLĄDAJ NA ŻYWO od godz. 20.00!

Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Komunikaty

Żyjmy dłużej tak jak Europejczycy

źródło: Grupa Onet.pl SA, dodano: 11 listopada 2010 r.


Na MedOnet.pl trwa Narodowy Test Zdrowia Polaków. Prosty interaktywny test, opracowany przez pracowników naukowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierownictwem prof. Zbigniewa Gacionga, ma dostarczyć rzetelnych i ważnych informacji na temat profilaktyki zdrowotnej. Użytkownik po wypełnieniu testu otrzymuje indywidualne wskazania w postaci "Recepty na zdrowe życie". Efektem akcji będzie "Raport na temat zdrowia Polaków", który pokaże największe zagrożenia zdrowotne w Polsce.

Polski mężczyzna żyje około pięć lat krócej niż przeciętny Europejczyk, zaś Polka dwa lata krócej niż przeciętna Europejka. Długość naszego życia zależy w czterdziestu procentach od odziedziczonych genów, w dwudziestu procentach od medycyny naprawczej. Pozostałe czterdzieści procent to styl życia. - Na pierwszy czynnik nie mamy żadnego wpływu, na drugi bardzo nikły, trzeci natomiast całkowicie zależy od nas. Aby żyć tak długo jak inni Europejczycy, musimy przede wszystkim sami zadbać o swoje zdrowie. Projekty takie jak Narodowy Test Zdrowia Polaków mogą się do tego przyczynić dając wskazówki, jak wpłynąć na długość i jakość naszego życia – mówi Edyta Figurny-Puchalska szef działu Wiedza i Edukacja w Onecie.

Pytania w teście dotyczą obciążeń genetycznych, stanu zdrowia i wykonywanych badań. Każdy uczestnik testu otrzyma indywidualne wskazania zdrowotne. Test ma charakter edukacyjny, jego celem jest polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy użytkownikiem a lekarzem. Test jest anonimowy i nie zawiera danych osobowych wypełniających go osób. Informacje podawane w czasie testu, gromadzone są jedynie w celu opracowania raportu statystycznego. Partnerem serwisu Narodowy Test Zdrowia została firma Polpharma SA.

- Dzięki współpracy z profesorem Zbigniewem Gaciongiem metodologia testu, jak i wytyczne prozdrowotne, które otrzymuje internauta po wypełnieniu testu, są na najwyższym światowym poziomie. Jego wiedza i doświadczenie dają gwarancję, że użytkownik otrzyma wiarygodne informacje o profilaktyce, dostosowane do jego profilu i oparte na wytycznych międzynarodowych towarzystw naukowych – dodaje Edyta Figurny-Puchalska.

Efektem akcji będzie "Raport na temat zdrowia Polaków", który pokaże największe zagrożenia zdrowotne w Polsce. Zostanie opublikowany w serwisie MedOnet.pl. Będzie również dystrybuowany wśród instytucji i podmiotów związanych z ochroną zdrowia. Może również stanowić pomoc przy określaniu kierunków polityki zdrowotnej w Polsce.

MedOnet.pl, uruchomiony w lutym 2010 roku medyczny serwis Onetu, dostarcza pacjentom rzetelnej wiedzy z zakresu medycyny, zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Można w nim znaleźć m.in. porady lekarzy - specjalistów, narzędzia do autodiagnozy, bazy placówek medycznych, obszerne leksykony chorób, badań i leków. Wg czerwcowych danych z serwisu Megapanel PBI/Gemius miesięcznie odwiedza go 1,2 miliona użytkowników, którzy wykonują ponad 4 miliony odsłon.


Redakcja portalu MojaCukrzyca.org nie jest autorem powyższego ogłoszenia i nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Komunikat przesłano na adres e-mail Redakcji portalu, zweryfikowano pod względem merytorycznym. Za zamieszczenie powyższego komunikatu nie pobrano żadnych opłat.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Komunikaty: Żyjmy dłużej tak jak Europejczycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 3 lipca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line