Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Program Akcja edukacja z prof. Ewą Pańkowską - w piątek, 28 czerwca o godz. 20.00

źródło: oprac. własne, dodano: 23 czerwca 2024 r.

Wakacje? Urlop? Jeszcze chwila, jeszcze moment! Serdecznie zapraszamy na ostatni w tym sezonie program "Akcja Edukacja", który odbędzie się w piątek, 28 czerwca 2024 roku o godzinie 20.00. O cukrzycy i badaniu DIAGNODE-3 rozmawiać będziemy z prof. dr hab. n. med. Ewą Pańkowską, diabetologiem, pediatrą z Instytutu Diabetologii z Warszawy. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, w szczególności osoby z cukrzycą typu 1 zdiagnozowaną w ciągu ostatnich 6 miesięcy - mamy dla Was ważne informacje o badaniu, które ma sprawdzić czy organizm jest w stanie utrzymać zdolność do produkcji insuliny poprzez zatrzymanie lub opóźnienie ataku systemu immunologicznego na komórki produkujące insulinę (komórki beta) znajdujące się w trzustce. Zapraszamy także specjalistów - lekarzy zajmujących się cukrzycą! Te informacje również dla Was będą bardzo przydatne! Partnerem odcinka jest Instytut Diabetologii.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu on-line z doświadczonym diabetologiem! To wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat cukrzycy, zarządzania tą chorobą oraz nowoczesnych metod leczenia. Nasz ekspert odpowie na pytania, podzieli się praktycznymi poradami i wskaże, jak skutecznie kontrolować poziom cukru we krwi. Dołącz do nas i zadbaj o swoje zdrowie!

Oglądaj na żywo


Szczególną uwagę podczas spotkania poświęcimy badaniu klinicznemu DIAGNODE-3, którego celem jest sprawdzenie, czy badany lek o nazwie Diamyd® jest w stanie utrzymać zdolność organizmu do produkcji insuliny poprzez zatrzymanie lub opóźnienie ataku systemu immunologicznego na komórki produkujące insulinę (komórki beta) znajdujące się w trzustce. Podtrzymanie funkcjonowania komórek beta ma wpływ na lepszą kontrolę poziomu cukru we krwi, zmniejsza ryzyko jego spadku (hipoglikemia) i ryzyko wystąpienia kwasicy ketonowej oraz innych powikłań w późniejszym życiu. Kwasica ketonowa to stan, w którym krew ma odczyn kwaśny spowodowany nagromadzeniem toksyn, będących produktami spalania tłuszczów, ponieważ pozbawiony insuliny organizm w celu uzyskania energii spala tłuszcze zamiast cukrów.

Testowany lek Diamyd® jest badany od ponad 20 lat. W 15 badaniach klinicznych jak dotąd udział wzięło przeszło 1500 uczestników. Wszystkie dotychczasowe badania wskazują na bezpieczny profil stosowania preparatu Diamyd®, co oznacza, że u uczestników badania nie wystąpiły żadne poważne skutki uboczne. Udział w badaniu jest dobrowolny, bezpłatny, a uczestnik ma prawo przerwać swój udział w dowolnym momencie.

Naszym gościem będzie prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska, konsultant w diabetologii i pediatrii, wieloletni wykładowca i nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Twórca szkoły leczenia pompą insulinową w Polsce. Na co dzień, swojej pracy zawodowej zajmuje się dziećmi i młodzieżą z cukrzycą typu 1, kieruje się potrzebą rozpoznania indywidualnych potrzeb osoby chorej i dostosowania do niej leczenia. Od lat pracuje nad łączeniem nowych technologii z procesami terapeutycznymi z zachowaniem, mimo choroby komfortu życia. Była inicjatorem Ogólnopolskiego Programu Leczenia Pompami Dzieci w wieku przedszkolnym. Równolegle zajmuje się badaniami naukowymi, opracowała nowe podejście do insulinoterapii znane jako Warszawska Szkoła Leczenia Pompą insulinową. Realizuje także programy zdrowia publicznego w tym międzynarodowy program SWEET - Centrum Referencji w Opiece nad Dzieckiem z Cukrzycą oraz badanie kliniczne DIAGNODE-3. Autorka licznych artykułów naukowych publikowanych w recenzowanych czasopismach polskich i zagranicznych i publikacji popularyzujących wiedzę.

Aktualnie trwająca faza III badania DIAGNODE-3 prowadzona w wybranych ośrodkach jest dostępna dla pacjentów z nowo zdiagnozowaną cukrzycą typu 1. Jednym z ośrodków jest Instytut Diabetologii, który znajduje się przy ul. Racławickiej 129/lok 2U w Warszawie. Badacz koordynujący jest prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska, a dodatkowych informacji udziela Marta Puchalska (kontakt marta.puchalska@instytutdiabetologii.pl, tel. 500 336 605).

Dodatkowe informacje o badaniu można znaleźć na stronie https://diagnode-3.com/pl

Transmisja odbędzie się na naszym kanale na YouTube, na profilu mojacukrzyca.org na Facebooku oraz na platformie X (dawniej Twitter). Nie przegap tego wyjątkowego spotkania - bądź z nami na żywo! Oczywiście nagranie spotkania będzie także dostępne do ponownego odtworzenia.

Dołącz też do wydarzenia na Facebooku, aby nie przegapić programu!Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Program Akcja edukacja z prof. Ewą Pańkowską - w piątek, 28 czerwca o godz. 20.00
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line