Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 27 maja o godz. 20.00 z dr n. med. Andrzejem Gawreckim

źródło: oprac. własne, dodano: 23 maja 2022 r.

Zapraszamy na program "Pogadajmy o cukrzycy", jak zawsze, w piątek, 27 maja, o godzinie 20.00. Jest to drugie z trzech odcinków partnerskich przygotowanych we współpracy z firmą Sanofi. Na zewnątrz ciepło, świeci słońce, warunki sprzyjają aktywności fizycznej, która jest jednym z podstawowych narzędzi w codziennej samokontroli cukrzycy. I właśnie temu tematowi chcemy się przyjrzeć, ale w kontekście naszej słodkiej przypadłości - cukrzycy. Do studia zaprosiliśmy dr n. med. Andrzeja Gawreckiego, diabetologa z Poznania, który specjalizuje się opiece nad bardzo aktywnymi sportowo pacjentami z cukrzycą. Koniecznie bądźcie z nami, szczególnie, że przed nami okres wakacyjno-urlopowy, warto więc odświeżyć sobie ten temat!

Aktywność fizyczna, oprócz zdrowego stylu życia, to jeden z kluczowych elementów, które ułatwiają kontrolę cukrzycy. Aktywność fizyczna polecana jest zarówno w cukrzycy typu 1, jak i cukrzycy typu 2. To swego rodzaju lek, który dostępny jest za darmo, niemal dla każdego. Jednak choroba nakłada na diabetyków pewne wyzwania, które muszą być uwzględnione w codziennym życiu. Jak zatem ćwiczyć żeby sobie nie zaszkodzić? Jaki sport jest polecany dla osób z cukrzycą? Na co należy uważać? Jak zaplanować aktywność fizyczną i okiełznać poziom cukru we krwi? Na te i wiele więcej pytań odpowie w spotkaniu na żywo nasz ekspert, który temat sportu w cukrzycy ma w małym palcu.

Dr n. med. Andrzej Gawrecki - specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii, Adiunkt w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UMP w Poznaniu, pracuje na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. Pasją dr Gawreckiego są nowoczesne technologie w leczeniu cukrzycy, w szczególności osobiste pompy insulinowe, systemy ciągłego monitorowania glikemii oraz telemedycyna. Prywatnie trenuje piłkę nożną, której jest wielkim fanem.

Oglądaj na żywo


Sanofi to innowacyjna, globalna firma biofarmaceutyczna, której przyświeca jeden cel, aby zgodnie z hasłem "We chase the miracles of science to improve people's lives" stawiając na potęgę nauki, zmieniać świat na lepsze. W 100 krajach zaangażowane i utalentowane zespoły pracują na rzecz zmiany oblicza medycyny, czyniąc niemożliwe możliwym. Firma tworzy terapie oraz szczepionki, które ratują życie milionom ludzi na całym świecie. Kluczowym punktem ambicji firmy jest zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna. Sanofi zatrudnia w Polsce blisko 900 pracowników. Jedna z 74 światowych fabryk Sanofi, zlokalizowana jest w Rzeszowie. Co roku firma produkuje w rzeszowskim zakładzie ponad 70 milionów produktów leczniczych, które trafiają zarówno na rynek polski jak i do 23 innych krajów. Siedziba główna Sanofi mieści się w Warszawie, a centrum dystrybucyjne w podwarszawskich Błoniach. W 2021 roku Sanofi znalazło się wśród Najlepszych Pracodawców w Polsce z tytułem Top Employer Poland 2021. Według danych IMS Health Polska, Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych.

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w piątek, 27 maja 2022 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 27 maja o godz. 20.00 z dr n. med. Andrzejem Gawreckim
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 20 marca 2023 r.

Zadaj pytanie on-line