Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z prof. dr hab. n. med. Tomaszem Klupą

źródło: oprac. własne, dodano: 7 grudnia 2021 r.

Zapraszamy na kolejny program "Pogadajmy o cukrzycy", który odbędzie się już 10 grudnia 2021 roku o godzinie 20.00, jak zawsze na żywo. W studiu gościć będziemy prof. dr hab. n. med. Tomasza Klupę z Kliniki Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, kierownika Pracowni Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych Katedry CMUJ w Krakowie. Porozmawiamy o cukrzycy i najnowszym konsensusie Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA) i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD) dotyczącym postępowania w cukrzycy typu 1 u dorosłych. Profesor Tomasz Klupa jest jednym z autorów owego opracowania, zatem otrzymamy informacje z pierwszej ręki. Zachęcamy do udziału w spotkaniu!

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Klupa od 2013 roku jest kierownikiem Pracowni Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych Katedry Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest konsultantem wojewódzkim ds. diabetologii, członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, członkiem Zarządu Central European Diabetes Association (Federation of International Danube Symposia on Diabetes Mellitus).

Oglądaj na żywo


Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne (ADA) i Europejskie Towarzystwo Badań nad Cukrzycą (EASD) powołały grupę naukowców w celu opracowania wspólnego stanowiska w sprawie leczenia cukrzycy typu 1 u dorosłych. Grupa badawcza analizowała szybki rozwój nowych terapii i technologii w cukrzycy, a także poruszyła następujące zagadnienia: diagnostyka, cele postępowania, harmonogram opieki, samoleczenie cukrzycy, edukacja i wsparcie, monitorowanie glikemii, insulinoterapia, hipoglikemia, względy behawioralne, opieka psychospołeczna, cukrzycowa kwasica ketonowa, przeszczep trzustki i wysp trzustkowych, terapie wspomagające, populacje specjalne, leczenie szpitalne i perspektywy na przyszłość. Grupa ekspertów podkreśliła w opracowaniu główne obszary, które pracownicy służby zdrowia powinni wziąć pod uwagę podczas leczenia osób dorosłych z cukrzycą typu 1. Zalecenia zawarte w raporcie oparte są na dowodach naukowych.

Z profesorem Tomaszem Klupą porozmawiamy o najnowszym konsensusie ADA i EASD dotyczącym leczenia dorosłych z cukrzycą typu 1, podsumujemy mijający rok, zastanowimy się co przyniosą kolejne lata i zgłębimy tajemnice technologicznej strony cukrzycy. Koniecznie bądźcie z nami i weźcie aktywny udział w spotkaniu!

Widzimy się na żywo w piątek, 10 grudnia 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo z prof. dr hab. n. med. Tomaszem Klupą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line