Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

Ewolucja czy rewolucja - czyli o różnych wymiarach zmienności w leczeniu cukrzycy

źródło: info. własne, dodano: 22 czerwca 2021 r.

Z okazji 100-lecia odkrycia insuliny i XXII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego portal mojacukrzyca.org we współpracy z Partnerami przygotował specjalne wydania programu "Pogadajmy o cukrzycy".

Zapraszamy do wysłuchania niezwykle interesującej rozmowy z prof. dr hab. n. med. Tomaszem Klupą z Kliniki Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie o sytuacji pacjentów z cukrzycą i COVID-19, telemedycynie, która stała się już stałym elementem systemu opieki nad pacjentami z cukrzycą oraz o znaczeniu systemów ciągłego monitorowania glikemii w codziennej praktyce. Partnerem spotkania była firma Abbott.

Zobacz nagranie i posłuchaj eksperta!

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Klupa od 2013 roku jest kierownikiem Pracowni Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych Katedry Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest konsultantem wojewódzkim ds. diabetologii, członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, członkiem Zarządu Central European Diabetes Association (Federation of International Danube Symposia on Diabetes Mellitus).

Firma Abbott jest liderem w opracowywaniu i wytwarzaniu systemów pomiaru glikemii zaprojektowanych w celu ułatwienia leczenia cukrzycy. Od ponad 120 lat Abbott działa na rzecz rozwoju technologii i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie ochrony zdrowia. Pragniemy być organizacją wyznaczającą standardy pomocy osobom z cukrzycą, pozwalające na osiągnięcie przez nich jak najlepszego stanu zdrowia. Abbott służy pacjentom w ponad 150 krajach i zatrudnia około 70 000 pracowników.

System FreeStyle Libre przeznaczony jest dla wszystkich osób z cukrzycą, w wieku 4 lat i powyżej oraz dla kobiet z cukrzycą w ciąży. 14 dniowy sensor FreeStyle Libre kosztuje 255 zł. Aplikacja FreeStyle LibreLink umożliwiająca skanowanie sensora telefonem jest bezpłatna. Czytnik FreeStyle Libre kosztuje 255 zł. Zgodnie z rozporządzeniem, refundację mogą otrzymać pacjenci od 4. do ukończenia 18. roku życia z cukrzycą typu 1 z bardzo dobrze monitorowaną glikemią tj. przy co najmniej 8-krotnych pomiarach glikemii na dobę, na podstawie zlecenia wystawionego przez uprawnionego lekarza.


ADC-41422 v1.0

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: Ewolucja czy rewolucja - czyli o różnych wymiarach zmienności w leczeniu cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 20 lipca 2021 r.

Zadaj pytanie on-line