Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 18 czerwca o godz. 20.00 z uczestnikami akcji Z CUKRZYCĄ NA KOLE

źródło: info. własne, dodano: 15 czerwca 2021 r.

Już za kilka dni uczestnicy akcji Z CUKRZYCĄ NA KOLE pojadą rowerami, symbolicznie, przez całą Polskę: od Zakopanego do Gdańska, aby pokazać wszystkim osobom z cukrzycą, że ta choroba to nie wyrok, że nie wyklucza z aktywnego życia i nie przekreśla marzeń. Na kilka dni przed startem do studia "Pogadajmy o cukrzycy" przyjadą (na rowerach!) organizatorzy i uczestnicy akcji, aby opowiedzieć o tym niezwykłym wydarzeniu. Będziemy gościli: Krzysztofa Sobczyńskiego - pomysłodawcę i współorganizator akcji, Maję Makowską - współorganizatora oraz Krzysztofa Malickiego - uczestnik wydarzenia. Poznajcie historię tych niezwykłych osób i sprawdźcie, co, gdzie i kiedy się będzie działo!

Zawodnicy, wszyscy z cukrzycą typu 1, startują 25 czerwca o godzinie 4.00 z Zakopanego i przez Warszawę jadą do Gdańska. Na miejscu planują być 26 czerwca, w sobotę około godziny 18.00. Meta zlokalizowana jest przy molo w Brzeźnie w Gdańsku. W sumie 750 km. Jednym ciągiem z minimalną ilością przerw. Dla jednych to kosmiczny dystans. Inni powiedzą, że tyle robią na rozgrzewkę. Dla nich, ten dystans jest wyzwaniem, ale też dzięki swojemu doświadczeniu w sporcie i cukrzycy, wiedzą, że jest realny do przejechania w mniej niż dwa dni.

Oglądaj na żywo


Chcemy udowodnić sobie i innym, że mimo tego, że "ona" towarzyszy nam na co dzień, to można ją okiełznać i oswoić tak, aby nie przeszkadzała nam sięgać gwiazd. Chcemy zainspirować innych, aby dbali o siebie i aktywnie spędzali czas, jak tylko mogą i w jakiej formie chcą, aby nie pozwolić "jej" zawładnąć naszymi życiami. Zainspirować do wiary w siebie i w swoje możliwości - pamiętajcie - żyjecie z chorobą, w której kilka razy dziennie samodzielnie określacie dawkę leku, który potencjalnie może Was zabić. A oprócz tego, żyjecie, pracujecie, kochacie i dbacie o innych. Chcemy pokazać, że chcieć - to móc - piszą na swojej facebookowej stronie organizatorzy akcji.

Cała kolarska grupa, będzie tworzona przez osoby z cukrzycą typu 1. W skład grupy "Z cukrzycą na kole" wchodzą: Maja Makowska, Krzysztof Malicki, Rafał Oleś, Adam Wójcik, Filip Tamborski, Konrad Zwolennik, Krzysztof Sobczyński.

W studiu "Pogadajmy o cukrzycy" zobaczymy:

Maja Makowska - współorganizatorka akcji "Z cukrzycą na kole", ma 29 lat i od 21 zmaga się z cukrzycą typu 1. W cukrzycowej społeczności znana jako Sugar Women. Na swoim blogu dzieli się cukrzycowymi doświadczeniami z zawodów. Uwielbia biegać, pływać i jeździć na rowerze. Od kilku lat regularnie trenuje i startuje w zawodach triathlonowych. Cukrzycę traktuje jako swoją dobrą koleżankę, z którą się przyjaźni, ale czasami miewają ciche dni.

Krzysztof Sobczyński - pomysłodawca i współorganizator akcji "Z cukrzycą na kole", ma 34 lat, a cukrzycą typu 1 boryka się od 20 lat. Jego pasją jest turystyka, wspinaczka i wyprawy na motocyklu. Sport w jego życiu pojawił się na dobre w czasie studiów. Odkrył wtedy dobry wpływ wysiłku fizycznego na cukrzycę. Zaliczył przygodę z trathlonem, ale uwielbia kolarstwo szosowe i od niedawna również górskie. Rajdem przez Polskę chce udowodnić sobie i innym, że podchodząc świadomie do cukrzycy można osiągnąć zamierzone cele i realizować się w różnych aspektach życia.

Krzysztof Malicki - od 13 lat choruje na cukrzycę typu 1. Z wykształcenia muzyk, dyrygent. Na co dzień dyrektor artystyczny orkiestry Red Swing Low. Z zamiłowania motocyklista, maratończyk i trathlonista. Przyzwyczaił się do życia z cukrzycą, która obecnie nie utrudnia mu realizacji swoich pasji i marzeń.

Spotkanie odbędzie się na żywo już w najbliższy piątek, 18 czerwca 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek

O programie "Pogadajmy o cukrzycy"

Spotkania na żywo z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy" odbywają się od 13 września 2019 roku. W piątki o godzinie 20.00 Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org, zaprasza na półtoragodzinne pogadanki o słodkim życiu. Można dowiedzieć się co w ostatnim czasie wydarzyło się w cukrzycowym świecie, jakie mamy nowości. Podczas spotkań prowadzona jest także edukacja cukrzycowa. Jerzy przekazuje ważne informacje przydatne każdemu diabetykowi i osobom interesującym się tematem diabetologii. Bardzo ważny jest interaktywny charakter spotkania. Użytkownicy mogą na żywo komentować wszystkie kwestie i zadawać pytania. Od maja 2020 roku do dyskusji zapraszani są goście specjalni. Podejmowane są różne, ważne tematy z cukrzycowego świata. W studiu "Pogadajmy o cukrzycy" pojawiło się już wiele ciekawych osobowości. Wszystkie dotychczasowe rozmowy można zobaczyć tutaj.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 18 czerwca o godz. 20.00 z uczestnikami akcji Z CUKRZYCĄ NA KOLE
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 września 2022 r.

Zadaj pytanie on-line