Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Centrum Probalans - w trosce o zdrowie psychiczne

Artykuł sponsorowany, dodano: 8 grudnia 2020 r.

Traumatyczne zdarzenia z przeszłości w połączeniu z problemami bieżącymi mogą prowadzić do odczuwania lęku, stresu, a nawet do pojawienia się depresji i nerwicy. Nasze przeżycia w ogromnym stopniu determinują to jak układa się nasze życie na każdym poziomie. Wiele osób wcześniej, czy później zaczyna się zastanawiać, czy istnieje sposób na to, by poprawić swoje relacje, sytuację finansową, zdrowotną oraz przede wszystkim poczuć się lepiej. Z pomocą wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów z Centrum Probalans jest to jak najbardziej możliwe.

Jakiej pomocy możemy spodziewać się w Centrum Probalans?

Zastanawiając się nad podjęciem terapii możemy mieć wątpliwości dotyczące tego, czy znajdziemy pomoc odnośnie problemów z jakimi w danej chwili się zmagamy. Zakres wsparcia psychologa i psychoterapii jest bardzo szeroki, dlatego warto umówić się na pierwszą konsultację. Podczas takiego spotkania uzyskamy szczegółowe informacje oraz plan ewentualnej pomocy, częstotliwości spotkań i efektów jakich możemy się spodziewać w trakcie i po zakończeniu terapii.

Terapia DDA/DDD

Tego rodzaju terapia opiera się na pomocy dorosłym dzieciom alkoholików oraz dorosłym dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że ten problem ich dotyczy, aż do momentu, w którym trafiają do gabinetu terapeuty. Z tego powodu, bardzo pomocna może być pierwsza konsultacja, która pomoże w określeniu jakie jest podłoże problemu, z którym w danej chwili się zmagamy. Dorosłe dzieci alkoholików na ogól zawsze potrzebują mniejszego lub większego wsparcia terapeuty, jednak sytuacja związana z dorastaniem w rodzinie dysfunkcyjnej nie jest tak oczywista. Jeśli więc odnajdujemy u siebie takie symptomy jak permanentne odczuwanie niepokoju, lęku, stanów depresyjnych, zmagamy się z trudnościami w relacjach, przeżywaniem emocji lub jeśli emocje pojawiają się z dużym natężeniem, prawdopodobieństwo, że problem DDA/DDD nas dotyczy jest bardzo wysokie. Taka terapia polega na zbudowaniu solidnej relacji z terapeutą, która pozwala na uzewnętrznienie się pacjenta na spokojnym i bezpiecznym gruncie. W ramach terapii możemy podzielić się z terapeutą naszymi odczuciami dotyczącymi zarówno chwili obecnej, jak i sytuacji, które wydarzyły się w przeszłości. Wspólna praca pacjenta i terapeuty prowadzi do uporządkowania zaległych spraw, które gromadzą się w nas już od maleńkości. W miarę postępowania terapii możemy odczuwać wyższe poczucie wartości, więcej spokoju i radości w życiu codziennym oraz ustąpienie stanów lękowych i depresyjnych.

Psycholog Dziecięcy

Spektrum pracy psychologa dziecięcego jest bardzo szerokie. Rodzice będący najlepszymi obserwatorami swoich pociech mogą zauważyć niepokojące sygnały w zachowaniu dziecka. Sygnały te mogą być różne, jednak najczęściej są to kłopoty ze snem, zaburzenia odżywiania, trudności w nawiązaniu relacji z rówieśnikami, konflikty w rodzeństwie, zaburzona emocjonalność dziecka, trudności w szkole, a także apatia, czy lęk. Pomoc psychologa dziecięcego jest wówczas nieocenionym wsparciem. Dodatkowo, warto też pomyśleć o takim wsparciu podczas rozwodu rodziców, śmierci członka rodziny lub innych zdarzeń losowych, które mogą mieć wpływ na dziecko. Terapia dziecięca jest bardzo delikatną formą pomocy zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. W miarę postępowania terapii możemy zaobserwować ustąpienie wspomnianych symptomów. Rodzice otrzymują informację zwrotną, która może być pomocna we wzmacnianiu relacji bliskości w rodzinie oraz pracy z dzieckiem na gruncie domowym. Pomoc psychologa może dotyczyć również młodzieży. Należy pamiętać, że na etapie nastoletniości, dzieci mogą zmagać się z różnymi problemami połączonymi z intensywnym dojrzewaniem.

Terapia uzależnień

Uzależnienia w dalszym ciągu są jeszcze piętnowane przez społeczeństwo, co sprawia, że potencjalni pacjenci nie chcą lub boją się szukać pomocy. Niezależnie od tego, czy problem uzależnień dotyczy nas samych, bądź też z osób z naszego otoczenia, jest on swego rodzaju wołaniem o pomoc. Taka świadomość często determinuje samodzielne zgłoszenie się do gabinetu psychologa, bądź też wyciągnięcie pomocnej dłoni w stronę bliskiej osoby. Możemy wyróżnić różnego rodzaju uzależnienia, jak na przykład alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, hazardu, zakupów i wiele więcej. Terapia uzależnień może być krokiem w stronę lepszego życia i uwolnienia się od nałogu. Należy też pamiętać o osobach współuzależnionych, które często z powodu nałogu bliskiej osoby są w bardzo złej kondycji psychicznej. Dla takich osób wsparcie psychologa jest również wysoce wskazane. Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie równoczesnej terapii przez osobę uzależnioną oraz wszystkie osoby współuzależnione.

Terapia dla par

W życiu każdej pary pojawiają się lepsze i gorsze chwile. Sytuacja komplikuje się, gdy problemy pomiędzy parą mają realny wpływ na inne dziedziny życia, a porozumienie staje się coraz mniej osiągalne. Warto jednak pamiętać, że wszelkie konflikty na tak delikatnym gruncie jakim jest związek dwojga osób mogą być rozwiązane z pomocą terapeuty. Ważna jest jednak obopólna chęć naprawy zaistniałej sytuacji. Terapia dla par pomaga w budowaniu relacji opartej na szacunku, umiejętności wyrażenia emocji w bezpieczny sposób, określenie potrzeb oraz nauce konstruktywnej rozmowy. Tego rodzaju wsparcie może być szczególnie pomocne dla par, które posiadają dzieci lub w sytuacjach, w których para musi zmierzyć się z różnego rodzaju problemami i zdarzeniami losowymi.

Konsultacja z lekarzem psychiatrii

Problemy w życiu codziennym, przewlekły stres, przeżyte traumy i niewystarczający czas na odpoczynek mogą prowadzić do zaburzeń psychicznych. Należą do nich między innymi stany depresyjne, stany lękowe, nałogi i zaburzenia osobowości. Często stan pacjenta jest tak poważny, że znacząco utrudnia mu codzienne funkcjonowanie, nawet w zakresie podstawowych czynności. W takich sytuacjach niezbędna jest pomoc lekarza psychiatrii. Polega ona na określeniu kierunku leczenia farmakologicznego, które zazwyczaj wsparte jest skierowaniem na odpowiednią terapię. Działanie na tych dwóch poziomach ułatwia dojście do stanu równowagi i zapewnia znaczącą poprawę stanu zdrowia psychicznego, a często również i fizycznego.

Rozwój zawodowy

Życie zawodowe pełni ogromną rolę w naszym życiu i jest źródłem utrzymania. Okazuje się, że możliwe jest podjęcie takiej działalności zawodowej, która zgodna jest z naszymi predyspozycjami, a to prowadzi to odczuwania szeroko pojętego komfortu. Wsparcie doradców zawodowych pomaga w określeniu naszych priorytetów, których często nie jesteśmy świadomi. Warto zwrócić również uwagę na to, że praca stanowi sporą część naszego życia, a problemy z nią związane mogą wywołać stres oraz wypalanie zawodowe. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który zapewni kompleksowe wsparcie oraz pomoże w ustaleniu strategii działania mającej na celu rozwiązanie problemu.

Doświadczenie specjalistów oraz przyjazna atmosfera spotkań

Warto pamiętać, że zakres pomocy specjalistów w Centrum Probalans jest bardzo szeroki. Opisane powyżej rodzaje terapii to tylko niektóre z form wsparcia na jakie możemy liczyć podczas wizyty w gabinecie. Samodzielne radzenie sobie z trudnościami życia może być dla wielu osób nieosiągalne i jest to w pełni zrozumiałe. Niezależnie od tego z jakim problemem w danej chwili się zmagamy, warto skontaktować się z wykwalifikowaną kadrą telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza. Podjęcie pracy mającej na celu przywrócenie równowagi do naszego życia jest bardzo ważne, a jej efekty są dla wielu pacjentów zaskakujące. Od ogólnej poprawy samopoczucia, aż po umiejętność budowania zdrowych relacji oraz ustąpienie bardzo nieprzyjemnych, często również fizycznych dolegliwości.

Spotkania w bezpiecznym, komfortowym miejscu

Miejsce terapii jest bardzo ważne i powinno zapewniać poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Kameralne, zaciszne wnętrze oraz możliwość wypicia kawy sprzyja pozytywnym odczuciom, a to z kolei pozwala na uzewnętrznienie się pacjenta w często trudnej sytuacji. Już sam moment wytchnienia i odprężenia pełni rolę terapeutyczną i stanowi podwaliny pod pełną zrozumienia relację z terapeutą, bądź doradcą.

Przyjazna atmosfera

Przyjazna atmosfera panująca podczas sesji sprzyja nawiązaniu solidnej, opartej na dyskrecji i bezpieczeństwie relacji z terapeutą. Ma to ogromny wpływ na przebieg terapii i odczuwaną przez pacjenta poprawę ogólnej sytuacji życiowej. Doświadczona i wszechstronna kadra psychoterapeutów zapewnia możliwość uzyskania odpowiedniego wsparcia adekwatnie do indywidualnych potrzeb. Sesje przebiegają w oparciu o zaufanie i najwyższą troskę o dobro pacjenta.

Możliwość spotkań online

Jeśli z jakichś powodów nie możemy skorzystać z wizyty w gabinecie, a mimo to chcielibyśmy podjąć terapię, bądź skorzystać z doradztwa zawodowego, w Centrum Probalans jest to możliwe. Alternatywą dla tradycyjnych spotkań są sesje prowadzone przez Skype. Umówienie takiej sesji jest możliwe za pośrednictwem maila bądź telefonicznie. Po opłaceniu wizyty, o umówionej porze można połączyć się z terapeutą i odbyć sesję z dowolnego miejsca.

Centrum Probalans - w trosce o zdrowie psychiczne


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Centrum Probalans - w trosce o zdrowie psychiczne
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line