Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

Maciej Łysiak, Nie Słodzę opowiada o cukrzycy i swojej działalności edukacyjnej na YouTube

źródło: oprac. własne, dodano: 27 października 2020 r.

Do studia "Pogadajmy o cukrzycy" w dniu 23 października 2020 roku zagościł youtuber, osoba z cukrzycą typu 1, autor kanału edukacyjnego w serwisie YouTube o nazwie "Nie słodzę" - Maciej Łysiak. Maciej na cukrzycę typu 1 choruje od 2012 roku, z wykształcenia jest psychologiem. W 2017 roku założył kanał na YouTube poświęcony cukrzycy. Kanał cieszy się ogromnym zainteresowaniem odbiorców. Maciej opowiadał o swojej działalności edukacyjnej, o cukrzycy, o tworzeniu filmów i o swoim e-booku przeznaczonym dla diabetyków. Zobacz teraz rozmowę i dowiedz się więcej o cukrzycy.

Maciej tworząc treści w Internecie stara się bazować na własnym doświadczeniu i mówić o chorobie z perspektywy pacjenta. Wiedzę merytoryczną, na której się opiera czerpie ze sprawdzonych źródeł taki jak publikacje naukowe, raporty, artykuły oraz wytyczne dla osób chorych na cukrzycę. Nazwa kanału "Nie słodzę" nie tylko nawiązuje do tego, że Maciej nie używa cukru, ale również do tego, że temat cukrzycy przedstawia bez zbędnego słodzenia. Jak sam mówi cukrzyca to poważna choroba, przy której życie czasem przypomina kolejkę górską, dlatego na kanale pokazuje również jej ciemne oblicze.

Zachorowałem ponad 8 lat temu, jak miałem 21 lat. Byłem na drugim roku studiów. Było to w roku 2012. Kończył się wtedy kalendarz Majów i zapowiadali, że będzie koniec świata. Trochę wtedy mi tak się skończył świat. Tak mi się wtedy wydawało. Nie wspominam tego czasu zbyt przyjemnie. Był straszny szok i niedowierzanie. Nie wiedziałem totalnie nic o cukrzycy. Trafiłem do szpitala na wyjście z kwasicy ketonowej. Byłem edukowany. Przy rozpoznaniu kwasicy była trochę ulga, bo w końcu wiedziałem co mi jest i odpuszczały te objawy, które ujawniały się przez ostatnie miesiące - mówi Maciej Łysiak.

Maciej Łysiak, Nie Słodzę opowiada o cukrzycy i swojej działalności edukacyjnej na YouTube

Maciej opowiadała skąd bierze inspirację do tworzenia kolejnych filmów na YouTube i jakie tematy podejmuje na swoim kanale. Dowiadujemy się, jak wygląda proces powstawania filmu i czy najpierw Maciej tworzy scenariusz. Youtuber opowiada ile zazwyczaj zajmuje nagranie jednego odcinka i później jego montaż.

Chciałem robić coś na YouTube. Lubię łączyć rzeczy ze sobą. Interesują się tym i tym, to może jakoś to połączę. Mam taką umiejętność i taką, to tworzę efekt synergii. I tutaj podobnie. Nie chciałem aż tak bardzo oddalić się od tematu moich studiów, bo jednak trwały 5 lat i chciałem trochę wrócić do psychologii i sprzedawać ciekawostki psychologiczne w postaci filmów na YouTube. Nawet zacząłem pisać scenariusz, ale kompletnie mi się to nie kleiło. Nie wiedziałem wtedy, jak musi wyglądać przygotowanie tekstu na film na YouTube. Nie byłem świadomy, jak to robić dokładnie. Zaniechałem dalszej pracy przy temacie psychologii i poszedłem w kierunku cukrzycy - opowiada Maciej Łysiak.

Z wywiadu dowiadujemy się także kim są Janusze cukrzycy, który film Maćka osiągnął ostatnio milion wyświetleń, jak przygotowywał film o udzielaniu pierwszej pomocy osobie chorej na cukrzycę i jaki ma obecnie cel w rozwoju swojego kanału.

Jak dobrze zacząć żyć z chorobą?

Kilka tygodni temu Maciej Łysiak wydał swoją pierwszą książkę w formie e-booka pt. "Cukrzyca typu 1 | Jak dobrze zacząć żyć z chorobą?" przeznaczoną dla rodziców dzieci z cukrzycą typu 1, nastolatków z cukrzycą typu 1 i do każdej osoby z otoczenia diabetyka. Z tej książki dowiesz się między innymi: czym jest cukrzyca typu 1 i na czym polega jej leczenie? Na czym polega Twoje zadanie jako osoby z cukrzycą? Czym jest insulina i jak wpływa na Twój poziom cukru? Czym jest dieta cukrzycowa i jak się za nią zabrać? Czym są wymienniki i jak liczyć je w posiłkach? Jak obliczyć odpowiednią dawkę insuliny? Jak poradzić sobie w sytuacji zbyt wysokiego i zbyt niskiego poziomu cukru? Jakie prawa i obowiązki ma diabetyk? ...i wiele, wiele więcej!

E-book kosztuje 59 zł. Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy dla użytkowników portalu mojacukrzyca.org wspólnie przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy, który umożliwia obniżenie tej kwoty o 10 zł. Wchodzą na stronę www.nieslodze.com, na której można zamówić e-booka i wpisując w koszyku zakupowym kod mojacukrzyca otrzymasz rabat 10 zł. Kod jest ważny do 30 listopada 2020 roku. Zachęcamy do zakupów!

Cukrzyca typu 1 | Jak dobrze zacząć żyć z chorobą?

Zobacz nagranieJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: Maciej Łysiak, Nie Słodzę opowiada o cukrzycy i swojej działalności edukacyjnej na YouTube
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 25 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line