Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Działanie środków odchudzających - skutki i zagrożenia

Artykuł sponsorowany, dodano: 5 października 2020 r.

W dzisiejszych czasach każdy z nas chce osiągnąć pewne rezultaty jak najszybciej, najlepiej od razu, za moment. Dlatego też w wielu przypadkach szukamy sposobów, środków i systemów, które mogłyby nam to zapewnić.

Rzadko jednak pojawia się pytanie o zdrowie takiego podejścia, zatem być może warto podejść do tematu właśnie z tej strony?

Mając taki, jasno określony cel, przyjrzyjmy się temu, jakie jest lub może być działanie środków odchudzających, analizując jego skutki oraz zagrożenia dla zdrowia, które mogą z tego wynikać.

Działanie środków odchudzających - skutki i zagrożenia

Środki dostępne na rynku

Rynek suplementacji na redukcję wagi jest ogromny, a do tego rośnie praktycznie z miesiąca na miesiąc, oferując już wsparcie niemal każdej diety, dzieląc suplementy na wiele kategorii. By dobrze zrozumieć o czym mowa, warto przyjrzeć się najprostszemu podziałowi.

Jednak nie zawsze dysponujemy odpowiednią wiedzą, by dobrze dobrać stosowne rozwiązanie, dlatego też zachęcamy do skorzystania z profesjonalnych opracowań, które dokładnie ów problem analizują i pozwalają się w niego zagłębić. Zachęcamy do uważnego śledzenia pojawiających się treści - kliknij tutaj, gdyż znaleźć tam można wiele informacji, ułatwiających podjęcie stosownej decyzji.

W tym przypadku nie da się nie zauważyć, że możemy kupić tabletki na odchudzanie, krople czy zioła. Czym różnią się poszczególne specyfiki?

Najczęściej stężeniem aktywnych substancji i równoczesną gęstością tego, co otrzymujemy. Przełóżmy to na prostszy i bardziej obrazowy język.

Działanie środków odchudzających - skutki i zagrożenia

Zioła na odchudzanie mają najczęściej formę suszu, który można zaparzać, dodawać do potraw lub rozpuszczać w wodzie. Nie ma w ich konstrukcji nic nadzwyczajnego - to normalne rośliny, które przygotowujemy według potrzeb. Jest to oczywiście najbardziej naturalny system, ale równocześnie najmniej efektywny. Najczęściej bowiem to konkretny składnik w danym ziole nas interesuje, bo on ma konkretne działanie. A do tego dostajemy pozostałe składniki budulcowe danej rośliny, w tym na przykład przesuszony miąższ. Oczywiście stanowi to dodatkowy "wypełniacz" i musimy naprawdę dużo danych ziół skonsumować, by osiągnąć konkretny efekt.

Na nieco wyższym poziomie stoją krople na odchudzanie. Najczęściej to wyciągi i ekstrakty z ziół z dodatkiem na przykład wody, w celu uzyskania stosownej konsystencji. Taka konstrukcja umożliwia nam skondensowanie większej ilości składników w łatwo przyswajalnej formie. Równocześnie jednak osiągnięcie odpowiedniej mieszanki ziół jest dalej wyzwaniem, dlatego jest to krok pośredni w kierunku kolejnego systemu.

A są nim tabletki na odchudzanie, które stanowią szczytowy poziom, jeśli chodzi o skondensowanie aktywnych elementów. Stosowne składniki są bowiem wyodrębniane ze swojego źródła (elementów roślinnych, rzadziej zwierzęcych, sporadycznie pozyskiwane sztucznie), następnie usuwane są wszystkie, zbędne substancje, by ostatecznie uzyskać tylko ten składnik, który jest nam potrzebny. Następnie komponujemy odpowiednią ich spójną kompozycję i otrzymujemy odpowiednią kapsułkę. Jeszcze tylko trzeba jej nadać konsystencję i jest to najbardziej kontrowersyjny element, gdyż zdarza się dodawanie elementów zagęszczających, pozyskiwanych nie zawsze w sposób odpowiedni i często będących sztuczną kompozycją. Warto mieć tego świadomość i unikać wtedy takich rozwiązań - dla własnego bezpieczeństwa.

Działanie środków odchudzających

Decydujemy się na wdrożenie suplementacji, jednakże czego możemy się po niej spodziewać? Warto mieć świadomość co do tego, że nie każdy suplement jest warty uwagi, a wiele rozwiązań niekoniecznie przekłada się na dobrze, mierzalne i odpowiednie efekty. Przyjrzyjmy się zatem temu, jakie efekty są możliwe z różnymi środkami, by dobrze zrozumieć możliwości rynkowe.
  • Z jednej strony mamy tradycyjne spalacze tłuszczu, których zadaniem jest stymulowanie procesów spalania tłuszczu właśnie. Nasz tłuszcz spala się w wyniku zwiększonego wysiłku fizycznego, ale również na wskutek takich zjawisk jak termogeneza, czyli podnoszenie temperatury ciała, czy też zmiany tkanki tłuszczowej białej na brązową, w wyniku ochłodzenia organizmu. Możliwości jest całkiem sporo, a spalacze tłuszczu mogą oferować różne podejście do tematu. Są również suplementy, które po prostu oczyszczają organizm ze złogów toksyn i zanieczyszczeń, co sumarycznie przekłada się na poprawę wagi.
  • Inną kategorią są wszelkiej maści środki hamujące łaknienie. Ich zadanie jest bardzo proste - ograniczają apetyt, który stanowi największe zagrożenie dla naszej wagi. Apetyt może być bowiem stymulowany przez uzależnienie od cukrów. To zjawisko, które wynika z nadmiernego spożywania na przykład słodyczy. Chwilowy skok energetyczny jest uzależniający i często czujemy dosłowny "głód cukrowy", który nakłania nas do ponownego sięgnięcia po słodkość. To zaś prosta droga do sporej nadwagi, a środki hamujące apetyt temu zapobiegają. Są to rozwiązania delikatne, ale niezwykle skuteczne.
  • Ostatnią propozycją rynkową są środki moczopędne, których zadaniem jest stymulowanie oczyszczania organizmu poprzez wydalanie moczu. Jest to podejście najmniej popularne, bo niezawsze wykazujące się wartą uwagi skutecznością. Najczęściej po prostu odwadniają nasz organizm, co nieco poprawia gospodarkę tłuszczami i trawienie, ale zmiany nie są tak widoczne jak przy pozostałych środkach.
Warto także uważać na niektóre rozwiązania. Jak można wyczytać na przykład w opracowaniu dostępnym pod adresem https://zywienie.abczdrowie.pl/l-karnityna-a-odchudzanie, nie wszystkie najpopularniejsze rozwiązania na rynku są faktycznie warte uwagi i zachęcamy do dokładnej ich weryfikacji. Można tego dokonać w prosty sposób na przykład korzystając z opracowań specjalistycznych, o których mowa była wcześniej.

Zagrożenia suplementów diety

Środki hamujące łaknienie bez recepty sprzedawane są jako suplementy, co umożliwia im nieco łatwiejszy dostęp do rynku. Może to oznaczać, iż pojawiają się na nim rozwiązania potencjalnie niebezpieczne. Jak można uniknąć zagrożenia?

Najlepszym systemem ochrony jest wiedza co do potencjalnego działania oraz możliwych skutków. To ona będzie stanowić główną barierę, chroniącą nasz organizm przed wszelkiej maści zagrożeniami. Warto mieć tego świadomośc i ciągle się edukować, a także nie decydować się na rozwiązania, których działania nie rozumiemy.

Działanie środków odchudzających - skutki i zagrożenia

Faktem bowiem jest, że spalacze tłuszczu mogą mieć skutki uboczne użytkowania. Oczywiście pierwszym elementem, by tak się stało, jest przedawkowanie. Zawsze trzymaj się zaleceń producenta, bo one są gwarantem prawidlowego użycia suplementu. Ponadto jeśli przyjmujesz kilka rozwiązań, to dokładnie analizuj czy ich połączenie jest możliwe. Czasem może przyjąć zbyt dużo aktywnego składnika, co bardziej Ci zaszkodzi niż pomoże.

Najlepszą ochroną jednak zawsze pozostanie świadomość zagrożeń i dokładna oraz wnikliwa analiza tego, jak konkretny suplement działa. To trudne zadanie, ponieważ wymaga od nas zagłębienia się w wiedzę, której możemy nie posiadać i poznawania szeregu różnych obszarów. Warto więc skracać sobie drogę i korzystać z gotowych opracowań, które rozkładają produkty na części pierwsze i umożliwiają nam poznanie ich dokładnego działania w praktyce - uchronimy się w ten sposób przed wieloma zagrożeniami i zadbamy o zdrowie.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Działanie środków odchudzających - skutki i zagrożenia
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 września 2022 r.

Zadaj pytanie on-line