Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Artykuł sponsorowany, dodano: 29 września 2020 r.

Odtrucie alkoholowe jest najczęściej wykonywane w terapii walki z uzależnieniem. Aby detoks alkoholowy przyniósł pożądane rezultaty, powinien być wykonywany przez wyspecjalizowanych lekarzy. Na czym dokładnie polega odtrucie po alkoholu? Kiedy należy je przeprowadzić? Na te i podobne pytania odpowiedź znajdziesz w artykule.
  1. Co to jest detoks alkoholowy?
  2. Na czym polega odtrucie po alkoholu?

Co to jest detoks alkoholowy?

Odtrucie po alkoholu to efektywna broń w walce z alkoholizmem. Polega na kompleksowym oczyszczeniu organizmu ze szkodliwych toksyn zbierających się w ciele w wyniku długotrwałego spożywania alkoholu. Profesjonalnie przeprowadzona detoksykacja pozwala ograniczyć skutki odstawiania napojów procentowych, takich jak m.in. zawroty i bóle głowy, nerwowe tiki, zaburzenia rytmu serca, wymioty, biegunka czy zaburzenia snu. To jeden ze skutecznych kroków w terapii leczenia uzależnienia od alkoholu. Odtrucie jest trudnym doświadczeniem dla pacjenta. Aby jednak było skuteczne, należy je przeprowadzać przez odpowiednio długi czas, aż do chwili osiągnięcia miarodajnych i oczekiwanych wyników.

Na czym polega odtrucie po alkoholu?

Detoks alkoholowy ma na celu całkowite usunięcie z krwi aktywnych substancji pochodzących z alkoholu. Pozwala także na przywrócenie organizmowi odpowiedniej gospodarki mineralnej, witaminowej oraz wodnej. Proces ten polega na podaniu pacjentowi odpowiednich preparatów. Jest przeprowadzany pod okiem wykwalifikowanego lekarza w warunkach domowych albo ambulatoryjnych. Detoksy wykonywane są w niektórych publicznych szpitalach, jak również profesjonalnych, wyspecjalizowanych w tym zakresie klinikach, takich jak https://superdetoks.pl/odtrucia-alkoholowe.html.

Przed przeprowadzeniem detoksu, lekarz dokładnie bada pacjenta, określa stopień zatrucia organizmu oraz siłę uzależnienia. Dzięki temu jest w stanie przewidzieć reakcję chorego na podawane preparaty.

Co dokładnie jest podawane pacjentowi? Osoby odtruwana przyjmuje specjalną mieszankę witamin, glukozy oraz elektrolitów, a także dodatkowo środki uspokajające oraz przeciwbólowe. Mają one na celu złagodzenie syndromu odstawienia alkoholu, a także uspokojenie nerwów i wzmocnienie organizmu pacjenta. Oficjalny detoks trwa zwykle przez kilka dni.

Należy pamiętać, że odtrucie należy do skutecznych, ale nie jedynych elementów terapii odwykowej. To często pierwszy krok. Bardzo ważne są kolejne etapy, w tym przede wszystkim terapia psychologiczna, spotkania grupy AA oraz powstrzymywanie się od spożywania napojów wyskokowych.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Na czym polega odtrucie alkoholowe?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line