Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Ministerstwo Zdrowia rozważa pełną refundację szczepień dla osób 75+

źródło: info. prasowa, dodano: 31 lipca 2020 r.

Ogólnopolski Program Zwalczania GrypyW odpowiedzi na apel środowisk medycznych do Ministerstwa Zdrowia, resort informuje, że możliwość rozszerzenia pełnej refundacji leków dla seniorów w wieku 75+ o szczepionkę przeciw grypie jest w trakcie prowadzonej analizy. Jest to sprawa kluczowa biorąc pod uwagę drugą, jesienną falę COVID-19.

OPZG wraz z krajowymi konsultantami w dziedzinie geriatrii oraz medycyny rodzinnej ze wsparciem Federacji Pacjentów Polskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków zaapelowało do Ministerstwa o umieszczenie szczepionek przeciw grypie na liście leków dla seniorów 75 plus, kat. "S", które mogą być przepisywane bezpłatnie, w zakresie wskazań refundacyjnych.

Ministerstwo Zdrowia odpowiada: "Możliwość rozszerzenia wykazu 75+ o nowe technologie lekowe jest obecnie przedmiotem prowadzonej w resorcie analizy. Obecnie jest ona na etapie przeglądu 220 grup limitowych (wśród nich grupy limitowej 247.0, Szczepionki przeciw grypie), wskazanych przez NFZ jako najczęściej używanych przez seniorów 75+, która to analiza ma na celu udzielenie odpowiedzi czy ewentualne poszerzenie wykazu bezpłatnych leków dla seniorów 75+ jest możliwe w ramach przydzielonych na ten cel środków finansowych w budżecie oraz jeżeli istnieje taka możliwość finansowa, to które leki należy objąć tym wykazem."

"Myślę, że opracujemy taką strategię, żeby masowo wyszczepić osoby z grupy ryzyka - czyli powyżej 65 roku życia oraz personel medyczny" - mówił wiceminister Waldemar Kraska we wczorajszej "Popołudniowej Rozmowie" w radiu RMF FM. Dodatkowo, podkreślał, że "bardzo by chciał, żeby ten dostęp był jak najszerszy". Minister zwrócił uwagę na bardzo niski stopień wyszczepialności wśród społeczeństwa naszego kraju "Do tej pory - ubolewam nad tym bardzo - w Polsce szczepiło się przeciwko grypie tylko 4 proc. społeczeństwa. To jest bardzo mało. Tegoroczna sytuacja może być zupełnie inna. Chcemy się na to przygotować" - tłumaczył wiceszef resortu zdrowia.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy docenia działania Ministerstwa wobec refundacji szczególnie dla grup ryzyka, które potrzebują go najbardziej, wobec czego liczymy na szybkie rozszerzenie finansowania o szczepienia przeciw grypie. Jest to sprawa szczególnie istotna wobec faktu drugiej fali wirusa, która ma nadejść już tej jesieni. Warto zauważyć, że im więcej osób zaszczepi się przeciw grypie, tym łatwiej będzie odróżnić tę chorobę od COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia rozważa pełną refundację szczepień dla osób 75+


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Ministerstwo Zdrowia rozważa pełną refundację szczepień dla osób 75+
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 29 lipca 2021 r.

Zadaj pytanie on-line