Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo Oferta specjalna!
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Kolejny sukces akcji Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca

źródło: PTSF, dodano: 12 grudnia 2019 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

4. edycja akcji "Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca" już za nami. Po raz kolejny studenci farmacji zadbali o szerzenie edukacji w temacie cukrzycy. 30 listopada 2019 roku w 11 galeriach handlowych na terenie całej Polski członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji aktywnie edukowali społeczeństwo w zakresie profilaktyki, farmakoterapii oraz opieki farmaceutycznej w cukrzycy.

W wydarzeniu oprócz przyszłych farmaceutów, wzięli udział studenci medycyny, pielęgniarstwa, analityki medycznej, stomatologii, dietetyki, kosmetologii i ratownictwa medycznego. W ramach szerzenia idei opieki farmaceutycznej na wydarzeniu pojawili się również magistrowie farmacji, którzy wspierali studentów swoją wiedzą i doświadczeniem, a także odpowiadali na liczne pytania pacjentów. Dzięki współpracy wyżej wymienionych kierunków medycznych, udało się przygotować stanowiska, przy których zainteresowani mogli zmierzyć poziom glikemii, ciśnienia tętniczego krwi, dokonać analizy masy ciała oraz skorzystać z porad w zakresie przyczyn, prewencji, farmakoterapii oraz zalecanego trybu życia przy chorobie, jaką jest cukrzyca.

Oprócz wskazówek diabetologicznych, można było zasięgnąć informacji na temat zdrowej diety czy ziołolecznictwa. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Przeprowadzono prawie 2500 pomiarów glikemii i ponad 2 tysiące pomiarów ciśnienia. W wydarzeniu wzięło udział 540 wolontariuszów.

Chociaż z roku na rok coraz więcej ludzi jest świadomym i podejmuje działania prewencyjne, to statystyki wciąż są zatrważające. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do 2030 roku cukrzyca będzie siódmą z najczęstszych przyczyn zgonów. Mamy jednak nadzieję, że takie akcje jak “Skonsultuj z Farmaceutą”, będą przyczyniały się nie tylko do wzrostu ogólnej wiedzy pacjentów na temat cukrzycy, ale też podkreślały znaczenie opieki farmaceutycznej jako istotnego elementu terapii pacjenta. Nie zapominajmy, że apteka jest miejscem, gdzie można uzyskać fachową poradę od magistra farmacji na temat zapobiegania i leczenia danej choroby oraz stosowanych leków.

Kolejny sukces akcji Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca

Kolejny sukces akcji Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca

Kolejny sukces akcji Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Kolejny sukces akcji Skonsultuj z Farmaceutą - Cukrzyca
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 22 września 2020 r.

Zadaj pytanie on-line