Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Wykaz leków refundowanych i ceny od 1 lipca 2016 r.

źródło: info. własne na podstawie Obwieszczenia MZ, dodano: 30 czerwca 2016 r.

Miniterstwo Zdrowia


Pojawiło się obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 lipca 2016 r. Insulina Lantus, wbrew obawom środowiska cukrzycowego, otrzymała przedłużenie refundacji. Potaniała także, o kilka złotych, insulina Levemir. Szczegóły w tabelach.

Największe obawy w związku z listą refundacyjną, która miała obowiązywać od 1 lipca br. wzbudzała plotka, jakoby insulina Lantus miałaby przestać być refundowana. W środowisku cukrzycowym zawrzało, listy do Ministra Zdrowia w tej sprawie pisały różne organizacje, w tym Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Także portal mojacukrzyca.org zorganizował akcję wysyłania wiadomości do urzędników, jednak akcja została szybko wstrzymana, ponieważ dostaliśmy telefoniczne, a później e-mailowe, zapewnienie od Pana Tomasza Matyni, szef Gabinetu Politycznego Ministra Zdrowia, że insulina Lantus pozostanie na liście leków refundowanych. Nie było jednak jasne, jak sytuacja będzie wyglądać z odpłatnością dla pacjenta. Teraz już to wiemy.

Insulina Lantus pozostaje na liście leków refundowanych w tej samej, niezmienionej cenie, tj. 72,95 zł za opakowanie. Zmiana ceny, na szczęście z korzyścią dla pacjentów, dotyczy insuliny Levemir. Od 1 lipca zapłacimy za nią 105,21 zł za opakowanie, to o 5,67 zł mniej niż dotychczas.

Drobne zmiany cenowe dotyczą także siedmiu pasków do glukometrów (Abra, BTM SuperChek, Cera-Chek 1 Code i Glucocard Vital). Zapłacimy za nie od 6 groszy do 49 groszy mniej. Szczegóły w tabeli.

Tym razem nie wprowadzono żadnych istotnych zmian w cenach leków doustnych stosowanych w cukrzycy. Zmiana ceny o 18 groszy dotyczy jedynie jednego leku Diaprel MR 60 mg. Reszta leków pozostaje w takiej samej cenie.
List, który otrzymał Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego od dyrektora generalnego firmy Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

List, który otrzymał Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego od dyrektora generalnego firmy Sanofi-Aventis Sp. z o.o.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Wykaz leków refundowanych i ceny od 1 lipca 2016 r.
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line