Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Gdańsk solidarny w walce z cukrzycą

źródło: wydarzenie na Facebooku, dodano: 9 listopada 2015 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Polskie Stowarzyszenie DiabetykówZachęcamy wszystkich Gdańszczan i wszystkie Gdańszczanki oraz administratorów i zarządców budynków i obiektów, urzędów i szkół w Gdańsku do przyłączenia się w sobotę 14 listopada wieczorem do obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, wyrażając tym samym solidarność z diabetykami.

Swą solidarność wyrazić można m. in. poprzez zapalenie w oknie niebieskiej lampy oraz w przypadku budynków użyteczności publicznej przez wyświetlenie niebieskich, świetlnych kręgów. W obchody można się włączyć również na Facebooku. Na stronie W-Łącznik lub Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Gdańsku, wkleić je jako swoje zdjęcie profilowe z niebieskim akcentem i w ten sposób solidaryzować się z ludźmi z cukrzycą.

W sobotę 14 listopada w godzinach wieczornych niebieskie światło otoczy trzy gdańskie mosty. Tego samego dnia w godz. 12.00-16.00 w galerii Manhattan będzie można bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze, poziom cholesterolu, hemoglobiny glikowanej, tkanki tłuszczowej i masy ciała, skonsultować się z lekarzem diabetologiem czy dietetykiem. A od poniedziałku 16 listopada obchodzić będziemy Gdański Tydzień Walki z Cukrzycą, podczas którego zaplanowano wiele akcji profilaktycznych.

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację ds. Cukrzycy (IDF - International Diabetes Federation) oraz Światową Organizacją Zdrowia (WHO - World Health Organization). Obchodzony jest każdego roku w dniu 14 listopada na pamiątkę urodzin Fredericka Bantinga, który, wraz Charlesem Bestem, jako pierwszy w 1922 roku zastosował insulinoterapię w leczeniu cukrzycy. Głównym celem obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie objawów tej choroby, przyczyny jej powstawania, skutecznych sposobów leczenia i zapobiegania późnym powikłaniom cukrzycy.

Akcje takie jak ta, mają na celu zwrócić uwagę nieświadomych problemu osób oraz zwiększyć ich wiedzę na temat ewentualnych zagrożeń. Szacuje się, że w Polsce ponad 2 mln osób ma cukrzycę, z czego tylko połowa osób wie, że jest chora. Druga połowa jest nadal niezdiagnozowana.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Gdańsku.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij

Gdańsk solidarny w walce z cukrzycą


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Gdańsk solidarny w walce z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line