Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Sobota, 26 maja 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Rekord badań Fundacji Medicover - ponad 2800 przebadanych osób
źródło: Fundacja Medicover, dodano: 25 czerwca 2017 r.

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!

Ponad 800 gdynian sprawdziło stan swojego zdrowia w Niebieskich Miasteczkach Fundacji Medicover, które w sobotę, 17 czerwca i niedzielę, 18 czerwca stanęły na Placu Grunwaldzkim i Skwerze Kościuszki. Każdy chętny mógł bezpłatnie skontrolować m. in. poziom cukru we krwi, zasięgnąć porady specjalistów i dowiedzieć się, jak dbać o swoje zdrowie. Gdynianie, na Skwerze Kościuszki, przywitali także uczestników V edycji Rajdu Rowerowego "Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2". Edycja Rajdu 2017 była rekordowa - w sumie, w sześciu Niebieskich Miasteczkach, przebadanych zostało ponad 2800 osób! Gdynia była ostatnim przystankiem na tegorocznej trasie tej międzynarodowej inicjatywy.

Odwiedzający Niebieskie Miasteczko mieli możliwość sprawdzenia poziomu cukru we krwi, ciśnienia, cholesterolu, oraz masy i składu ciała (specjalną wagą do bioimpedancji). Dodatkowo istniała możliwość skorzystania z porad specjalistów: dietetyka, farmaceuty, stomatologa, fizjoterapeuty i dermatologa. W Rajdzie, który ma już rangę wydarzenia międzynarodowego, wzięły udział także trzykrotne mistrzynie świata oraz złote medalistki paraolimpijskie z Rio w kolarstwie tandemowym - Iwona Podkościelna oraz Aleksandra Tecław, wychowanki Lubelskiego Kolarskiego Klubu Tandemowego HETMAN. W Gdyni, do regularnych badań zachęcał także Andrzej Michalik, cukrzyk, który w lipcu 2016 roku samotnie przepłynął kajakiem w ciągu 25 dni Wisłę - pokonując ponad 1000 km.

- W ciągu najbliższych dwudziestu lat, liczba osób z cukrzycą na świecie możne wzrosnąć o kolejne 230 milionów. To niezwykle alarmujące dane. Możemy i musimy z tym walczyć między innymi poprzez propagowanie aktywności fizycznej i regularnych badań przesiewowych - skomentował Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover - Każdego roku Fundacja Medicover bada coraz większą liczbę osób, chcąc podnosić jakość życia polskiego społeczeństwa.

Cukrzyca, jako pierwsza wśród chorób niezakaźnych, została określona mianem epidemii XXI wieku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Według Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego obecnie liczba osób chorych na cukrzycę w Polsce wynosi ponad 3 mln. Na świecie ponad 415 mln ludzi cierpi na cukrzycę, co sześć sekund ktoś umiera z powodu powikłań z nią związanych. Ponad 160 milionów przypadków można uniknąć - poprzez zmianę stylu życia na zdrowszy.

Gdynia po raz trzeci zaistniała na mapie trasy charytatywnego Rajdu Rowerowego "Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2", którego celem jest podnoszenie świadomości znaczenia zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej w walce ze zwiększającą się epidemią chorób cywilizacyjnych. Wolontariusze Fundacji Medicover po raz piąty pokonują trasę z południa na północ Polski, o dystansie ponad 1000 km. Rajd rozpoczął się 11 czerwca w Zakopanem, metą podróży była Gdynia, do której rowerzyści dotarli 18 czerwca.

Do Rajdu, który ma już rangę wydarzenia międzynarodowego, w Poznaniu 15 czerwca dołączyła druga grupa rowerzystów, startująca 13 czerwca z Berlina. Na trasie rajdu powstawały Niebieskie Miasteczka, gdzie każdy odwiedzający mógł bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia, zasięgnąć porady specjalistów i się, jak zapobiec chorobom cywilizacyjnym. W Niebieskim Miasteczku na Skwerze Kościuszki, odbyły się także warsztaty kulinarne dla młodzieży biorącej udział w Programie PoZdro!

Partnerzy akcji: Accu-Chek, Centrum Medyczne Damiana, Healthy Workplaces for All Ages, Medicover Apteka, Medicover, Medi Partner, Medicover Stomatologia, Miasto Kraków, Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, Polska Federacja Edukacji w Diabetologii, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, PR1ME Fitness & Wellness, Rehasport Clinic, Roche, SklepRowerowy.pl, Synevo, Schwinn Cycling.

Patronaty: Prezydent Miasta Poznań Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Wrocławia Joanna Nyczak, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Patronaty medialne: Radio Merkury Poznań, TVP3 Poznań, mojacukrzyca.org, krakow.pl.

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!
Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
XIX Zjazd Naukowy PTD

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Rekord badań Fundacji Medicover - ponad 2800 przebadanych osób
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
mojacukrzyca.TV
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 24 maja 2018 r.

Zadaj pytanie on-line