Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Niedziela, 15 września 2019 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
Sklep dla diabetyków
OneTouch Reveal
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Artykuły

Zbliża się XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Lublinie
źródło: info. prasowe, dodano: 17 kwietnia 2019 r.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne

W dniach 16-18 maja 2019 roku Lublin będzie gospodarzem XX Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. To największe wydarzenie w polskim świecie diabetologii co roku gromadzi około dwóch tysięcy uczestników z całego kraju. Oprócz lekarzy wszystkich specjalizacji, zwłaszcza diabetologów, pediatrów i internistów, biorą w nim udział także pielęgniarki, psycholodzy, edukatorzy czy wreszcie sami diabetycy.

Zjazd Naukowy porusza tematykę niezwykle istotną i aktualną. WHO przewiduje, że w 2030 roku na świecie będzie żyło 360 milionów ludzi z cukrzycą i będzie to siódma główna przyczyna śmierci. Cukrzyca to pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku - ukazuje to jak szybko narasta problem tej społecznej i cywilizacyjnej choroby. Cukrzyca jest chorobą niezwykle podstępną. Dotknięci nią ludzie przez lata nie odczuwają żadnych jej symptomów.

Zbliża się XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Lublinie

Szacuje się, że w Polsce na cukrzycę choruje od 2 do 2, 5 miliona osób, a blisko połowa z nich nawet nie zdaje sobie z tego sprawy właśnie ze względu na brak objawów w początkowym okresie choroby. Według szacunków IDF do 2025 roku zachorowalność na cukrzycę w Polsce zwiększy się o 11-14 %. Wczesna diagnostyka, jak najszybsze podjęcie terapii i zmiana stylu życia mogą uchronić chorego przed bardzo ciężkimi powikłaniami, a nawet śmiercią.

W tym roku na uczestników czeka ponad 100 wykładów i ponad 40 paneli naukowych, zaproszeni zostali również goście zagraniczni: Prof. Ralph A. DeFronzo (Texas) oraz Prof. Timothy Skinner (Kopenhaga). Jak co roku zaprezentowane zostaną osiągnięcia laureatów nagród konkursu na grant naukowy PTD a lekarze oraz naukowcy otrzymają szansę na przedstawienie wyników przeprowadzanych przez siebie badań i obserwacji.

"Funkcja gospodarza Zjazdu została powierzona Lublinowi po raz pierwszy. Pomysł organizowania Zjazdu w Lublinie powstał 10 lat wcześniej, a ludzie, którzy cały czas mi pomagali i byli oparciem w tworzeniu tego projektu współuczestniczą w jego organizacji. Metamorfoza miasta pod kątem logistycznym i turystycznym, jaka niewątpliwie miała miejsce w ciągu 10 lat spowodowała, że miasto będące teraz udanym połączeniem nowoczesności i tradycji może podjąć zadanie miasta-gospodarza Zjazdu PTD." - Dr. n. med. Piotr Dziemidok, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Zjazd poprzedzać będą warsztaty "Szkoła stopowa" przy PTD. Warsztaty inauguracyjne. XX Zjazd PTD” prowadzone przez Dr hab. n. med. Anna Korzon-Burakowską oraz Dr n. med. Piotra Dziemidoka - Kierownika Kliniki Diabetologii i Pracowni Stopy Cukrzycowej Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie.

Podczas Zjazdu zostanie przeprowadzony również kurs na temat diagnostyki i leczenia uzależnienia od tytoniu w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

XX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego patronatem honorowym objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W Komitecie Honorowym Zjazdu znajdują się: Minister Zdrowia - Łukasz Szumowski, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosław Gowin, Senator Rzeczypospolitej Polskiej - Prof. Andrzej Stanisławek, Prezydent Miasta Lublin - Krzysztof Żuk, Rektor UM w Lublinie - Prof. Andrzej Drop oraz Dyrektor Instytutu Medycyny Wsi - Dr hab. Lech Panasiuk.

Organizatorem Zjazdu jest Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, a za organizację odpowiada Bachleda Kongresy Eventy. Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Więcej informacji na www.20ptd.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Zbliża się XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Lublinie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Newsletter
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 13 września 2019 r.

Zadaj pytanie on-line