Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Koronawirus i cukrzyca - przydatne informacje

Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

#NieCukrz, cukier szkodzi - duża frekwencja podczas Dnia Otwartego NFZ

źródło: informacja własna na podstawie komunikatu Biura Komunikacji Społecznej NFZ

#NieCukrz, cukier szkodzi - Dzień Otwarty w OW NFZBlisko 2000 osób odwiedziło w sobotę, 26 stycznia br., Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach Dnia Otwartego "#NieCukrz, cukier szkodzi". To rekordowa liczba odwiedzających. W tym dniu specjaliści udzielili blisko 2 tysiące porad i wykonali ponad 1300 pomiarów cukru, wskaźnika BMI oraz poziomu masy tkanki tłuszczowej.

W trakcie dnia otwartego, można było między innymi skorzystać z porad dietetyka i edukatorów w zakresie cukrzycy, wykonać podstawowe badania w kierunku cukrzycy i skorzystać z pomocy w ich interpretacji, zmierzyć ciśnienie oraz określić BMI i poziom masy tkanki tłuszczowej. Do współpracy Oddziały Wojewódzkie NFZ zaprosiły specjalistów diabetologów, dietetyków, konsultantów ze stowarzyszeń, które udzielały porad i informacji na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz szkodliwości nadużywania cukru i słodkich napojów.

W akcji udział wzięły lokalnej stowarzyszenia i organizacja pacjenckie, m.in. Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Lublinie, Fundacja Diabeciaki z Łodzi, Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy ze Śląska oraz Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej.

Eksperci podkreślają, że w profilaktyce cukrzycy najistotniejsza jest prawidłowa, zbilansowana dieta, bez nadmiaru cukru i tłuszczu, bogata w warzywa i owoce, oraz oczywiście ruch. Zmiana stylu życia może zdecydowanie zmniejszyć ryzyko cukrzycy. Osoby zagrożone cukrzycą powinny również regularnie się badać.

Ponadto w trakcie Dnia Otwartego pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia w całej Polsce udzielali informacji na temat karty Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Tylko tego dnia wydano blisko 500 kart EKUZ.

NieCukrz, cukier szkodzi - duża frekwencja podczas Dnia Otwartego NFZ

NieCukrz, cukier szkodzi - duża frekwencja podczas Dnia Otwartego NFZ


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - Informacje: #NieCukrz, cukier szkodzi - duża frekwencja podczas Dnia Otwartego NFZ
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 3 kwietnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line