Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo

Koronawirus i cukrzyca - przydatne informacje

Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Fundacyjne spotkania i warsztaty w Warszawie

źródło: Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą, dodano: 12 lutego 2019 r.

Fundacja dla Dzieci z CukrzycąFundacja dla Dzieci z Cukrzycą z Warszawy działa na rzecz osób, a w szczególności dzieci i młodzieży z cukrzycą od 1993 roku. Obecnie z pomocy i aktywności Fundacji korzysta ponad 600 Podopiecznych rocznie. Fundacja organizuje szereg spotkań i warsztatów poświęconych przeróżnym tematom. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie psychologiczne, warsztaty dotyczące nowych technologii i warsztaty dietetyczne. Sprawdź, jak dołączyć.

Spotkania psychologiczne dla młodzieży - 16 lutego

Spotkanie dla młodzieży w formie warsztatów odbędzie się 16 lutego 2019 r. (sobota) w godzinach od 10.00 do 12.00. Zapraszamy na nową serię spotkań psychologicznych dla młodzieży. Będziemy rozmawiać na różne tematy: o depresji, o lęku, o miłości i o zakochaniu, czasem o cukrzycy. Podczas sobotnich spotkań nie będzie wśród nas innych dorosłych oprócz prowadzącego psychologa. Spotkania będą zawierały elementy TUS (Treningu Umiejętności Społecznych) więc nie zabraknie gier i zabaw dostosowanych do wieku uczestników. Ilość miejsc ograniczona, konieczność zgłoszeń. Tradycyjnie pierwszeństwo udziału zagwarantowane subkontowiczom.

Warsztat - nowe technologie - 17 lutego

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach poświęconych możliwościom wykorzystania nowych technologii w monitorowaniu glikemii. Odbędą się one 17 lutego 2019 roku (niedziela) w godzinach od 11.00 do 14.00. Warsztaty prowadzą: Tomasz Stachovic, Mateusz Wachowiec, Dino Strzemiński. Warsztaty będą miały charakter zajęć praktycznych. Fundacyjni SPECE do nowinek technologicznych pomogą zainstalować systemy i aplikacje na sprzęcie, z którego korzystają dzieci i rodzice. Na najbliższe spotkanie zapraszamy użytkowników systemów FreeStyle Libre i Guardian Connect. Na zajęciach: przekształcimy system monitorowania glikemii FLASH FreeStyle Libre w ciągły monitoring glikemii CGM, ulepszymy system Guardian Connect, umożliwimy podgląd w czasie rzeczywistym odczytów z monitoringu rodzicom dzieci używających w/w systemów na komputerze i telefonie, ustawimy alarmy i powiadomienia, nauczymy się obsługi systemu. Szczegóły dotyczące zgłoszeń na stronie Fundacji.

Warsztaty dietetyczne - 9 marca

Zapraszamy rodziców oraz dzieci i młodzież na VII warsztaty dietetyczne pt.: "Cukrzyca bez glutenu - jak to ugryźć?". Warsztaty odbędą się 9 marca (sobota) w godzinach od 10:00 do 12.00. Warsztaty prowadzone będą równolegle dla dwóch grup. Podczas warsztatów postaramy się odpowiedzieć na pytania: dlaczego celiakia lubi chodzić w parze z cukrzycą? Czy można uchronić się przed celiakią? Jak cukrzyk ma żyć bez glutenu? Jak dbać o dobre wyrównanie przy diecie bezglutenowej? W ramach warsztatów praktycznych - wspólne bezglutenowe gotowanie rodziców i dzieci. Zgłoszenia przyjmujemy mailem: akademia@fundacja-cukrzyca.pl, SMS: +48 535 698 135.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach można znaleźć na stronie www.fundacja-cukrzyca.plJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org
mojacukrzyca.org - Informacje: Fundacyjne spotkania i warsztaty w Warszawie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 3 kwietnia 2020 r.

Zadaj pytanie on-line