Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

XX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w maju 2019 roku

źródło: organizator Zjazdu, dodano: 27 listopada 2018 r.

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,


w imieniu Komitetu Organizacyjnego Zjazdu i Zarządu Głównego PTD mam zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić Państwa na jubileuszowy, XX Zjazd Naukowy PTD do Lublina. Funkcja gospodarza Zjazdu została powierzona Lublinowi po raz pierwszy. Pomysł organizowania Zjazdu w Lublinie powstał 10 lat wcześniej, a ludzie, którzy cały czas mi pomagali i byli oparciem w tworzeniu tego projektu współuczestniczą w jego organizacji. Metamorfoza miasta pod kątem logistycznym i turystycznym, jaka niewątpliwie miała miejsce w ciągu 10 lat spowodowała, że miasto będące teraz udanym połączeniem nowoczesności i tradycji może podjąć zadanie miasta-gospodarza Zjazdu PTD.

Lublin od zawsze słynął z pisarzy, muzyków i lekarzy - społeczników. Z Lublinem swoje życie, w ten lub inny sposób złączyli Jan Kochanowski, Bolesław Prus, Biernat z Lublina, Józef Czechowicz, a pośród lekarzy między innymi - Witold Chodźko, Wojciech Oczko, Tomasz Spasowicz czy Mieczysław Biernacki.

XX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w maju 2019 roku

Jeśli przeprowadzicie państwo linię pomiędzy najbardziej na zachód wysuniętą częścią Europy - Capo da Roca, a położnym najbardziej na wschód - miastem Orsk, natomiast drugą linię pomiędzy północną granicą kontynentu norweskim przylądkiem Nordkinn, a południowym krańcem Grecji kontynentalnej miastem Kalamata to okaże się, że niedaleko przecięcia tych linii w rzeczywistym środku Europy leży Lublin - miasto mieszania się kultur, ras, języków - prawdziwe serce Europy, łącznik pomiędzy Wschodem a Zachodem, Północą a Południem.

Mam nadzieję, że podczas Zjazdu znajdziecie Państwo chwilę czasu na spacer po Krakowskim Przedmieściu, Starym Mieście czy placu Litewskim, na którym upamiętniono istnienie najdłużej istniejącego (ponad 300 lat) geopolitycznego projektu zapewniającego pokój i bezpieczeństwo tej części Europy jakim był projekt Unii Lubelskiej. Idąc uliczkami starego miasta, proszę pamiętajcie Państwo, że istnieją tam budynki widoczne na grafice dzieła Brauna i Hogenberga opublikowanego w Kolonii: Theatrum praecipuarum totius mundi urbiurti (Przedstawienie wyróżniających się miast całego świata). Możecie je Państwo oglądać tak samo jak nieznani nam mieszkańcy XVI wiecznego Lublina.

Jesteśmy przekonani, że przygotowany program naukowy będzie owocował licznymi dyskusjami i stanie się inspiracją do dalszej pracy. Dziękujemy za okazane nam zaufanie i czekamy na Państwa na XX Zjeździe Naukowym PTD w dniach 16-18 maja 2019 roku.

Do zobaczenia w Lublinie
Dr. n. med. Piotr Dziemidok
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego


Zapraszamy na oficjalną stronę XX Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego:
www.20ptd.pl oraz na profil Facebook'owy: XX Zjazd Naukowy PTD

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: XX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w maju 2019 roku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line