Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Wykołujemy cukrzycę zdrowym stylem życia! Bezpłatne badania w Gdyni
źródło: Fundacja Medicover, dodano: 14 czerwca 2017 r.

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!

Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia, sprawdzenie masy i składu ciała przy użyciu specjalistycznego sprzętu - w sobotę, 17 czerwca na Placu Grunwaldzkim i w niedzielę, 18 czerwca na Skwerze Kościuszki w Gdyni powstanie Niebieskie Miasteczko Fundacji Medicover. Dodatkowo, w zależności od dnia, przewidziano porady specjalistów: dietetyka, farmaceuty, stomatologa, fizjoterapeuty i dermatologa - każdy odwiedzający będzie mógł sprawdzić stan swojego zdrowia, porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się, jak zapobiec cukrzycy typu 2.

Niebieskie Miasteczko będzie zlokalizowane 17 czerwca na Placu Grunwaldzkim i otwarte w godzinach 10.00-14.00. W niedzielę, 18 czerwca na Skwerze Kościuszki Niebieskie Miasteczko będzie czynne od godz. 10.00 do 15.00. Każdy będzie mógł sprawdzić poziom cukru we krwi, ciśnienia, masę i skład ciała (procentową zawartość wody oraz tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie specjalną wagą do bioimpendancji). Dodatkowo, w sobotę, na odwiedzających czekać będzie dietetyk, możliwe będzie także sprawdzenie swojej wydolności fizycznej w specjalnym teście. W drugi dzień weekendu, porad udzielać będą: dietetyk, farmaceuta, fizjoterapeuta, stomatolog i dermatolog. Przy wskazaniu specjalisty, sprawdzany będzie także cholesterol. Przeprowadzane badania są w pełni bezpłatne i dostępne dla każdego odwiedzającego Niebieskie Miasteczko w weekend 17-18 czerwca.

Dlaczego Niebieskie Miasteczko? Kolor nie jest przypadkowy - niebieski jest ogólnoświatowym kolorem walki z cukrzycą, którą Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określiła mianem epidemii XXI wieku. W 2000 roku 1,13 mln Polaków cierpiało na cukrzycę - obecnie ta liczba wynosi ponad 3 mln (wg PTD), z czego kilkaset tysięcy nie wie, że jest chora i nie podejmuje leczenia. Do 90% przypadków to cukrzyca typu 2. Najczęstszymi czynnikami zwiększającymi ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 są: nadwaga, otyłość, nieprawidłowa dieta i brak aktywności fizycznej. Dlatego tak ważny jest ruch, zwracanie uwagi na odpowiednią jakość posiłków oraz profilaktyka - wykonywanie regularnych, nieskomplikowanych badań.

- Kolejny rok kontynuujemy współpracę z Fundacją i wspieramy jej działania prozdrowotne skierowane zarówno do młodszych, jak i starszych gdynian. Są one niezwykle ważnym elementem samorządowej polityki, a także promocji aktywnego stylu życia. Cieszymy się, że po raz kolejny w Gdyni stanie Niebieskie Miasteczko i z wielką radością przywitamy w naszym mieście uczestników Rajdu Rowerowego "Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2" - podkreśla Bartosz Bartoszewicz, Wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia.

O godzinie 15.00 w niedzielę, planowane jest powitanie wolontariuszy Fundacji, biorących udział w Rajdzie Rowerowym "Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2", którzy, po ponad 1000 pokonanych kilometrach od startu ekip w Zakopanem i Berlinie, w Gdyni zakończą swój przejazd.

"Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2" - to hasło charytatywnego Rajdu Rowerowego Fundacji Medicover, którego celem jest promowanie znaczenia zdrowego stylu życia w walce ze zwiększającą się epidemią cukrzycy, szczególnie typu 2. Wolontariusze, którzy od kilku miesięcy przygotowują swoją formę do startu w Rajdzie już po raz piąty pokonają trasę z południa na północ Polski, przejeżdżając dystans ponad 1000 km.

Start Rajdu 11 czerwca w Zakopanem, wielki finał - 18 czerwca w Gdyni. Do Rajdu, który ma już rangę wydarzenia międzynarodowego, dołączy druga grupa, startująca 13 czerwca z Berlina. Wyznaczona trasa wiedzie przez Kraków, Wrocław, Zieloną Górę, Poznań i Bydgoszcz. Wszędzie powstaną Niebieskie Miasteczka, w których każdy odwiedzający będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia, uzyskać porady specjalistów i dowiedzieć się, jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym wśród dzieci i dorosłych.

W Rajdzie swój udział zadeklarowały również trzykrotne mistrzynie świata oraz złote medalistki paraolimpijskie z Rio 2016 w kolarstwie tandemowym - Iwona Podkościelna oraz Aleksandra Tecław, wychowanki Lubelskiego Kolarskiego Klubu Tandemowego HETMAN. Dołączą do Rajdu 15 czerwca w Poznaniu i będą towarzyszyć wolontariuszom aż do Gdyni, zachęcając do aktywności fizycznej i zdrowotnej profilaktyki.

Swój udział w inicjatywie - obecność w Niebieskim Miasteczku w Gdyni zapowiedział również Andrzej Michalik, cukrzyk, który w lipcu 2016 roku samotnie przepłynął kajakiem w ciągu 25 dni Wisłę - pokonując ponad 1000 km.


- Jestem cukrzykiem typu 1, i ja niestety nie miałem wpływu na rozwój swojej choroby. Cukrzycy typu 2 na szczęście można w dużym stopniu zapobiec - recepta na to jest tak naprawdę niezwykle prosta - aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i regularne badania - powiedział Andrzej Michalik - W pełni popieram ideę Rajdu, bo zachęca on do aktywności, dbania o swój organizm i przełamywania barier - dodał.

Zapraszamy do śledzenia i kibicowania uczestnikom Rajdu na fanpage od Tatr po Bałtyk!

Link do relacji wideo z Rajdu Rowerowego 2015: Vimeo PoZdro!

Partnerzy akcji: Accu-Chek, Centrum Medyczne Damiana, Healthy Workplaces for All Ages, Medicover Apteka, Medicover, Medi Partner, Medicover Stomatologia, Miasto Kraków, Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, Polska Federacja Edukacji w Diabetologii, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, PR1ME Fitness & Wellness, Rehasport Clinic, Roche, SklepRowerowy.pl, Synevo, Schwinn Cycling.

Patronaty: Prezydent Miasta Poznań Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Wrocławia Joanna Nyczak, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Patronaty medialne: Radio Merkury Poznań, TVP3 Poznań, mojacukrzyca.org, krakow.pl.

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Wykołujemy cukrzycę zdrowym stylem życia! Bezpłatne badania w Gdyni
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 12 lipca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line