Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. diabetyk24.pl
Eversense XL

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Wykołujemy cukrzycę zdrowym stylem życia! Bezpłatne badania w Krakowie
źródło: Fundacja Medicover, dodano: 10 czerwca 2017 r.

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!

Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia, sprawdzenie masy i składu ciała przy użyciu specjalistycznego sprzętu, dodatkowo porady specjalistów: dietetyka, farmaceuty, stomatologa i dermatologa - w niedzielę, 11 czerwca na Placu Wielkiej Armii Napoleona w Krakowie powstanie Niebieskie Miasteczko Fundacji Medicover. Każdy odwiedzający będzie mógł sprawdzić stan swojego zdrowia, zasięgnąć porady ekspertów i dowiedzieć się, jak zapobiec cukrzycy typu 2.

Niebieskie Miasteczko będzie zlokalizowane na Placu Wielkiej Armii Napoleona w Krakowie i otwarte dla odwiedzających od godz. 10.00 do 15.00. Każdy będzie mógł sprawdzić poziom cukru we krwi, ciśnienia, masę i skład ciała (procentową zawartość wody oraz tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie specjalną wagą do bioimpendancji), a także zbadać cholesterol przy wskazaniu specjalisty. Dodatkowo, porad udzielać będą: dietetyk, farmaceuta, stomatolog i dermatolog. Przeprowadzane badania są w pełni bezpłatne i dostępne dla każdego odwiedzającego Niebieskie Miasteczko niedzielę, 11 czerwca.

Dlaczego Niebieskie Miasteczko? Kolor nie jest przypadkowy - niebieski jest ogólnoświatowym kolorem walki z cukrzycą, którą Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określiła mianem epidemii XXI wieku. W 2000 roku 1,13 mln Polaków cierpiało na cukrzycę - obecnie ta liczba wynosi ponad 3 mln (wg PTD), z czego kilkaset tysięcy nie wie, że jest chora i nie podejmuje leczenia. Do 90% przypadków to cukrzyca typu 2. Najczęstszymi czynnikami zwiększającymi ryzyko zachorowania są: nadwaga, otyłość, nieprawidłowa dieta i brak aktywności fizycznej. Dlatego tak ważny jest ruch oraz profilaktyka - wykonywanie regularnych, nieskomplikowanych badań.

- Jesteśmy miastem, które od lat dużą wagę przywiązuje do profilaktyki zdrowotnej. Wśród realizowanych przez nas programów jest także ten poświęcony profilaktyce cukrzycy typu 2 i prewencji otyłości. Sam co roku obserwuję, jak wielkim zainteresowaniem cieszą się wszystkie akcje, dające możliwość skorzystania z badań bez konieczności udania się do przychodni. Namioty, w których lekarze i pielęgniarki udzielają bezpłatnych porad, zawsze są oblegane. Tym samym jest to dowód, z jak cennymi inicjatywami mamy do czynienia. Tym bardziej więc się cieszę, że Kraków znalazł się na trasie tego wydarzenia - powiedział Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

O godzinie 15.00 planowane jest powitanie wolontariuszy Fundacji, biorących udział w Rajdzie Rowerowym "Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2".

"Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2" - to hasło charytatywnego Rajdu Rowerowego Fundacji Medicover, którego celem jest promowanie znaczenia zdrowego stylu życia w walce ze zwiększającą się epidemią cukrzycy, szczególnie typu 2.

Wolontariusze, którzy od kilku miesięcy przygotowują swoją formę do startu w Rajdzie już po raz piąty pokonają trasę z południa na północ Polski, przejeżdżając dystans ponad 1000km. Start Rajdu 11 czerwca w Zakopanem, wielki finał - 18 czerwca w Gdyni. Do Rajdu, który ma już rangę wydarzenia międzynarodowego, dołączy druga grupa, startująca 13 czerwca z Berlina. Wyznaczona trasa wiedzie przez Kraków, Wrocław, Zieloną Górę, Poznań i Bydgoszcz. Wszędzie powstaną Niebieskie Miasteczka, w których każdy odwiedzający będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan swojego zdrowia, uzyskać porady specjalistów i dowiedzieć się, jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym wśród dzieci i dorosłych.

Link do relacji wideo z Rajdu Rowerowego 2015: Vimeo PoZdro!

Zapraszamy do śledzenia i kibicowania uczestnikom Rajdu na fanpage od Tatr po Bałtyk!

Partnerzy akcji: Accu-Chek, Centrum Medyczne Damiana, Healthy Workplaces for All Ages, Medicover Apteka, Medicover, Medi Partner, Medicover Stomatologia, Miasto Kraków, Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, Polska Federacja Edukacji w Diabetologii, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, PR1ME Fitness & Wellness, Rehasport Clinic, Roche, SklepRowerowy.pl, Synevo, Schwinn Cycling.

Patronaty: Prezydent Miasta Poznań Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Wrocławia Joanna Nyczak, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Patronaty medialne: Radio Merkury Poznań, TVP3 Poznań, mojacukrzyca.org, krakow.pl.

Rajd Rowerowy Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2 po raz piąty rusza przez Polskę!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Wykołujemy cukrzycę zdrowym stylem życia! Bezpłatne badania w Krakowie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 12 lipca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line