Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Artykuły

Poznaj Fresubin Drink
artykuł sponsorowany, dodano: 2 czerwca 2017 r.

Okres okołooperacyjny to dla ludzkiego organizmu niezwykle wycieńczający czas. Dlatego należy dostarczyć mu odpowiedniej dawki energii oraz cennych składników odżywczych, które przyśpieszą rekonwalescencję. W jaki sposób można przygotować posiłki dla takich osób? Konieczna jest konsultacja ze specjalistą - lekarzem prowadzącym oraz dietetykiem. Fresbuin Drink.

Czasami może okazać się, że stałe posiłki będą musiały być uzupełnione produktami specjalnego przeznaczenia medycznego, takimi jak np. Fresbuin Drink.

Czym jest Fresubin Drink?

Jest to produkt spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, który został przygotowany z myślą o osobach, które przygotowują się do operacji lub są po jej przeprowadzeniu. Produkt ma na celu dostarczenie odpowiedniej ilości energii pacjentowi - jedno opakowanie dostarcza 300 kcal, 11,2 gram białka oraz najważniejsze witaminy i minerały. Trzy opakowania Fresubin Drink (buteleczki o pojemności 200 ml) pokrywają dzienne zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne u przeciętnej osoby dorosłej.

Dzięki temu, że jest on dostępny w czterech smakach, taka dieta nie jest monotonna. Należy jednak pamiętać o tym, że decyzję o wprowadzeniu częściowej lub całkowitej diety w postaci produktów specjalnego przeznaczenia medycznego musi podjąć lekarz prowadzący. Wprowadzenie takiej diety najczęściej zaleca się u osób, które mają problemy z wchłanianiem składników odżywczych z jedzenia lub mają problemy z przyjmowaniem pokarmów stałych, co ma niekorzystny wpływ na ich stan zdrowia.

Co jeszcze warto wiedzieć o Fresubin Drink?

Fresubin Drink to produkt stanowiący dietę bezresztkową (z wyjątkiem smaku czekoladowego). Dzięki temu, że nie zawiera laktozy, glutenu czy syropu glukozowego, może być bezpiecznie przyjmowany przez osoby z alergią czy nietolerancją na te składniki żywieniowe. Przy żywieniu uzupełniającym zaleca się przyjmowanie 2-3 opakowań Fresubin Drink, zaś w przypadku żywienia całkowitego żywienia około 5-7 opakowań.

Produktu nie można podawać dzieciom poniżej 1 roku życia, natomiast w przypadku dzieci, które nie skończyły 6 lat trzeba zachować wysoką ostrożność w podawaniu produktu i zawsze stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Poznaj Fresubin Drink


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama

Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Poznaj Fresubin Drink
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 12 lipca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line