Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Sobota, 23 czerwca 2018 r. diabetyk24.pl
Eversense XL

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie badawczym!
źródło: Ego Power Lab, dodano: 18 maja 2017 r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie badawczym!Akademia Wychowania Fizycznego rozpoczyna pierwszą fazę projektu badawczego, mającego na celu zbadanie właściwości reologicznych, enzymatycznych, hormonalnych u pacjentów z cukrzycą 1 i 2 pod wpływem nowoczesnej terapii działającej jako biostymulator. Poszukujemy mężczyzn powyżej 40 roku życia z cukrzycą 1 i 2 zamieszkałych w Krakowie lub okolicach. Zabiegi będą bezinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne.

Uczestnicy projektu będą mieli okazję gruntownych bezpłatnych badań oraz serii zabiegów terapeutycznych z zastosowaniem nowoczesnej technologii. Nasz projekt został uznany za innowacyjny i otrzymał wsparcie ze środków unijnych.

Mamy nadzieję, iż opracowana nowoczesna forma terapii, będzie możliwa do wdrożenia i przyczyni się do zapobiegania powikłaniom wynikającym z cukrzycy. W pierwszym etapie będziemy badać właściwości krwi, aby ocenić, czy zabiegi terapeutyczne wpłyną pozytywnie na prewencję zatorów i zawałów serca. Mamy pierwsze własne pozytywne obserwacje i ogromną nadzieję, iż będzie to krok milowy w prewencji i terapii powikłań cukrzycy.

Terapia nie wywołuje skutków ubocznych. Wykorzystywana jest od ponad 20 lat, głównie w fizjoterapii i ortopedii oraz medycynie sportowej. Z tej formy terapii korzysta ponad 200 federacji sportowych na całym świecie. Mamy nadzieję, iż efekty fizjologiczne, które udaje się uzyskać na co dzień u zdrowych sportowców, będą także korzystnie wpływać na lepszą kondycję zdrowotną u osób z cukrzycą.

Kolejne dwa etapy badań będą realizowane we współpracy z Kliniką Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego UJ w Krakowie pod przewodnictwem prof. Macieja Małeckiego oraz Akademią Wychowania Fizycznego reprezentowaną przez prof. Zbigniewa Dąbrowskiego - wybitnego reologa - i będą dotyczyć terapii i prewencji neuropatii oraz prewencji i terapii stopy cukrzycowej z zastosowaniem nowoczesnej technologii.

Autorem projektu jest doktorantka AWF Kraków Beata Mazurek, pracująca na co dzień w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich KOLNA w Ego Power Lab w Krakowie.

Zgłoszenia i wszelkie informacje: Beata Mazurek tel. 504 054 249, egopowerlab@gmail.com

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie badawczym!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie badawczym!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 21 czerwca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line