Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Sobota, 23 czerwca 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Artykuły

Fundacja Medicover po raz kolejny doceniona za swoje projekty
źródło: Fundacja Medicover, dodano: 27 kwietnia 2017 r.

Po-zdroDwa największe projekty Fundacji Medicover zostały wyróżnione w Raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" opracowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! doceniony został już po raz trzeci, działania w ramach wolontariatu - po raz drugi.

Działania Fundacji Medicover od lat zmieniają otaczającą rzeczywistość na lepszą poprzez m.in. uświadamianie społeczeństwa w zakresie profilaktyki i dbania o zdrowie i wypełniają misję społeczną Grupy Medicover.

- Od prawe 10 lat dbamy o zdrową przyszłość polskiego społeczeństwa. Kolejne już wyróżnienie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu dla praktyk realizowanych przez Fundację Medicover jest dla nas niezwykle cenne. To też motywacja na przyszłość. Chcemy rozwijać istniejące projekty i inicjować nowe - i działać na rzecz polepszenia stanu zdrowia i świadomości społeczeństwa - powiedział Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover.

Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! oraz działania w ramach wolontariatu docenione zostały jako wieloletnie dobre praktyki Grupy Medicover. Program PoZdro!, największa z dotychczasowych inicjatyw Fundacji, która w 2016 roku otrzymała środki na rozwijanie działań w Rumunii, dostrzeżona została przez twórców Raportu już po raz trzeci. W ramach wolontariatu, który wyróżniony został po raz drugi, Fundacja Medicover zrealizowała w 2016 roku w sumie 43 projekty, wsparła 45 instytucji, a liczba beneficjentów tych działań przekroczyła 3,8 tys. osób.

Raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" jest przygotowywany corocznie przez niezależną organizację pozarządową - Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Prezentowane są w nim przykłady dobrych praktyk mogących stanowić inspirację do prowadzenia działań CSR przez inne firmy, instytucje i organizacje. W tym roku miała miejsce 15, jubileuszowa edycja Raportu.

Wszelkie informacje o Programie "PoZdro!", a także materiały filmowe prezentujące wydarzenia sportowe dla młodzieży objętej ZOI oraz historie uczestników, którzy wraz ze swoimi rodzinami odmienili swój styl życia, dostępne są na stronie internetowej Programu: www.po-zdro.pl oraz na profilu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/ProgramPoZdro

Program PoZdro! Fundacji Medicover objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

Fundacja Medicover po raz kolejny doceniona za swoje projekty

O Programie PoZdro!

Celem Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! jest doprowadzenie do poprawy stanu zdrowia uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy (zwłaszcza typu 2, do której przyczynia się między innymi niezdrowy styl życia) i innych chorób cywilizacyjnych, np. nadciśnienia tętniczego, czy podwyższonego poziomu cholesterolu oraz podniesienie świadomości zdrowego trybu życia. Fundacja robi to przy pomocy trzech elementów. Pierwszy polega na przeprowadzeniu na terenie szkół dobrowolnych, bezpłatnych i nieinwazyjnych, około 20-minutowych badań przesiewowych: m.in. oceny ostrości widzenia, oceny postawy ciała, sprawności krążeniowo-oddechowej, masy i składu ciała, co poprzedza informacja skierowana do rodziców (np. podczas wywiadówek). Drugim elementem Programu jest edukacja młodzieży poprzez innowacyjne Lekcje Multimedialne PoZdro! dostępne dla każdej chętnej placówki gimnazjalnej w Polsce. Ideą pakietu jest włączanie środowiska szkolnego w promocję zdrowego stylu życia, akcentowanie roli sportu i właściwej diety. Dodatkowo, w ramach Programu przeprowadza się szkolenia w placówkach edukacyjnych, dotyczące kształtowania i realizacji polityki zdrowotnej na terenie szkół poprzez wykłady skierowane do nauczycieli oraz dostarczenie odpowiednich narzędzi służących edukacji zdrowotnej. W ramach trzeciego elementu programu dzieci z czynnikami ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych oraz ich rodziny obejmowane są dwuletnią opieką indywidualną czterech specjalistów: lekarza, dietetyka, psychologa, specjalisty aktywności fizycznej. Do tej pory uczestnicy PoZdro! odbyli już ponad 27 tys. indywidualnych wizyt tego typu. W ramach Programu przeprowadzane są także warsztaty edukacyjne dla całych rodzin. Dostępny jest również bezpłatny Poradnik PoZdro! - kompendium wiedzy na temat zdrowego trybu życia. Poradnik dostępny jest bezpłatnie na stronie internetowej Programu PoZdro!

PoZdro! jest jednym z największych programów w Europie, jeżeli chodzi o planowaną ilość przebadanych dzieci. Organizatorzy chcą przebadać w ciągu pięciu lat 30 tysięcy uczniów pod kątem ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2, a dzięki Lekcjom Multimedialnym PoZdro! - z prozdrowotnym przekazem - dotrzeć do kolejnych 38 tys. Rezultat, jaki organizatorzy chcą osiągnąć po zakończeniu programu to około półtora tysiąca osób, które wyjdą z grupy ryzyka zachorowania. Program Pozdro! realizowany jest w Gdyni, Warszawie, Lublinie, Wrocławiu oraz w gminie Kosakowo. W 2016 roku Program PoZdro! otrzymał środki na rozwijanie dobrej praktyki w Rumunii.

Fundacja Medicover realizuje program PoZdro! z własnych środków, pochodzących z grantu uzyskanego od założycieli i właścicieli firmy Medicover - Fundacji Szwedzkiej Rodziny Jochnick'ów o nazwie J&C af Jochnick Foundation. Program powstał w oparciu o najlepsze krajowe i międzynarodowe wzorce, które uwzględniają skuteczne narzędzia zdrowia publicznego stosowane w promocji zdrowia i w tzw. medycynie behawioralnej.

Fundacja Medicover po raz kolejny doceniona za swoje projekty


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Fundacja Medicover po raz kolejny doceniona za swoje projekty
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 21 czerwca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line