Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r. diabetyk24.pl
Eversense XL

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Bezpłatne badania PoZdro! we Wrocławiu. Ostatnia szansa!
źródło: Fundacja Medicover, dodano: 22 marca 2017 r.

Po-zdroWe Wrocławiu trwa druga edycja Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro! Fundacji Medicover. Dla wszystkich uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych, którzy nie zdążyli sprawdzić swojego stanu zdrowia, Fundacja Medicover przygotowała dodatkowy termin badań przesiewowych. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zgoda opiekuna dziecka.

Badania przesiewowe odbędą się w Centrum Medicover GLOBIS przy ul. Powstańców Śląskich 7a, na III piętrze, wejście do budynku od strony stacji benzynowej.
  • 23 marca 2017, czwartek, w godz. 15.00 - 19.00
  • 24 marca 2017, piątek, w godz. 15.00 - 19.00
Badania są bezpłatne, nieinwazyjne, trwają około 20 minut i obejmują: badania wzroku, pomiar ciśnienia, sprawności krążeniowo-oddechowej, postawy, masy oraz składu ciała i są idealną okazją do sprawdzenia stanu zdrowia dziecka.

Dodatkowe terminy są przeznaczone dla wszystkich uczniów pierwszych klas gimnazjalnych z Wrocławia, z rocznika 2016/2017, którzy nie mieli jeszcze okazji wzięcia udziału w analizie zdrowotnej w ramach Programu PoZdro! w swoich szkołach. Jest to ostatnia szansa na bezpłatne sprawdzenie stanu zdrowia dziecka. Jedynym wymogiem jest zarejestrowanie się na badania oraz podpisanie zgody przez opiekuna.

ZAPISY: Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z Koordynatorem Lokalnym Programu PoZdro! we Wrocławiu pod adresem mailowym: katarzyna.kostuch@medicover.pl lub telefonicznie: + 48 662 065 897, w godz. 8:00-17:00. Rejestracja również pod numerem: 500 900 777 (od wt do pt w godz. 12.00 - 20.00 oraz w sob w godz. 10.00 - 14.00).

Zgoda na udział w badaniach jest dostępna tutaj.

Zapraszamy wszystkich uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych we Wrocławiu, a w szczególności uczniów z Gimnazjum nr 25, Gimnazjum Dwujęzycznego nr 26, Gimnazjum nr 39.

Uczestnicy PoZdro! - dlaczego warto wziąć dział w Programie?

- PoZdro! bardzo przyczyniło się do poprawy moich wyników w szkole. Prawie nie zdałem do drugiej klasy gimnazjum. Wtedy dopiero zaczynaliśmy nasz udział w Programie. Teraz jest mi łatwiej się uczyć i czuję się znacznie lepiej. Poprawiły się moje oceny, bo zmieniła się bardzo moja dieta i polepszyła się moja koncentracja. Wszystkie spotkania ze specjalistami PoZdro!, gdzie mówiono jak prawidłowo się odżywiać, jak się lepiej zorganizować i motywować do zmian oraz pracy nad sobą - to wszystko bardzo mi pomogło - mówi Jakub, 14 lat, uczeń Gimnazjum nr 17 we Wrocławiu.

- Kuba był zagrożony otyłością, dlatego przystąpiliśmy do Programu. W zmianach na lepsze w życiu syna i naszej rodziny, ale w szczególności w funkcjonowaniu Kuby w szkole i poprawie jego ocen, pomogło uczestnictwo w PoZdro! Mieliśmy okazję, rodzinnie, wziąć udział w szeregu zajęć i warsztatów. Gdy na jednym ze spotkań ze specjalistami dowiedziałem się, że czynnikiem bezpośrednio wpływającym na rozwój psychofizyczny, samopoczucie i koncentrację jest właśnie sposób odżywiania - nie mogliśmy wręcz uwierzyć! Pozostawała tylko kwestia przełożenia tego na realizację w codziennym życiu. Jednak, między innymi dzięki wsparciu specjalistów w Programie, udało się nam. Ważna była też możliwość udziału w Programie całej rodziny, nie tylko syna. Bo to nasza przede wszystkim, rodziców rola, by wspierać, nie zmuszać, podbudowywać i dbać o to, by obserwowane z wizyty na wizytę postępy, efekty psychologiczne i fizyczne, w postaci poprawy wydolności i wyników badań - były trwałe - podkreśla Pan Grzegorz, tata Jakuba.

- Wszystkie spotkania w PoZdro! są niesamowitą lekcją dla rodzica i dziecka, znakomitym doświadczeniem, bo uczą nas jak postępować - dodaje Pan Grzegorz. - Wcześniej nie miałem takiej wiedzy, takiej świadomości. Teraz mogę zawsze zajrzeć do Poradnika PoZdro!, który otrzymaliśmy i podpowiedzieć synowi, co robić, by nabrać właściwych nawyków. Ta wiedza posłużyła nam, by żyć zdrowiej, ale też dała niesamowitą motywację. Wzmocniła poczucie własnej wartości u syna, w kontekście sprawczości i chęci do działania. To jest ogromna różnica, którą obserwujemy w stosunku do czasu przed Programem. Kuba przed udziałem w PoZdro! był warunkowo dopuszczony do kolejnej klasy. Myślę, że bez wiedzy i wsparcia, jakie dał nam Program, byłoby mu w szkole dużo, dużo trudniej. To najważniejszy, obok zdrowszego odżywiania, jak dotąd, efekt Programu w naszym przypadku.

Do tej pory w ramach Programu PoZdro! przebadanych zostało ponad 18 780 uczniów w miastach objętych inicjatywą. W grupie ryzyka chorób cywilizacyjnych znalazło się ponad 2770 nastolatków. Ponad 140 uczestników opieki indywidualnej zakończyło już dwuletni cykl spotkań ze specjalistami i zmieniło swój styl życia na zdrowszy.

Historia Szymona, u którego podczas badań przesiewowych wykryto wadę serca (wideo).

Program PoZdro! Fundacji Medicover objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Bezpłatne badania PoZdro! we Wrocławiu. Ostatnia szansa!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 12 lipca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line