Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Zagłosuj na Kobiety Medycyny 2017: prof. Małgorzatę Myśliwiec i Martę Leśnik
źródło: info. własne na podstawie strony organizatora, dodano: 10 marca 2017 r.

Kobiety MedycynyWybieramy kobiety związane z medycyną i ochroną zdrowia, których sukcesy zawodowe, zaangażowanie i entuzjazm budzą szacunek i uznanie. W tym roku głosowanie trwa od 8 marca do 14 kwietnia 2017 roku. Każdy internauta może oddać trzy głosy na - jego zdaniem - najbardziej aktywne, skuteczne i wpływowe kobiety w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w ciągu ostatnich 12 miesięcy (jeden głos na jedną kandydatkę). Zapraszamy do głosowania! Szczególnie polecamy dwie osoby: prof. dr hab. n. med Małgorzatę Myśliwiec i Martę Leśnik.

Organizatorem plebiscytu organizowanego od 2013 roku jest redakcja portalu internetowego "Portale Medyczne". Organizator chce pokazywać jak wiele jest wspaniałych kobiet, które działając na rzecz rozwoju medycyny i poprawy warunków leczenia ludzi w Polsce, udowadniają na co dzień, że ciężką pracą i zaangażowaniem można dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych. Od pierwszej edycji konkurs aktywnie wspiera Fundacja Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej - "Porozumienie bez Barier".

PROF. DR HAB. N. MED MAŁGORZATA MYŚLIWIEC

Stanowisko: kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii GUMed, członek Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia, wiceprzewodnicząca Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Kobiety Medycyny - Prof. dr hab. n. med Małgorzata MyśliwiecSpecjalista w dziedzinie pediatrii, endokrynologii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Za całokształt pracy zawodowej i naukowej została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Czołowa przedstawicielka polskiej myśli diabetologicznej. Prowadzone przez prof. Małgorzatę Myśliwiec badania dotyczące zastosowania terapii komórkowej u dzieci z cukrzycą typu 1 mogą okazać się światowym przełomem w prewencji tej choroby - metoda wynaleziona przez gdańskich naukowców, wśród których jest prof. Małgorzata Myśliwiec zyskała nazwę "szczepionki na cukrzycę". W 2013 roku otrzymała za te badania prestiżową Nagrodę Naukową PAN.

Jako członek Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia aktywnie od lat zabiega o leczenie dzieci chorych na cukrzycę najnowszymi technologiami medycznymi, w tym zastosowanie systemów ciągłego monitorowania glikemii oraz wprowadzenie porady edukacyjnej. Miała bezpośredni udział w utworzeniu i powołaniu nowego stanowiska - Edukator do spraw diabetologii i zwiększeniu roli pielęgniarek diabetologicznych w procesie leczenia pacjentów chorych na cukrzycę. Uznawana jest jest za doskonałego, niezwykle profesjonalnego lekarza. Bardzo lubiana za swoją bezinteresowną życzliwość i serdeczne podejście do ludzi.

MARTA LEŚNIK

Stanowisko: Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, pracuje na Oddziale Diabetologiczym w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie. Członek Zarządu Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej (SED).

Kobiety Medycyny - Marta LeśnikAbsolwentka Uniwersytetu Medycznego im Piastów Śląskich we Wrocławiu na Wydziale Nauk o Zdrowiu, na kierunku Pielęgniarstwo. Współautorka Standardów Holistycznej Edukacji Diabetologicznej (SHED). Współpracuje na rzecz pacjentów diabetologicznych z samorządami lokalnymi oraz wojewódzkimi koordynatorami do spraw diabetologii. W minionych latach uhonorowana m.in. nagrodą "Kryształowy Koliber" tytułem "Pielęgniarka Roku", oraz "Złotą Odznaką - Zasłużona dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków".

Autorka innowacyjnego projektu badawczego "Ocena stopnia niedokrwienia kończyn dolnych oraz występowania objawów neuropatii obwodowej u chorych z raną przewlekłą na goleni lub stopie" dotyczącego zaopatrywania ran trudnogojacych się. Z pasją i zaangażowaniem wraz ze swoim zespołem niesie pomoc pacjentom diabetologicznym edukując ich w ochronie przed amputacją z powodu zespołu stopy cukrzycowej.


Żeby zagłosować nie trzeba podawać żadnych danych, wystarczy nacisnąć przycisk przy wybranej Kandydatce. Głosuj teraz na www.kobietymedycyny.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Zagłosuj na Kobiety Medycyny 2017: prof. Małgorzatę Myśliwiec i Martę Leśnik
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 14 czerwca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line