Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Czwartek, 21 czerwca 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Zdrowie w Praktyce
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Wesprzyj hospicja razem z WOŚP. Przekaż 1% podatku
źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dodano: 15 lutego 2017 r.

WOŚP 2016Pamiętaj - rozliczając swój PIT możesz wspomóc najbardziej potrzebujących dzięki przekazaniu 1% podatku. W tym roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dzięki zebranym w ten sposób środkom zamierza wesprzeć hospicja dziecięce.

Działalność organizacji pożytku publicznego opiera się na hojności darczyńców. Jedną z form wsparcia organizacji posiadających status OPP jest możliwość przekazania 1% podatku. Każdy obywatel realizując swoje roczne rozliczenie z fiskusem w deklaracji podatkowej PIT może zaznaczyć, że chce przekazać 1% swojego podatku wybranej organizacji (posiadającej status OPP).

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy datki, które zostaną przekazane w ramach 1% przeznaczy na pomoc hospicjom dziecięcym. Orkiestra nie po raz pierwszy będzie wspomagać tego typu placówki. W ubiegłym roku zakupiono 29 samochodów dla hospicjów dziecięcych.

- Podczas rozmów z hospicjami, którym przekazywaliśmy samochody, poznaliśmy skalę potrzeb niezbędnych, by polepszyć życie ich podopiecznych. W prośbach nadesłanych do Fundacji widzieliśmy wiele podstawowych urządzeń, na które jednak wiele placówek tego typu nie może sobie dziś pozwolić. Decyzja o tym, na co w tym roku będziemy zbierali 1%, była więc naturalna, ponownie będą to hospicja dziecięce - mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Hospicja dziecięce to placówki funkcjonujące w ramach systemu opieki zdrowotnej. Dedykowane są pacjentom przewlekle oraz nieuleczanie chorym. Mają pomagać w codziennym funkcjonowaniu, w szczególności w uśmierzeniu bólu, a w przypadku domowych hospicjów dziecięcych, umożliwiają przebywanie w domu dzięki wypożyczonemu sprzętowi i stałej opiece personelu medycznego.

- Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pomaga naszym małym podopiecznym nie od dziś. To właśnie dzięki podarowanym samochodom oraz sprzętowi medycznemu możemy codziennie, przez 24 godziny na dobę opiekować się naszymi pacjentami w Domowym Hospicjum dla Dzieci. Nasza flota codziennie przemierza setki kilometrów aby dotrzeć do maluchów, a lekarze, pielęgniarki, rehabilitant dojeżdżają do domów w całym województwie śląskim - mówi Natasza Godlewska ze Śląskiego Hospicjum dla Dzieci, gdzie sprzęt zakupiony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga nie tylko personelowi, ale i pacjentom.

Wesprzyj hospicja razem z WOŚP. Przekaż 1% podatku

Urządzenia, które Orkiestra planuje zakupić pozwolą beneficjentom funkcjonować bliżej normalności. Bardzo często tego typu instytucje borykają się z zakupem podstawowych urządzeń, a na te najwyższej klasy środków już nie starcza. Dlatego też Fundacja korzystając z możliwości zbiórki 1% planuje wspomóc organizacje, które z prośbą o takie wsparcie się zgłosiły.

Aby ułatwić proces wypełniania deklaracji podatkowej, a także w prosty sposób przekazać 1% podatku, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przygotowała darmowy program do wypełniania tzw. PITa. Wystarczy wejść na stronę www.wosp.org.pl i go ściągnąć lub rozliczyć się online. Program pozwoli łatwy sposób wypełnić deklarację oraz przekazać 1% dla Fundacji WOŚP.

Pamiętaj - rozliczając swój PIT możesz wspomóc najbardziej potrzebujących dzięki przekazaniu 1% podatku. W tym roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dzięki zebranym w ten sposób środkom zamierza wesprzeć hospicja dziecięce. Osoby, które zechcą przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz WOŚP, proszone są o wskazanie w formularzu PIT naszej Fundacji poprzez wpisanie nazwy: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Nr KRS: 0000030897

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~andrea 55  IP: 89.68.96.xxx(2017-02-17 11:35:15)
W e-Deklaracjach rozliczałem nie tak dawno Pit córki.Chciałem przekazać 1 procent na WOŚP i......... po kliknięciu na link z OPP nie znalazłem tam tej Organizacji. Po wpisaniu ręcznie numery KRS program obliczył mi 0,5%. Co to się porobiło.


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Wesprzyj hospicja razem z WOŚP. Przekaż 1% podatku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 20 czerwca 2018 r.

Zadaj pytanie on-line