Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Czwartek, 24 maja 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

Podsumowanie III Konferencji SED: Innowacje w Edukacji Diabetologicznej
źródło: Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, dodano: 27 stycznia 2017 r.

Stowarzyszenie Edukacji DiabetologicznejPowstanie Centrów Edukacji Diabetologicznej®, działalność edukacyjno-naukowo-badawcza oraz profilaktyka stóp były głównymi tematami warsztatów dla blisko stu liderów z całego kraju, którzy uczestniczyli w III Konferencji Innowacje w Edukacji Diabetologicznej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej. Portal mojacukrzyca.org sprawował patronat medialny nad konferencją.

Konferencja zainicjowała kolejny, IV Ogólnopolski Projekt Edukacji Społecznej SED 2017. Dyskutowanoo Edukacji Diabetologicznej w praktyce oraz Innowacjach technologicznych z uwzględnieniem potrzeb pacjentów i zespołu terapeutycznego.

III Konferencja Innowacje w Edukacji Diabetologicznej

Moderatorem paneli była Beata Stepanow - prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, wzięli w niej udział: Anna Śliwińska - prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Elwira Jeglińska - dr nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, absolwentka filologii polskiej i filologii angielskiej, Oliwia Choinka - licealistka z Zespółu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, Jerzy Magiera - autor portalu mojacukrzyca.org oraz Marek Wojda - KORA Centrum Szkoleń Sopot.

O wykorzystaniu nowinek technologicznych do pracy i edukacji z chorymi na cukrzycę mówili natomiast Szymon Dziedzic - lekarz oraz Lilla Welzel - edukator diabetologiczny z firmy Diabdis prezentując temat - Telemedycyna w służbie edukacji diabetologicznej.

Warsztaty pod nazwą - Już czas! Centra Edukacji Diabetologicznej® - startujemy - kto, gdzie, jak? - pytania i odpowiedzi - poprowadzili Beata Stepanow (prezes SED) oraz Andrzej Kozłowski (sekretarz SED). Nazwę i logotyp Centrum Edukacji Diabetologicznej® zarejestrowano w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Będą one miejscem profesjonalnej edukacji osób chorych na cukrzycę, ich rodzin i otoczenia społecznego i zawodowego.

Natomiast temat - Działalność edukacyjno-naukowo-badawcza to Twoja przyszłość, przybliżyli dr n. o zdrowiu Katarzyna Głodowska z Zakładu Filozofii Medycyny i Bioetyki w Katedrze Nauk Społecznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego oraz mgr Paweł Musiałowski - trener z Fundacji AKSJOMAT.

Przekazaniem merytorycznych treści tegorocznej kampanii Kontrola cukrzycy bez kompromisu oraz projektu - Nie daj się ściąć z nóg - profilaktyka, skuteczne leczenie ran - od powiatu do powiatu, zajęli się specjalista chirurg Marcin Malka reprezentujący PODOS Klinikę Leczenia Ran w Warszawie oraz mgr Marta Leśnik z Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie, członkini Zarządu SED i Przewodnicząca Sekcji Stopy Cukrzycowej Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej oraz mgr Izabela Kuberka z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu - Wydział Nauk o Zdrowiu, Zakład Chorób Układu Nerwowego.

W marcu 2017 roku w Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej zaplanowany jest I Kongres Edukacji Diabetologicznej. Więcej informacji o Konferencji, Kongresie i działalności Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej na stronie www.sed-edu.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
XIX Zjazd Naukowy PTD

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Janusz_Diabetol  IP: 94.141.153.xxx(2017-01-30 20:46:09)
Konferencja za konferencją, bankiety, spotkania, poklepywanie się po plecach, a w leczeniu zero postępu. Przez 27 lat mojej choroby zmienił się tylko kolor pena do humalogu, nic więcej. Acha mam już czwarty glukometr to wszystko. Powikłania postępują, a lekarze dbają o wyniki sprzedaży KONCERNÓW !!!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Podsumowanie III Konferencji SED: Innowacje w Edukacji Diabetologicznej
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
mojacukrzyca.TV
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 24 maja 2018 r.

Zadaj pytanie on-line