Strona główna Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Sobota, 26 maja 2018 r. diabetyk24.pl
Testuj Accu-Chek Combo

Sklep dla diabetyków
Newsletter
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Informacje

XI Ogólnopolska Konferencja PFED: Insulinoterapia - dokąd zmierzamy
źródło: materiały promocyjne, dodano: 8 grudnia 2016 r.

Polska Federacja Edukacji w DiabetologiiJuż w piątek, w Warszawie w Międzynarodowym Centrum Biocybernetyki PAN przy ul. Ks. Trojdena 4 odbędzie się XI Ogólnopolska Konferencja Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii pod tytułem "Insulinoterapia - dokąd zmierzamy". W programie znalazły się następujące tematy: aktualne wytyczne w pielęgniarstwie diabetologicznym, nowości w cukrzycowej edukacji terapeutycznej, sesja towarzystw naukowych i stowarzyszeń z obszaru diabetologii. Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny nad Konferencją.

Stowarzyszenie Polska Federacja Edukacji w Diabetologii od początku swojego istnienia prowadzi szeroką działalność szkoleniową i naukową. Działania edukacyjne PFED są różnorodne i kompleksowe. Z jednej strony zmierzają do wzmocnienia kadry pielęgniarskiej, zaopatrzenia jej w specjalistyczną wiedzę i nowoczesne umiejętności oraz narzędzia i pomoce dydaktyczne. Z drugiej strony skierowane są do pacjentów, ich rodzin i nieprofesjonalnych opiekunów; są to akcje społeczne oraz zróżnicowane działania popularyzujące wiedzę na temat możliwości dobrego życia z cukrzycą.

W tym roku Stowarzyszenie PFED zorganizuje kolejną konferencję naukowo-szkoleniową - stanie się to już po raz jedenasty. W jej trakcie będziemy rozmawiać głównie o INSULINOTERAPII.

Terapia insuliną zrewolucjonizowała leczenie cukrzycy, pozwalając nie tylko znacznie wydłużyć czas życia chorych, ale też poprawić jego jakość. Ogólną zasadą w medycynie jest dążenie, aby sposób leczenia chorego możliwie najlepiej imitował procesy zachodzące w zdrowym organizmie. Zgodnie z tą zasadą zmienia się insulinoterapia: coraz lepiej naśladuje ona procesy fizjologiczne przebiegające w organizmie zdrowego człowieka. Jego trzustka stale wydziela pewną podstawową ilość insuliny, natomiast dodatkowa jej ilość wydzielana przy posiłku ma za zadanie szybkie obniżenie glikemii po posiłku.

XI Ogólnopolska Konferencja PFED: Insulinoterapia - dokąd zmierzamy

Wyniki badań naukowych dowodzą celowości i skuteczności stosowania takiego schematu (dawka podstawowa plus dawka dodatkowa do posiłku) w leczeniu cukrzycy. Wyniki amerykańskiego badania DCCT wykazały, że dzięki stosowaniu modelu intensywnej insulinoterapii u pacjentów zahamowano rozwój przewlekłych powikłań cukrzycy, takich jak schorzenia siatkówki, nerek czy uszkodzenia nerwów. Wyniki te potwierdziły inne badania (Kumamoto Study) z udziałem chorych z cukrzycą typu 2. Dzięki podawaniu insuliny i umiejętności modyfikacji dawek w zależności od indywidualnych potrzeb chorego w ocenie pacjentów następuje także poprawa jakości życia.

Z tego względu ważne jest, aby zapewnić chorym na cukrzycę dostęp do pełnych i dokładnych informacji, szkolić ich w zakresie praktycznych umiejętności niezbędnych dla utrzymania dobrej jakości życia bez powikłań. Istotne jest także dostarczenie psychologicznego i społecznego wsparcia, aby pomóc pacjentom osiągnąć kontrolę nad chorobą i uwierzyć we własne siły.

Dobra kontrola metaboliczna cukrzycy to dla pacjenta po prostu zarządzanie sobą i chorobą. Zarządzanie chorobą wymaga prawidłowego formułowania celów terapeutycznych. Podstawowym zadaniem zespołu terapeutycznego pracującego z pacjentem z cukrzycą i jego rodziną jest właśnie wspólne wyznaczanie celów terapeutycznych. Wspólne działanie warunkuje budowanie właściwych relacji i przyczynia się do osiągnięcia celu: dobrej kontroli cukrzycy i dobrego życia z cukrzycą.

Sformułowanie celów terapeutycznych wymaga nowego podejścia do potrzeb osób z cukrzycą. Aby zdecydować, jak tym potrzebom sprostać, trzeba je precyzyjnie określić i ocenić. A to oznacza, że profesjonaliści zajmujący się pacjentami z cukrzycą i edukacją terapeutyczną na co dzień powinni stosować skuteczne, nowoczesne narzędzia. Tym zagadnieniom będzie poświęcona 11. Konferencja PFED.

Więcej informacji o Konferencji na stronie www.uzk.com.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
XIX Zjazd Naukowy PTD

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: XI Ogólnopolska Konferencja PFED: Insulinoterapia - dokąd zmierzamy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
mojacukrzyca.TV
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 24 maja 2018 r.

Zadaj pytanie on-line