Strona główna Skanuj telefonem! FreeStyle Libre Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Czwartek, 19 września 2019 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
Sklep dla diabetyków
OneTouch Reveal
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Pierwsza doba z systemem MiniMed 640G
źródło: opracowanie własne, dodano: 26 listopada 2015 r.

30latekz640GPierwsza doba z nowym system MiniMed 640G za mną. Działo się! Jako, że mam nową pompę insulinową, to pojawiła się u mnie także motywacja do lepszej samokontroli. Okazało się, że baza, którą mam zaprogramowaną z poprzedniej pompy jest mocno za duża. W pierwszej dobie, co chwilę dochodziło do niedocukrzeń, ale system SmartGuard wszystko wyłapywał i informował nawet wtedy, gdy jeszcze tego nie czułem. To najważniejsze pozytywne zaskoczenie po pierwszej dobie z nowym systemem.

Pierwsza noc z MiniMed 640G do przespanych w całości nie należała. Kilkukrotnie budziły mnie różnego rodzaju alarmy informujące o przewidywanym spadku poziomu cukru we krwi, o zatrzymaniu pompy insulinowej, o niskiej wartości glikemii. SmartGuard czuwał i reagował. Niezwykłe, że udało się stworzyć takiego osobistego strażnika, który dzięki ciągłemu monitoringowi cukru potrafi odpowiednio zareagować i wychwycić (a także przewidzieć) spadki cukru we krwi. A człowiek może odpowiednio zareagować i przyjąć dodatkowe węglowodany.


(kliknij, aby powiększyć)

W poniedziałek, 23 listopada, przez cały dzień miałem ustawioną bazę na 70% normalnej wartości. Wszystko z tego powodu, że przez kilka ostatnich dni odłączony byłem od pompy insulinowej i przyjmowałem analog insuliny długodziałającej, więc w momencie podłączenia MiniMed 640G jeszcze trochę analogu było w moim ciele - istniało ryzyko nałożenia się dawek insuliny. Pomimo zmniejszenia bazy i tak trzy razy złapało mnie hipo. To chyba z emocji.

Wieczorem włączyłem bazę na 100%, przecież długodziałająca insulina już przestała działać. Okazało się, że najprawdopodobniej moja dotychczasowa baza w pompie (31,65 jednostek) jest za duża. Wygląda na to, że były w nią "wliczone" także jakieś drobne przekąski, które zdarzało mi się podjadać w ciągu dnia, bez dodatkowych bolusów. W poniedziałek mocno się zmobilizowałem i nie dojadałem jakoś specjalnie między posiłkami. Efekty widać po niskich cukrach we krwi. Baza była za duża. Teraz jestem na bazie o około 30% mniejszej (23,825 jednostek), ale myślę, że konieczne będą kolejne cięcia w bazie.


(kliknij, aby powiększyć)

Bardzo podoba mi się automatyczne zatrzymywanie pompy przy wykryciu spadków cukru we krwi. System samodzielnie reaguje i jeżeli "zauważy", że cukier wzrasta to wznawia podawanie insuliny. To inteligentne urządzenie, dzięki któremu moja samokontrola - coś czuję - że będzie znacznie lepsza. Wykres z pierwszej doby nie jest perfekcyjny, ale wszystko wymaga jeszcze dopracowania. Już sam fakt, że mierzę cukier 10 razy na dobę (nie przyznam się, ile razy mierzyłem w ostatnim czasie), jest powodem do zadowolenia. Sensor w tym czasie wykonał 285 odczytów pomiaru glukozy. W pierwszym dniu średnia z glukometru wynosiła 111 mg/dl, w drugim dniu 117 mg/dl. Pompa we wtorek zatrzymywała mi się przed niskim cukrem aż 8 razy, a przy niskim cukrze 3 razy. Łączny czas zatrzymania pompy przez sensor wynosił aż 5 h 59 minut! Czas zmniejszyć mocno bazę.


(kliknij, aby powiększyć)

Po powrocie do domu, moja starsza (2,5 letnia) córka Gabrysia zobaczyła przy mnie nowe urządzenie i powiedziała swoim kochanym głosikiem "To twój pompa. Teraz masz nową". A nad ranem, gdy przeglądała zdjęcia w moim telefonie (dzieciaczki z umiejętnością obsługi smartfonów to się chyba teraz już rodzą), zobaczyła zdjęcie glukometru i oznajmiła "O tatu, co to jest? Nowy?". Skąd ona to wszystko wie? Bystre dziecko.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.org(kliknij, aby powiększyć)


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Joaśka  IP: 31.179.5.xxx(2015-11-27 09:12:03)
Hej! Żeby pompa sama wstrzymywała podawanie bazy, chyba musisz często kłuć się po palcach? Bez tego sama pompa nic nie zdziała? Jak to wygląda w praktyce? I jeszcze pytanie o cenę tej pompy, ile kosztuje to "cudowne" urządzenie? (Oczywiście dla 26+).


Powrót Do górymojacukrzyca.org - #30latekz640G: Pierwsza doba z systemem MiniMed 640G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Newsletter
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 18 września 2019 r.

Zadaj pytanie on-line