Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Komunikaty

Czasowe braki dostaw preparatu Apidra

źródło: Sanofi-Aventis, dodano: 3 października 2011 r.

Czasowe braki dostaw preparatu Apidra
Czasowe braki dostaw preparatu Apidra ®
100j/ml roztwór do wstrzykiwań we wkładzie.

Firma Sanofi-Aventis Sp. z o.o. informuje o czasowym braku dostaw produktu Apidra ® 3 ml (insulina glulizynowa) [pochodzenie rDNA] roztwór do wstrzykiwań we wkładzie, który dotyczy wkładów Apidra ® , wstrzykiwaczy Apidra ® SoloStar. Niedobór produktu związany jest z usterką natury technicznej na linii produkcyjnej w zakładzie we Frankfurcie, Niemcy, gdzie wytwarzany jest produkt leczniczy Apidra ® . Usterka doprowadziła do tymczasowego przerwania produkcji. Aktualnie firma pracuje nad zapewnieniem dostaw przed końcem 2011 roku i szybkim powrotem do pełnego zaopatrzenia na początku 2012 roku. Jednocześnie Sanofi-Aventis Sp. z o.o. informuje, że wszystkie dostępne obecnie na rynku wkłady Apidra ® mogą nadal być bezpiecznie stosowane.

Braki w dostawach będą występować w większości krajów UE przez kilka najbliższych miesięcy i dotkną wielu pacjentów. Brak dostępności produktu w Polsce jest spodziewany od dnia 29 września 2011.

Problemy produkcyjne nie dotyczą innych insulin Sanofi (Lantus ® , Insuman ®).

Priorytetem firmy Sanofi jest pomoc pacjentom w możliwie jak najbardziej płynnym przejściu na alternatywną terapię insulinową.

Firma Sanofi powiadomiła władze zdrowotne oraz pracowników służby zdrowia w krajach, których dotyczy problem, o przewidywanym czasie trwania niedoboru, aby dać pacjentom wystarczającą ilość czasu na przejście na leczenie alternatywną insuliną. W trosce o dobro pacjentów Sanofi zapewnia program wsparcia, mający na celu odpowiednie poinstruowanie pracowników służby zdrowia nadzorujących zmianę rodzaju insuliny w okresie niedoboru produktu Apidra ® .

W celu uzyskania informacji dotyczącej terminu przywrócenia zaopatrzenia uprzejmie prosimy o kontakt z pracownikami Działu Obsługi Klienta firmy Sanofi-Aventis Sp. z o.o.:
  • Grażyna Stępczak, Tel. 22 280 04 32
  • Anna Mroziewicz, Tel. 22 280 04 33
Pełna treść oświadczenia

ok. 120 KB

Aby pobrać plik należy kliknąć prawym przyciskiem myszki na wybranym obrazku, następnie "Zapisz element docelowy jako..."! Rozpocznie się pobieranie pliku.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~robur  IP: 212.109.136.xxx(2012-04-14 22:34:02)
piszecie bzdury w krajach UE


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Komunikaty: Czasowe braki dostaw preparatu Apidra
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 7 lipca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line