Strona główna Możesz to robić zdalnie! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
Bądź na bieżąco!
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Komunikaty

Edu-cukrzyca szkoli: Samodzielnie z cukrzycą

dodano: 16 lutego 2011 r.

Edu-cukrzyca
SAMODZIELNIE Z CUKRZYCĄ
5 marca 2011 r., Warszawa

Im człowiek starszy, tym bardziej chce być samodzielny. Wraz z wiekiem i kolejnymi klasami szkoły podstawowej rozwijają się coraz to nowe potrzeby - nowych przyjaźni, pasji i zainteresowań. Dziecko, które do tej pory najchętniej spędzało czas z rodzicami, staje się młodym człowiekiem, który coraz częściej pragnie wyjść z domu, spotkać się z rówieśnikami, a nawet... samodzielnie wyjechać na wycieczkę.

Z każdym dniem młody człowiek uczy się przejmować odpowiedzialność za siebie i to, co się z nim dzieje. A młody człowiek z cukrzycą ma dodatkowy obowiązek - musi zadbać o siebie także z tej strony związanej z tą "słodką przypadłością". Jak przejąć odpowiedzialność za siebie z cukrzycą? Właśnie w przygotowaniu do tej zmiany pragnie pomóc Edu-Cukrzyca.

Celem spotkania "Samodzielnie z cukrzycą" jest próba przygotowania młodzieży z cukrzycą do przejęcia choć części odpowiedzialności za radzenie sobie z cukrzycą. Poprzez tłumaczenie na czym polega cukrzyca, działalnie insuliny, wyjaśnianie mechanizmów związanych z jedzeniem i samodzielnym podawaniem insuliny, a także przez zabawę i filmy edukacyjne, chcemy sprawić, by Państwa dzieci bardziej świadomie podchodziły do tego, co dzieje się w ich organizmach w związku z cukrzycą i wiedziały z czego wynikają ich cukrzycowe obowiązki. Spotykając się w grupie, spróbujemy wspólnie oswoić cukrzycę.

UCZESTNICY

Na warsztaty "Samodzielnie z cukrzycą" zapraszamy młodzież z cukrzycą typu 1 w wieku 10-15 lat: uczniów co najmniej 5 klasy szkoły podstawowej i maksymalnie - trzeciej klasy gimnazjum.

Spotkanie odbędzie się 5 marca 2011 w Warszawie.
Udział w nim jest BEZPŁATNY.


Więcej informacji i zgłoszenia: www.edu-cukrzyca.pl oraz info@edu-cukrzyca.pl

PS. Warsztaty Edu-Cukrzyca wspiera Accu-Chek, Roche Diagnostics Polska.


Redakcja portalu MojaCukrzyca.org nie jest autorem powyższego ogłoszenia i nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Komunikat przesłano na adres e-mail Redakcji portalu, zweryfikowano pod względem merytorycznym. Za zamieszczenie powyższego komunikatu nie pobrano żadnych opłat.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Komunikaty: Edu-cukrzyca szkoli: Samodzielnie z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 8 lipca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line