Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Combo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Komunikaty

Słodycz Wiedzy - stypendia przyznane

źródło: TPDiMzC, Gliwice, dodano: 14 września 2010 r.


30 młodych diabetyków z całej Polski zostało stypendystami programu "Słodycz Wiedzy" realizowanego przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Stypendium mógł otrzymać każdy uczeń chory na cukrzycę. Zostało przyznane w trzech kategoriach - szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów, którzy pomimo trudności wynikających z borykania się z poważną chorobą wyróżniająco radzą sobie z nauką. Otrzymali je uczniowie, którzy w danej kategorii szkolnej uzyskali najwyższą średnią ocen na świadectwie z ostatniego roku szkolnego.

Wyniki osiągane przez młodych diabetyków z całej Polski mogą być wzorem dla wszystkich uczniów. Ich zdolności często wykraczają poza ramy szkolnej nauki co potwierdzają zdobyte nagrody i wyróżnienia w konkursach i olimpiadach, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. "Jesteśmy pełni podziwu dla osiągnięć wszystkich uczestników programu Słodycz Wiedzy" - powiedziała Irena Guszczyńska, Sekretarz Towarzystwa. "Najchętniej przyznalibyśmy je wszystkim zgłoszonym" - dodaje.

Niesamowity potencjał drzemiący w młodych diabetykach od wielu lat dostrzega Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Wspiera ich w codziennej walce z chorobą, zachęca do aktywności mimo ograniczeń, wynajduje talenty, eksponuje osobowości, edukuje w terapii, kreuje aktywne postawy, wspomaga potrzebujących, walczy o lepsze traktowanie w szkołach, domaga się równych szans w edukacji, skraca dystans pomiędzy diabetykami a społeczeństwem, stara się zmieniać wizerunek diabetyków, czuwa nad działaniami decydentów. Codziennie dba o rozwój samorealizacji swoich podopiecznych, wychowuje ich w poczuciu wartości, skłania do wzajemnej pomocy, tworzy dobrą atmosferę i wzbogaca możliwości życia z chorobą. Przełamując bariery dla najmłodszych diabetyków budzi w nich poczucie własnej wartości.

"Od dawna wiadomo, że pozytywne emocje, spełnienie życiowe i zadowolenie z otaczającego świata generują energię, która pośrednio wpływa na rezultaty leczenia. - powiedział Mariusz Masiarek Przewodniczący Towarzystwa - Dla nas dzieci i młodzież chore na cukrzycę to bohaterowie, którzy codziennie pokonują chorobę."

Kwota stypendium wynosi 50 PLN na miesiąc. Jest przyznawane na okres trwania roku szkolnego (10 miesięcy), czyli od września do czerwca.

Lista Stypendystów programu SŁODYCZ WIEDZY dostępna na: http://www.mojacukrzyca.pl


Redakcja portalu MojaCukrzyca.org nie jest autorem powyższego ogłoszenia i nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Komunikat przesłano na adres e-mail Redakcji portalu, zweryfikowano pod względem merytorycznym. Za zamieszczenie powyższego komunikatu nie pobrano żadnych opłat.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XXI Zjazd PTDNajnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Komunikaty: Słodycz Wiedzy - stypendia przyznane
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 14 lipca 2020 r.

Zadaj pytanie on-line