Strona główna

ADC/FSLL/APP/BAN/08/2018

Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Wtorek, 23 kwietnia 2019 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
Sklep dla diabetyków
OneTouch Reveal
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Diabetyk

Miesięcznik 'Diabetyk' nr 9 (153)
Magazyn społeczno-medyczny chorych na cukrzycę

Diabetyk

Wrześniowy numer DIABETYKA otwiera tekst o wielkim zwycięstwie. Dla niektórych ważniejsza będzie informacja o triumfie polskiego wioślarza, a fakt, że choruje on na cukrzycę, stanowić będzie tło. Dla innych zaś będzie to historia niezwykłego człowieka, który zapanował nad chorobą i został mistrzem olimpijskim. Wszyscy marzą o jakiejś wygranej - niekoniecznie na miarę złotego medalu w Pekinie. W codziennym życiu z cukrzycą liczy się bowiem każde zwycięstwo, szczególnie to małe i osobiste: prawidłowe wartości hemoglobiny glikowanej, sprawne ciało. Osiąganie takich sukcesów może ułatwić lektura artykułów przedstawiających m.in. niuanse insulinoterapii, sposoby na uzyskanie prawidłowych poziomów glukozy we krwi czy rodzaje aktywności fizycznej, które bez względu na wiek i stan zdrowia mogą stosować wszyscy. Życzymy Wam wielu zwycięstw w Waszych prywatnych "regatach o zdrowie".

Okładka:

Diabetyk
(kliknij, aby powiększyć okładkę)


Cena: 5 zł (z 7% VAT)

ZŁOTO PEKINU DLA CZWÓRKI MICHAŁA
Trudno uwierzyć, ale mało brakowało, żeby Michał nie zrezygnował z wioślarstwa. Gdy wykryto u niego cukrzycę, lekarz odradzał mu kontynuowanie kariery sportowej. Ale Jeliński nie zrezygnował. Wręcz przeciwnie, "zaprogramował" się na sukces, i jeden po drugim osiągał. To urodzony sportowiec, pełen pasji, uparty i zdeterminowany. Nigdy nie ukrywał, że każdy start w najważniejszych w roku zawodach jest dla niego podwójnie stresujący. Z jednej strony są nerwy spowodowane wyścigiem, walką o trofeum, z drugiej - lęk, czy jego organizm wytrzyma obciążenia fizyczne, czy cukrzyca go nie osłabi. Dlatego zawsze cieszy się z wygranej w dwójnasób. To nie tylko bowiem zwycięstwo nad rywalami, ale jego prywatne zwycięstwo - nad cukrzycą.

NIUANSE INSULINOTERAPII
Nie ma wątpliwości, że stosowanie insulinoterapii wymaga edukacji. Trzeba bowiem wiedzieć, jak dozować insulinę w zależności od sytuacji, trybu życia i odżywiania. Stąd niezwykle cenną umiejętnością jest obliczanie ilości węglowodanów zawartych w produktach i potrawach. Pozwala to na dobór odpowiednich dawek insuliny, dzięki czemu można łatwiej kontrolować glikemię.

W poniższym artykule wyjaśnimy, dlaczego obliczanie wymienników węglowodanowych (WW) ułatwia kontrolę poziomów cukru we krwi, i w jaki sposób wiedza na temat wymienników białkowo-tłuszczowych pomaga kontrolować masę ciała (zapobiegać zarówno tyciu, jak i chudnięciu).

DO PRACY Z INSULINĄ
Jeśli jesteś pracownikiem biurowym, aby zapobiec niedocukrzeniu, pamiętaj, że po powrocie z urlopu do pracy możesz spodziewać się niewielkich zmian w dawkowaniu insuliny. Prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej insuliny lub mniej pożywienia. Dotyczy to zarówno dni roboczych, jak i dni wolnych, spędzanych w domu. Jeśli natomiast wolne dni spędzasz aktywniej niż w pracy, niewykluczone, że będziesz potrzebować mniej insuliny.


Zapraszamy na naszą stronę: www.diabetyk.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama


XX Zjazd PTD w Lublinie


Bezpłatne webinarium: CUKRZYCA - pandemia XXI wieku
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Diabetyk: Miesięcznik 'Diabetyk' nr 9 (153)
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 20 kwietnia 2019 r.

Zadaj pytanie on-line