Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Komunikaty

Żel CURIOSIN

dodano: 24 kwietnia 2008 r.

Informacja prasowa

CO TO JEST CURIOSIN®?

CURIOSIN® jest to czysty, bezzapachowy żel, który nie pozostawia plam na skórze oraz na ubraniach. Głównym składnikiem produktu CURIOSIN® jest hialuronian cynku. Jego czystość mikrobiologiczna spełnia wymagania Farmakopei Europejskiej w zakresie "Mikrobiologicznej jakości preparatów do stosowania miejscowego".

Kwas hialuronowy - główny komponent produktu CURIOSIN® żel jest podstawowym składnikiem skóry i tkanki łącznej odpowiedzialnym za rozciągłość oraz regenerację po urazach.

CURIOSIN® pomaga w leczeniu uszkodzonej skóry. Zapewnia wilgotne środowisko konieczne do szybkiego leczenia oraz działa jak elastyczny filtr cząsteczkowy zapobiegając przedostawaniu się do ran drobnoustrojów ze środowiska zewnętrznego (drogą powietrzną lub poprzez kontakt bezpośredni); łagodzi ból i stan zapalny skóry. Kwas hialuronowy pomaga szybko przywrócić skórze jej prawidłowy wygląd i kondycję.


Leczenie ran przewlekłych (owrzodzenia występujące w cukrzycy, owrzodzenia nóg, owrzodzenia z ucisku):
Leczenie ran przewlekłych powinno odbywać się pod kontrolą lekarza, który zadecyduje o kompleksowym leczeniu choroby zasadniczej (zastosowaniu opatrunków uciskowych, zmniejszeniu ucisku, monitorowaniu stężenia glukozy we krwi, zapobieganiu zakażeniom). Przed aplikacją żelu Curiosin lekarz przygotowuje ranę: opracowuje ją chirurgicznie (jeśli to konieczne), oczyszcza powierzchnię leczonej skóry przemywając ją delikatnie roztworem soli fizjologicznej lub wodą i odczekuje, aż ustanie krwawienie.

Czym jest stopa cukrzycowa? Jakie są objawy? Czy można jej zapobiec?

Stopa cukrzycowa jest poważnym powikłaniem cukrzycy, dotyczy od kilku do kilkunastu procent chorych i stanowi duży problem zdrowotny, socjalny i ekonomiczny na całym świecie.

Zbyt wysoki poziom cukru we krwi, przy jednoczesnym długotrwałym zaniedbywaniu właściwej terapii, jest przyczyną poważnych zmian w ścianach dużych (tzw. makroangiopatia) i małych (mikroangiopatia) naczyń krwionośnych. Zmiany te przyczyniają się do ich trwałego uszkodzenia, a w konsekwencji - zwiększonej podatności na choroby układu sercowo-naczyniowego. Uszkodzenia małych naczyń krwionośnych prowadzą do powstania zmian w soczewce oka (retinopatia), upośledzenia funkcji nerek (nefropatia) lub układu nerwowego objawiające się zaburzeniami czucia, drętwieniem i bólem kończyn. Wynikiem uszkodzenia dużych naczyń jest choroba wieńcowa, choroba niedokrwienna ośrodkowego układu nerwowego, a także jedno z najpowszechniej występujących powikłań cukrzycy, czyli zespół stopy cukrzycowej. Choroba charakteryzuje się niedostatecznym ukrwieniem stóp, co zmniejsza ich wrażliwość bólową, utrudnia gojenie się ran i owrzodzeń świadczących o postępującym procesie martwiczym. Osłabieniu ulega struktura kości i stawów, w efekcie czego dochodzi do deformacji stopy uniemożliwiającej chodzenie.

Problem dotyka częściej pacjentów z cukrzycą typu 2, czyli insulinoniezależną, i dotyka nawet 10% wszystkich diabetyków. Z reguły pojawia się po wielu latach źle leczonej cukrzycy, choć często zmiany na stopach są pierwszym zauważalnym objawem tego schorzenia. Nieleczona stopa cukrzycowa prowadzi do amputacji kończyny.

Zespół stopy cukrzycowej występuje w dwóch odmianach:
  • Zespół stopy niedokrwiennej, który powstaje w wyniku pogorszenia ukrwienia w obrębie stopy.
  • Zespół stopy neuropatycznej, którego przyczyną jest uszkodzenie obwodowego układu naczyniowego.
Objawy:
  • Ból nasilający się w nocy, z towarzyszącymi bolesnymi kurczami mięśni, uczucie mrowienia i kłucia w nodze;
  • Łuszczenie i wysuszanie się skóry;
  • Pojawienie się licznych pęknięć z ogniskami martwicy i owrzodzenia;
  • Gorsze gojenie się ran;
  • Zaburzenia w odczuwaniu bólu, temperatury i dotyku;
  • Deformacja kości.
Wraz z rozwojem choroby stopa przestaje pełnić podstawową funkcję narządu, który podpiera i pomaga zachować w równowadze organizm człowieka. Staje się natomiast źródłem bólu i cierpienia. Kluczowym elementem profilaktyki i leczenia schorzenia jest szczególna dbałość o zdrowie i dobrą kondycję stóp, a przede wszystkim - konsekwentnie prowadzona terapia mająca na celu obniżenie poziomu cukru we krwi.

Jakie są konsekwencje braku leczenia stopy cukrzycowej?
Brak leczenia stopy cukrzycowej prowadzi do amputacji kończyny i kalectwa, a w przypadku rozwoju posocznicy nawet do śmierci pacjenta.

Na czym polega leczenie?
Leczenie stopy cukrzycowej jest trudne, długie i kosztowne. Należy je prowadzić w wyspecjalizowanych ośrodkach, pod opieką specjalistów: diabetologa, chirurga naczyniowego, ortopedy, rehabilitanta, dermatologa. Pacjent powinien mieć odpowiednio dobrane wkładki lub obuwie ortopedyczne, fachowo usuwane odciski i modzele, w przypadku dominujących zmian naczyniowych powinien być kwalifikowany do specjalistycznych zabiegów naczyniowych.

W razie wystąpienia powikłań owrzodzenia (np. zakażenia), chory musi być hospitalizowany. Tak zaawansowane przypadki stopy cukrzycowej muszą być bardzo intensywnie leczone. Pacjent wymaga leczenia insuliną, antybiotykami, lekami poprawiającymi ukrwienie. Konieczne jest chirurgiczne opracowanie ran, często amputacja paliczków lub fragmentów stopy, stosowanie opatrunków zabezpieczających przed zakażeniem lub przyspieszających leczenie. Terapia zakażonej stopy cukrzycowej trwa od kilku tygodni do 2 miesięcy. NFZ przeznacza na leczenie około 2500 zł (290 punktów), jednak rzeczywisty koszt terapii wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.


Jaką rolę w terapii pełnią nowoczesne preparaty żelowe oraz wykorzystanie kombinacji kwasu hialuronowego i cynku?
W leczeniu zaawansowanych przypadków stopy cukrzycowej stosuje się bardzo wiele metod leczenia miejscowego owrzodzeń i ran. Są to preparaty zawierające srebro, tlenowe komory hiberbaryczne, opatrunki z podciśnieniem. Wielość metod wskazuje na trudności lecznicze i brak idealnych preparatów gojących rany.

Novum w dotychczasowym leczeniu stopy cukrzycowej jest CURIOSIN® żel - preparat o nowoczesnej formule, którego głównym składnikiem jest hialuronian cynku.

CURIOSIN® znajduje zastosowanie także w leczeniu ran drobnych urazów, odleżyn, lekkich oparzeń i uszkodzeń skórnych.

CURIOSIN® jest dostępny w aptekach na terenie całego kraju (bez recepty).

CURIOSIN® żel jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego na skórę!

Cena ok. 19.00 PLN


Portal "Moja Cukrzyca" nie ponosi odpowiedzialności za treść komunikatu. Komunikat przesłano na adres e-mail Redakcji "Moja Cukrzyca" i zamieszczono bezpłatnie.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.



reklama





Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Elwira  IP: 79.186.64.xxx(2008-05-06 17:03:40)
Witam. Chciałam zapytać czy żel ten można byłoby zastosować na miejsca po wkłuciach, moje dziecko ma pompę insulinową? Chcemy zapobiec tzw. "dołom insulinowym". Pozdrawiam


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Komunikaty: Żel CURIOSIN
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.



Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line