Strona główna

ADC/FSLL/APP/BAN/08/2018

Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
Czwartek, 20 czerwca 2019 r. diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
Sklep dla diabetyków
OneTouch Reveal
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny
DME obrzęk plamki
Ciekawostki

Dodaj komentarz
Diabetyk

Miesięcznik 'Diabetyk' nr 2 (136) 2007
Magazyn społeczno-medyczny chorych na cukrzycę i lekarzy pierwszego kontaktuNumer lutowy "diabetyka" już w zasięgu. Można w nim znaleźć krótką relację z XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego Diabetyk był gościem, a także wiele innych ciekawych materiałów. Piszemy o tym, co ważne, nowe i użyteczne w codziennym życiu z cukrzycą, a więc: co nowego wydarzyło się w kwestii ciągłego monitorowania glikemii, na jakim etapie znajduje się obecnie narodowy program prewencji i leczenia cukrzycy, jak przygotować się do leczenia pompą insulinową, a także polecamy najzdrowsze produkty dla osób z cukrzycą, przepisy z wyliczonymi wymiennikami węglowodanowymi i białkowo-tłuszczowymi oraz wiele innych.

Okładka:

Diabetyk nr 2 2007
(kliknij, aby powiększyć okładkę)

Systemy ciągłego monitorowania - co nowego?
Dążenie do normoglikemii w celu zapobiegania przewlekłym powikłaniom cukrzycy, może skutkować tendencją do częstszych niedocukrzeń. Pomóc w rozwiązaniu tej pozornej sprzeczności mogą systemy ciągłego monitorowania glikemii. Urządzenia aktualnie dopuszczone do praktyki klinicznej są urządzeniami działającymi na zasadzie półinwazyjnej, pomagają zarówno w unikaniu hiperglikemii, jak i hipoglikemii, są szczególnie użyteczne dla pacjentów nie odczuwających objawów zwiastunowych związanych ze spadkiem poziomu cukru we krwi.

Przygotowanie do leczenia osobistą pompą insulinową
Jakość leczenia i dobre wyniki insulinoterapii w dużej mierze uzależnione są od odpowiedniego przygotowania pacjenta do tej formy leczenia. Niezbędne jest doświadczenie ośrodka diabetologicznego, zarezerwowanie przez przyszłego użytkownika pompy odpowiedniej ilości czasu i szkolenie w zakresie obsługi technicznej pompy i funkcjonalnej insulinoterapii.

Poznaj swój organizm - Układ oddechowy
Można wyróżnić wiele metod służących ocenie funkcjonowania układu oddechowego. Podstawą jest zawsze zadanie odpowiednich pytań ukierunkowanych na wspomniany układ (tzw. wywiad lekarski). Wiele nieprawidłowości lekarz może zobaczyć gołym okiem. Należy zawsze zwrócić uwagę na budowę klatki piersiowej, na to czy dana osoba prawidłowo oddycha, czy nie ma sinicy. Osłuchując klatkę piersiową stetoskopem lekarz może wysłuchać objawy świadczące o zapaleniu płuc, oskrzeli, czy innych chorobach tego układu. Wiele informacji może dostarczyć także "opukanie" klatki piersiowej.

Przepisy dla osób leczonych za pomocą pomp insulinowych
Tym razem prezentujemy gotowe przepisy na przyrządzenie hamburgera, sałatki z piersi kurczaka i pysznego deseru brzoskwiniowo-jogurtowego, a wszystko wyliczone, obliczone i rzec można - podane na tacy.

Najzdrowsze produkty dla osób z cukrzycą - Płatki owsiane (NOWY CYKL!)
Płatki owsiane można nazwać dietetyczną gwiazdą wśród produktów zbożowych. Są one polecane wszystkim, ale szczególnie osobom z cukrzycą, również tym, które się odchudzają. Kaloryczność płatków owsianych, podobnie jak wszystkich produktów zbożowych jest stosunkowo duża, ale dzięki dużej zawartości błonnika (7 g w 100 g) zjedzenie ich zaspokaja uczucie głodu na długi czas. Tajną bronią płatków owsianych przed nadwagą jest to, że błonnik zwiększa objętość dania, ale nie zwiększa jego kaloryczności.

Ajurweda - matka medycyny
Medycyna ajurwedyjska potrafi rozpoznać chorobę narządu już przy nieznacznych zmianach w stanie psychicznym czy emocjonalnym pacjenta. Stan umysłu jest ściśle związany ze stanem stanu ciała i odwrotnie. Większość schorzeń ma swoje źródło w naszym stanie emocjonalnym i psychicznym - ostatnio również medycyna zachodnia zauważa wpływ stanów emocjonalnych, np. stresu, na rozwój choroby.

Cukrzyca w Pakistanie
Cukrzyca jest w Pakistanie chorobą szeroko rozpowszechnioną, występującą u około 12% społeczeństwa. Częściej dotyka ona kobiet niż mężczyzn. Jej szybkie rozpowszechnienie spowodowane jest głównie przez brak wystarczającej liczby placówek medycznych w kraju. W Pakistanie dominacja płci męskiej w społeczeństwie jest bardzo widoczna. Kobiety w tym kraju cieszą się jedynie drugorzędnym statusem w domu i wśród otoczenia. W dużej mierze nie potrafią one czytać ani pisać, tak więc dotarcie do nich z różnymi materiałami informacyjnymi promującymi zdrowy styl życia jest praktycznie niemożliwe.

Zapraszamy na naszą stronę: www.diabetyk.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj
i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!


Powrót Do górymojacukrzyca.org - Diabetyk: Miesięcznik 'Diabetyk' nr 2 (136) 2007
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Dana Diabecare R
Contour Plus One
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Polecamy
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2019 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 19 czerwca 2019 r.

Zadaj pytanie on-line